Co zrobić ze starym podgrzewaczem wody? 6 najlepszych sposobów!

Co zrobić ze starym podgrzewaczem wody? Możesz go poddać recyklingowi, więc trafia do najbliższego centrum recyklingu. Zrób z niego grill lub wędzarnię, solarny podgrzewacz wody lub donicę.

Szczerze, możesz wymyślić wiele rzeczy, aby się go pozbyć lub jakoś go reinkarnować. Zmiana przeznaczenia lub recykling są lepsze dla środowiska, więc zastanów się nad tym, zanim zdecydujesz, co robić.

Co zrobić ze starym podgrzewaczem wody? 6 najlepszych sposobów!

Przygotuj się do samodzielnego demontażu i złomowania. Używaj go ostrożnie, aby go nosić i używać do służenia innym. Przyjrzyjmy się więc najpierw opcjom zmiany przeznaczenia, recyklingu i utylizacji.

Sposoby korzystania ze starego podgrzewacza wody

Poniżej znajdują się sposoby rozważenia, co zrobić ze starym podgrzewaczem wody:

#1. Lokalny odbiór z rządu

Niektóre obszary mogą oferować usługi odbioru starego podgrzewacza wody w domu. Ale bądź przygotowany na opłacenie kosztów tego. Więc lepiej najpierw to sprawdzić.

#2. Centrum recyklingu

Polegaj na wielu centrach recyklingu, aby usunąć stary podgrzewacz wody. Rozmontowują je i sprzedają jako złom do ponownego wykorzystania. Ponadto podgrzewacz wody jest produkowany przy użyciu stalowych, miedzianych i mosiężnych przystawek, podczas gdy inne centra płacą za stary podgrzewacz wody. Niektórzy kosztują cię za odebranie lub umożliwienie dostarczenia go w miejscu. Różni się w zależności od stanu, biorąc pod uwagę przepisy dotyczące sprzedaży złomu. Przygotuj się na podanie szczegółów pojazdu, zdjęcia, dowodu tożsamości i odcisków palców. Sprawdź ich wymagania w centrach recyklingu przed wysłaniem starego podgrzewacza wody.

#3. Dobroczynność

Interesuje Cię modernizacja starego podgrzewacza wody w celu zastąpienia nowego modelu. Przekaż swój stary podgrzewacz wody, jeśli uważasz, że nadal działa dobrze, ponieważ da to mniej szczęśliwemu przewagę w korzystaniu ze starego podgrzewacza. Odniesiesz korzyść, ubiegając się o darowiznę podatkową na działalność charytatywną.

#4. Złomowanie

Podgrzewacz wody jest produkowany z różnych metali. Sprzedaj mosiądz i miedź, które odłączysz od podgrzewacza i sprzedaj je jako złom, ponieważ pozwala to zarobić pieniądze na zakup nowego podgrzewacza wody. Sprawdź rury za pomocą żelazka z magnesem. Jeśli nadal się trzyma, ma żelazo. Jeśli odpadnie, to nie. Rurka nieżelazna jest bardziej prawdopodobna z mosiądzu lub miedzi.

We wnętrzu grzejnika jest bardziej prawdopodobne, że będzie mieć przewody miedziane, które można usunąć. W tym przypadku okucia można również sprzedać. Zeskrob korozję, aby zobaczyć, co tam można znaleźć. Regulator gazu lub zawór sterujący gazem to kolejny przedmiot do sprzedania w przypadku posiadania podgrzewacza wody gazowej. Zanieś go do najbliższego złomowiska i zobacz, ile możesz uzyskać. Identyfikatory są potrzebne przy sprzedaży starego podgrzewacza wody do centrów recyklingu.

#5. Sprzedaż lub reklama utylizacji

Umieść znak, gdy chcesz wystawić stary podgrzewacz wody na sprzedaż, ponieważ informuje to przechodniów, że urządzenie nadal działa. Dostaniesz więcej, zamiast po prostu to rozdawać. Jeszcze jeden sposób na reklamę to Craigslist lub prasa lokalna. Korzystaj z mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook i witryn sprzedaży, takich jak eBay.

#6. Ponowne wymyślenie

Użyj starego podgrzewacza wody do innego celu. Po pierwsze, zrób to z grilla lub wędzarni, jeśli chcesz. Ponieważ podgrzewacz wody jest cylindryczny, zamień go w wędzarnię lub grill na podwórko, ponieważ jest to trochę czasochłonne i wymaga wiedzy spawalniczej. Chodzi o to, że projekt nadal może być prosty. Wytnij w dowolnym miejscu, na przykład poziomo lub pionowo. Zamocuj uchwyty, zawiasy, nogi i jest bardziej w porządku. Lub przymocuj drewnianą półkę i kółka pełniące funkcję stołu.

Po drugie, jeśli chcesz, zmień stary podgrzewacz wody na słoneczny podgrzewacz wody. Upewnij się, że stary zbiornik nie przecieka, oszczędzając więcej rachunków za paliwo. Solarny podgrzewacz wody wykorzystuje moc słońca. W ten sposób można wstępnie podgrzać wodę, aby wprowadzić ją do zbiornika ciepłej wody za pomocą wlotu zimnej wody. Dzięki temu zbiornik nie wymaga dużego nakładu pracy na podgrzanie potrzebnej wody. Mimo to zdejmij zewnętrzną obudowę zbiornika podczas zdejmowania izolacji grzałki. Użyj czarnej farby, która jest odporna na ciepło. Następnie stwórz pudełko wystarczająco duże, aby pomieścić stary zbiornik na wodę. Przykryj wnętrze materiałem odblaskowym. Przykryj przód lub górę dużym oknem z podwójnymi szybami lub panelami z poliwęglanu, takimi jak w szklarniach.

Monitoruj zawór nadmiarowy ciśnienia, jeśli nadal go potrzebujesz. Na pewno nie lubisz przegrzewać się. Podłącz nowy i zasilany energią słoneczną zbiornik do podgrzewacza wody, ponieważ spowoduje to rozpoczęcie pracy. Po trzecie, zmień stary podgrzewacz wody na donicę do swojego ogrodu. Kalosze i czajniki zmieniłyby się w opony i szpilki. Użyj go, aby stworzyć najlepszą funkcję na podwórku. Lub, jeśli chcesz, pokrój go na pół lub tylko na sekcje. Następnie wykaż się kreatywnością, aby wyrzeźbić wzory z boku. Wypełnij go roślinami, warzywami i ziemią na następną imprezę przy grillu. Możesz być również zainteresowany tym, jak długo trwa podgrzewanie podgrzewacza wody.

To okładka!

Teraz dowiesz się wielu rzeczy o tym, co zrobić ze starym podgrzewaczem wody. Postępuj zgodnie z wyżej wymienionymi rzeczami, aby łatwo przebudować, zmienić przeznaczenie i zutylizować. Na pewno będzie to ekscytujące z Twojej strony. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak usunąć wapń z podgrzewacza wody i kiedy wymienić podgrzewacz wody.