Co zrobić ze starym zbiornikiem podgrzewacza wody? Niesamowite rzeczy do zrobienia!

Pytanie brzmi: co zrobić ze starym zbiornikiem podgrzewacza wody? Tutaj znajdziesz najlepsze odpowiedzi, które zaspokoją Twoją ciekawość. Jest kilka niesamowitych rzeczy, które możesz zrobić; wszystkie są wymienione poniżej, więc lepiej czytaj dalej.

Kiedy stary zbiornik podgrzewacza wody jest zbyt stary, musisz wysłać go do zakładu recyklingu. Możesz go ponownie wykorzystać na wiele sposobów, możesz podarować swój podgrzewacz wody, a sam możesz go złomować i zarabiać. To tylko kilka rzeczy, które możesz zrobić ze starym zbiornikiem podgrzewacza wody.

Co zrobić ze starym zbiornikiem podgrzewacza wody? Niesamowite rzeczy do zrobienia!

Rzucanie starego podgrzewacza wody jest generalnie ostatnim pomysłem, który przychodzi do głowy, gdy użytkownik odkrywa, że ​​potrzebuje zupełnie nowego podgrzewacza wody. Niezależnie od tego użytkownicy posiadają dwa podgrzewacze wody: jeden nowy i jeden stary. A większość z nich rozważa zakup nowego podgrzewacza wody od firmy specjalizującej się w ich sprzedaży i montażu. To jeszcze nie koniec, przyjaciele; lepiej czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Ponownie użyj starego zbiornika podgrzewacza wody

Istnieje kilka doskonałych opcji zmiany przeznaczenia starego podgrzewacza wody. Opublikowano wiele pozytywnych historii, a pomysły będą Cię ograniczać. Oto niektóre z rzeczy, które użytkownicy mogą chcieć zrobić. Pomaga to zrozumieć, co zrobić ze starym zbiornikiem podgrzewacza wody.

#1. Zrób to grill lub piec do grilla

Ze względu na konstrukcję cylindryczną podgrzewacze wody idealnie nadają się do użytku jako grill lub wędzarnia w ogrodzie. Chociaż ta konstrukcja będzie wymagała dużego wysiłku i amp; umiejętność obróbki metali, sama koncepcja jest prosta. Z łatwością pokrój w dowolnym kierunku — pionowo dla wędzarni grilla lub poziomo dla grilla — i gotowe. Po dodaniu kilku stóp, stawów i uchwytów jesteś gotowy do pracy. Można nawet posunąć się dalej, dodając kółka i drewnianą półkę, aby pełnić funkcję biurka.

#2. Zbuduj grzejnik zasilany energią słoneczną

Możesz zaoszczędzić paliwo, budując solarny podgrzewacz wody, jeśli istniejący zbiornik nie przecieka. Wodę można podgrzać za pomocą energii słonecznej i wlać do zasobnika ciepłej wody przez ujęcie wody zimnej. Dzięki temu zbiornik nie będzie musiał tak ciężko pracować, aby podgrzać używaną wodę. Zewnętrzna powłoka zbiornika musi zostać usunięta, jak również izolacja. Pokryj go płasko na czarno farbą żaroodporną. Następnie zbuduj pudło wystarczająco duże, aby pomieścić stary zbiornik na wodę i wyłóż je od wewnątrz jasną substancją. Sprawdź ponownie zawór nadmiarowy ciśnienia, ponieważ może być nadal potrzebny, szczególnie w przypadku osób mieszkających w gorącym klimacie. Użytkownicy nie chcieliby żadnych wpadek ani nadmiernego ciepła. Możesz również zainteresować się powodami, dla których Twój dom powinien mieć solarny podgrzewacz wody.

Recykling starego zbiornika podgrzewacza wody

Liczne centra recyklingu przyjmą stary zbiornik podgrzewacza wody. Często rozbierają je na części, a złom przetwarzają na nowe towary. Najczęściej spotykane są stalowe podgrzewacze wody z przyłączami miedzianymi lub mosiężnymi. Niektóre obiekty podają ustaloną cenę za stary grzejnik, podczas gdy inne mogą kosztować opłatę za odbiór lub umożliwiać samodzielne zdejmowanie go.

Daj to na cele charytatywne

Wielu konsumentów chce zmodernizować zbiornik podgrzewacza wody, ponieważ potrzebują dodatkowej ciepłej wody, niż może zapewnić aktualna jednostka. Możesz oddać podgrzewacz wody, jeśli nadal działa i był w doskonałym stanie. Proszę zapytać, czy lokalna organizacja charytatywna lub inna organizacja charytatywna akceptuje funkcjonalne podgrzewacze wody. Użytkownicy nie tylko będą mogli pomóc ludziom w potrzebie, ale także będą mogli zrobić prezent, który można odliczyć od podatku, kiedy to zrobią.

Stary zbiornik podgrzewacza wody można złomować

Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne odłączenie reduktora i odsprzedanie go. To niewątpliwie zapewni Ci najbardziej fantastyczną ofertę, szczególnie jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie. Wiele złomowisk zapewnia specjalne ceny dla organów regulacyjnych, jeśli nie czujesz się bezpiecznie, sprzedając je samemu. W każdym razie regulator prawdopodobnie wyciągnie najwięcej pieniędzy z twoich śmieci. Elementy grzewcze w elektrycznych podgrzewaczach wody często składają się z miedzi ocynkowanej i stali nierdzewnej. Są one ukryte za dostępnymi płytami od góry i od dołu czołgu i powinny być dość łatwe do wymiany.

Możesz ręcznie złomować stary podgrzewacz wody i sprzedawać jego materiały nieżelazne, jeśli jesteś gotów włożyć trochę wysiłku. Ze względu na pozorny regulator, bardziej wartościowe wydają się gazowe podgrzewacze wody, ale modele elektryczne są równie warte zachodu. Sprawdź złącza i rury prowadzące do podgrzewacza wody od góry zbiornika. Skorzystaj z magnesu. Rury te były wykonane z żelaza, jeśli magnes przylgnął do metalu.

Jeśli nie, prawdopodobnie są wykonane z miedzi i mosiądzu i można je zmienić. Młotek załatwi sprawę, jeśli nie możesz ich wyciągnąć śrubokrętem. Gdy nic innego nie działa, odetnij je piłą. Po zakończeniu użyj ostrza, a nawet śrubokręta, aby dwukrotnie sprawdzić wszystkie połączenia. Korozja powoduje, że okucia mosiężne stają się nie do zidentyfikowania. Mogą być trudne do oderwania za pomocą klucza do rur; zwykle gubią się po kilku uderzeniach młotem.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, co zrobić ze starym zbiornikiem podgrzewacza wody. Możesz ponownie wykorzystać swój grzejnik, przekazać go i zarabiać na złomowaniu. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak wyczyścić podgrzewacz wody i jak podkręcić ciepło na podgrzewaczu wody. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu.