Co zrobić z uszkodzonymi przez wodę podłogami z twardego drewna: przydatne wskazówki

Zastanawiasz się, co zrobić z uszkodzonymi przez wodę podłogami drewnianymi? Musisz najpierw usunąć wodę z drewnianych podłóg, aby nie uszkodzić ich dalej. Omówimy cztery sposoby, które musisz zrobić, gdy Twoja drewniana podłoga jest uszkodzona przez wodę, więc trzymaj się z nami do końca.

Rzeczy do zrobienia z uszkodzonymi przez wodę podłogami z twardego drewna

Woda może dostać się do wszystkiego i może w ten sposób uszkodzić rzeczy. Chociaż wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, istnieją przypadki, w których nie możemy nie poradzić sobie z problemem, ponieważ już się pojawił.

Co zrobić z uszkodzonymi przez wodę podłogami z twardego drewna: przydatne wskazówki

Oto cztery sposoby, w jakie możesz zadbać o zniszczoną przez wodę podłogę z twardego drewna:

Usuń wodę z drewnianych podłóg

Musisz działać szybko, ponieważ im dłużej woda ma kontakt z podłogą, tym większe są uszkodzenia.

Krok 1. Zatrzymaj szkody spowodowane wodą

Masz 24 godziny na usunięcie wody z podłóg drewnianych, więc pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to powstrzymać pierwotną przyczynę uszkodzeń spowodowanych przez wodę.

Krok 2. Złomowanie

Po zatrzymaniu źródła zalania domu usuń meble z obszaru. Uratuj te, które nie zostały do ​​końca zniszczone i pozbądź się tych, których nie możesz uratować.

Jeśli masz dywan, usuń go, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Nie zapomnij również udokumentować wpływu zalania domu w przypadku roszczenia ubezpieczeniowego. Jeśli potrzebujesz pomocy z roszczeniem ubezpieczeniowym, zadzwoń do swojego prawnika.

Krok 3. Odkurzanie

Po wyjęciu mebli użyj mokrego odkurzacza, aby usunąć widoczną wodę z podłogi. Odkurzaj nawet po oczyszczeniu widocznej wody, ponieważ jest jeszcze woda, którą należy usunąć z podłóg drewnianych.

Krok 4. Dezynfekuj

Po odkurzeniu zdezynfekuj podłogi z twardego drewna, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Następnie odsącz pozostałą po dezynfekcji wodę.

Krok 5. Suche

Ponieważ musisz wysuszyć podłogę tak szybko, jak to możliwe, możesz używać wentylatorów i osuszaczy, aż powierzchnia wyschnie.

Oceń szkody

Po usunięciu wody z uszkodzonych przez wodę podłóg musisz sprawdzić, czy nie ma pleśni lub pleśni. Co więcej, zajrzyj do podłoża i wysusz je, jeśli uszkodzenie dotarło tak głęboko do podłogi.

Sprawdź, czy nie ma miękkich i wilgotnych miejsc i upewnij się, że poświęca się im należytą uwagę. Zbadaj swoje podłogi.

Jeśli jest bańka, oznacza to, że uszkodzenie przez wodę pochodzi od wewnątrz. Jeśli jednak dochodzi do zwieńczenia, szkody spowodowane przez wodę są z zewnątrz.

Musisz również użyć miernika wilgotności, aby upewnić się, że podłoga całkowicie wyschła. Proces wysychania podłóg może potrwać do sześciu tygodni, więc przed odtworzeniem należy je najpierw poczekać, aż wyschnie.

Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową po skompletowaniu dokumentacji szkód spowodowanych zalaniem, rachunków i zadzwoń do swojego prawnika w sprawie roszczenia ubezpieczeniowego. Możesz wyjaśnić z nimi zakres swojego ubezpieczenia w przypadku zalania.

Przywróć podłogę z twardego drewna

Krok 1. Zbierz materiały

Najpierw musisz zebrać swoje narzędzia. Obejmuje to wiadro, odkurzacz, sztywną szczotkę, ściągaczkę, środek dezynfekujący, osuszacze lub wentylatory oraz gumowe rękawiczki.

Ponieważ już usunąłeś wodę z podłóg drewnianych, możesz przystąpić do leczenia obszarów spleśniałych.

Krok 2. Zdezynfekuj pleśń

Na tym etapie nie tylko czyścisz podłogi z twardego drewna. Szorujesz również pobliskie obszary, takie jak schody i listwy przypodłogowe.

Opłucz pędzel w trakcie używania, aby nie rozsmarować przez pomyłkę pleśni. Nie należy również nasycać podłóg wodą, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom wody.

Aby pomóc wyeliminować rozwój pleśni i pleśni, użyj TSP. Na koniec użyj czystej wody do spłukania powierzchni i użyj szmatki do wysuszenia obszaru.

Krok 3. Dokładnie wysusz

Użyj swoich osuszaczy i wentylatorów, aby usunąć nadmiar wilgoci z podłóg. Następnie przewietrz pomieszczenie, jeśli na zewnątrz nie jest wilgotne.

Krok 4. Piaskować, plamić i odnawiać

Użyj odpowiedniego sprzętu, aby poradzić sobie z bańkami i koronami. Następnie przystąp do szlifowania podłóg.

Usuń starą farbę i ponownie osusz powierzchnię. Ma to na celu zapewnienie, że w podłogach z twardego drewna nie ma wody. Gdy wszystko wyschnie, możesz przystąpić do odnawiania podłóg.

Ochrona podłóg drewnianych

Utrzymuj swój dom

To najlepszy sposób na ochronę podłóg drewnianych. Musisz konserwować systemy rurowe i sprawdzać, czy nie ma pęknięć lub wycieków.

Jeśli mieszkasz na terenach podatnych na powodzie, musisz podjąć środki ostrożności, jak radzić sobie z powodziami. Oprócz tych dwóch, najprostszym sposobem konserwacji podłogi jest jej uszczelnianie i ponowne uszczelnianie co trzy do pięciu lat.

Używaj mat i dywaników

Wykorzystaj maty, zwłaszcza przy wejściach do domu, aby mokre buty nie stykały się z podłogą.

Natychmiast usuń wodę

Rozlana woda powinna być czyszczona, gdy tylko dostanie się na podłogę. Jeśli wyciek jest rozległy, wróć do pierwszej części naszego artykułu, aby pomóc Ci w usuwaniu wody.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, co zrobić z uszkodzonymi przez wodę podłogami drewnianymi, zachęcamy do zapoznania się z tym, co napisaliśmy. Ponadto skontaktuj się z profesjonalistami, aby poradzić sobie z rozległymi uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę, dzięki czemu nie będziesz musiał stawiać czoła kolejnym problemom.