Co zrobić z używanymi słoikami na świece

Czy masz w domu wiele używanych słoików do świec i nie wiesz, co z nimi zrobić? Chcielibyśmy przedstawić kilka sugestii, co zrobić ze zużytymi słoikami na świece. Wiele z tych zastosowań można wykonać za pomocą słoików ze świecami, które są dostarczane z pokrywkami.

Co zrobić z używanymi słoikami na świece

Można dodać lekką herbatę

Wrzuć lampkę do herbaty do słoika ze świecą. Daje piękny efekt wizualny, który można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Jeśli chcesz być kreatywny, możesz nawet pomalować szklankę przezroczystego słoika, zanim wrzucisz ją do światła.

Co zrobić z używanymi słoikami na świece

Szklanki do likieru

Słoiki do świec są często wykonane z grubego, atrakcyjnego szkła. Stanowi idealny pojemnik na whisky lub inne napoje. Zacznij kolekcjonować te słoiki, a wkrótce będziesz mieć różnorodną kolekcję, która będzie doskonale wyglądać na następnej kolacji.

Słoiki do peelingu ciała

Innym świetnym sposobem na to, co zrobić ze zużytymi słoikami na świece, jest użycie ich jako pojemnika na peelingi. Wykonaj peeling ciała, łącząc 1 część cukru pudru i 2 części oleju kokosowego. Następnie dodaj olejek lawendowy, czysty ekstrakt waniliowy lub dowolny inny olejek eteryczny. Następnie pod prysznicem umyj go!

Zrób nową świecę ze starego wosku

Jak więc zrobić nową świecę ze starego wosku, który posiadasz? Po prostu umieść cały ten wosk w jednym pojemniku. Włóż knot, a otrzymasz nową świecę.

Zrób to sam słoik cukierków

Teraz możesz używać tych starych słoików ze świeczkami jako słoików z cukierkami! Napełnij kilka słoików ulubionymi cukierkami. Zostaw je na blacie, aby łatwo je chrupać lub trzymaj je schludnie w szafce.

Uchwyt na szczoteczki i pastę do zębów

Czy masz w domu wysokie słoiki na świece? Wyższe słoiki to fantastyczne szczoteczki do zębów i pojemniki na pastę do zębów. Możesz od czasu do czasu napełnić ją mieszanką wody i octu, aby szczoteczka była ładnie wyczyszczona!

Zrób nową świecę

Wosk można kupić w każdym sklepie rzemieślniczym, stopić, wlać do pustego słoika, włożyć knot. Masz nową świecę za znacznie niższą niż cena świecy ze specjalistycznego sklepu. Właśnie zaoszczędziłeś pieniądze i stworzyłeś swoje arcydzieło!

Usuń ostatni zapach

Aromat świecy utrzymuje się przez dłuższy czas. Zamiast usuwać wosk, po prostu połóż swoją ładnie pachnącą świecę na kuchence lub nawet na podgrzewaczu do kubków. Dzięki nim możesz wydobyć resztę aromatu.

Ołówki i długopisy

Opróżnione słoiki na świece to wspaniałe pojemniki na długopisy i ołówki. Po prostu połóż go na biurku i wypełnij ulubionymi przyborami do pisania. Upewnij się, że twój świecznik jest wystarczająco wysoki, jeśli twoje rzeczy są ciężkie.

Zapasowe monety

Wrzuć resztę do pustego słoika przy wejściu lub na komodzie, aby ich nie zgubić. Następnie raz w miesiącu policz resztę i zwiń. Zanieś go do banku lub wykorzystaj, aby kupić sobie nagrodę!

Prezent gorącej czekolady

Słoiki Mason były już wcześniej trendem, ale co ze słojami na świece? Można go stosować z mikropiankami marshmallow lub ciasteczkami, aby zrobić sobie gorącą czekoladę w proszku. Jeśli nie masz pokrywki na słoik, zawiąż na nim dobry kawałek materiału sznurkiem lub ładnym sznurkiem.

Zrób swoje bomby do kąpieli

Tworzenie bomb do kąpieli jest proste i przyjemne. Ale nie są one najłatwiejsze do utrzymania. Zrób dla nich dom w pustym słoiku po świecach i umieść go w pobliżu wanny, aby go rozjaśnić.

Przysmaki dla zwierząt

Twoje zwierzęta, tak jak Ty, potrzebują uroczego pojemnika na swoje przekąski. Wypełnij słoik z pokrywką ulubionymi smakołykami Twojego pupila, aby były łatwo dostępne i starczyły na długi czas. Tylko pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu zużytego słoika na świecę.

Wypełnij go kwiatami.

Wykonanie wazonu z większego słoika na świecę to jeden z najprostszych sposobów na jego recykling. Napełnij go wodą, a następnie pokrój kwiaty do rozmiaru słoika. Zawsze możesz usunąć etykietę świecy gorącą wodą z mydłem, jeśli nie chcesz, aby zepsuła jej kwiatowy urok.

Przybory toaletowe

Czy Twoja szafka lub blat łazienkowy są w nieładzie? Spraw, aby wyglądał bardziej profesjonalnie, oznaczając jeden słoik na waciki, a drugi na waciki lub waciki. Kolejny do sprzętu do manicure, takiego jak nożyczki, obcinacz do paznokci i pęseta.

Odświeżacz powietrza

Zrób odświeżacz powietrza, wypełniając pusty słoik po świecach do trzech czwartych drogi sodą oczyszczoną. Następnie dodaj 5-10 kropli wybranych olejków eterycznych. Ta mieszanka odświeży każde pomieszczenie przez około tydzień, po czym możesz nią wstrząsnąć, aby uwolnić sodę oczyszczoną.

Elastyczne gumki do włosów

Która pani lub facet noszący kok nie ma miliona gumek do włosów? Te słoiki są idealne do przechowywania wszystkich gumek, które masz w domowych szufladach! Nigdy więcej nie będziesz musiał szukać gumek, jeśli będziesz je trzymać w jednym lub dwóch słoikach.

Przygotowywanie i przechowywanie żywności

Szklane słoiki świecowe są powszechnie używane do przechowywania resztek, takich jak sałatki i płatki owsiane na noc. Trzymaj płyny, takie jak sos sałatkowy, na dolnej warstwie słoika. Aby pozostałe pokarmy nie rozmokły do ​​czasu ich spożycia.

Wniosek na temat tego, co zrobić ze zużytymi słoikami do świec

Nie musisz pozbywać się słoików ze świecami tylko dlatego, że zużyłeś cały wosk ze świec. Jeśli nie wiesz, co zrobić ze słoikami ze świeczkami, istnieje wiele opcji. Wypróbuj te pomysły, co zrobić z używanymi słoikami na świece.