Co zrobić z resztkami słoików ze świec?

Wielu entuzjastów świec zastanawia się, co zrobić ze starymi słojami na świece, gdy wypalą się knoty. Większość słoików wykonanych z przezroczystego szkła sodowo-wapniowego, najpopularniejszej formy szkła, może zostać poddana recyklingowi. Oto sposoby na to, co zrobić z resztkami słoików ze świeczkami.

Ale wiele świec wykorzystuje różne rodzaje szkła, aby zwiększyć odporność na ciepło lub dodać kolory, aby nadać szkłu atrakcyjny wygląd. Przed wyrzuceniem lub recyklingiem starych słoików ze świecami można je ponownie wykorzystać w domu. Oto pomysły na ponowne wykorzystanie starych słoików ze świecami.

Co zrobić z resztkami słoików ze świec?

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia starych słoików ze świecami?

Kiedy skończysz ze świecą, zwykle na dole znajduje się warstwa wosku. Jest to naturalne i służy jako zabezpieczenie. Jednak nadmiar wosku może być trudny do usunięcia, ponieważ woda i olej nie mieszają się i nigdy nie należy wylewać wosku do odpływu.

Na szczęście istnieją dwie proste metody usuwania pozostałości wosku ze świecznika bezpośrednio w kuchni. Jeden korzysta z piekarnika, a drugi z zamrażarki; oba działają bezbłędnie. Możesz użyć piekarnika do dowolnego szklanego lub ceramicznego słoika na świecę.

Rozgrzej piekarnik do najniższej temperatury (150F do 170F). Wyłóż blachę do ciasta lub blachę do pieczenia folią aluminiową lub papierem woskowanym, dzięki czemu będzie „wodoszczelny”, aby utrzymać stopiony wosk w środku. Umieść świeczkę na patelni lub arkuszu do góry nogami i umieść ją w piekarniku.

Po 5-10 minutach delikatnie wyjmij go z piekarnika rękawicami kuchennymi, wosk wytopi się na arkuszu. Wytrzyj resztki wosku z wazonu ściereczką, a następnie usuń knot łyżką. Po usunięciu całego wosku po prostu umyj niewielką ilością mydła do naczyń i gotowe!

Inną metodą czyszczenia starych słoików ze świecami jest umieszczenie ich w zamrażarce na kilka godzin lub na noc. Ze względu na niską temperaturę wosk kurczy się i oddziela od szkła. Następnie ostrożnie sonduj i rozbijaj wosk tępym nożem. Powinien wyjść w kilku kawałkach.

Po usunięciu wosku, w piekarniku lub przez zamrożenie, odciągnij metalową końcówkę knota łyżką. Usuń wszelkie pozostałości kleju i wyczyść pojemnik ręcznikiem papierowym i odrobiną oliwy z oliwek. Następnie wyczyść pusty pojemnik na świece mydłem i wodą, a słoik będzie gotowy do ponownego użycia!

Co zrobić z resztkami świeczek

Kiedy już masz pusty słoik na świecę, możesz go użyć do prawie każdego nowego celu, o jakim tylko pomyślisz. Proste możliwości obejmują wykorzystanie go jako organizera na akcesoria lub materiały na biurko. Możesz również dodać go do swojej kolekcji kuchennej jako szklankę do picia.

Możesz umieścić swój słoik w dowolnym miejscu, w którym znajdują się małe rzeczy, takie jak pędzle kosmetyczne, zabłąkane ołówki lub spinacze do papieru. W zależności od wielkości słoika na świecę. Możesz nawet użyć go w jadalni jako malutkiego wazonu na świeże kwiaty, takie jak lawenda.

Jeśli lubisz mieć rośliny, jedną z kreatywnych opcji jest przekształcenie pustego słoika po świeczce w doniczkę na kwiaty. W każdym z nich znajduje się taca i otwór drenażowy, a także papier do nasion dzikich kwiatów. Po zakończeniu możesz zmienić go w donicę.

Utwórz nową świecę

Łączenie resztek wosku ze świeżymi świecami jest w porządku, o ile zapachy nie są zbyt mocno sprzeczne. To jeden ze sposobów na wykorzystanie wszystkich pozostałości wosku w świecach, a także samych słoików. Aby wyczyścić słoiki ze świecami, jednym prostym sposobem jest zebranie wosku na płycie do pieczenia po ich upieczeniu.

Przygotowywanie i przechowywanie żywności

Szklane słoiki świecowe są powszechnie używane do przechowywania resztek, takich jak sałatki i płatki owsiane na noc. Trzymaj płyny, takie jak sos sałatkowy, na dolnej warstwie słoika. Aby pozostałe pokarmy nie rozmokły do ​​czasu ich spożycia.

Podczas zamrażania szklanych słoików najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest pozostawienie odpowiedniej ilości miejsca na górze. Wynika to z faktu, że to, co jest w środku, rośnie, gdy zamarza. Najlepsze słoiki mają duży otwór, a opcje są prawie nieograniczone.

Zmniejsz ilość plastiku używanego podczas zakupów

Większość kupujących sięga po najbliższą plastikową torebkę, aby trzymać suchą fasolę i inne przedmioty ze sklepu spożywczego. Przyniesienie słoika do sklepu spożywczego to łatwy sposób na przechowywanie suchych towarów. Można w nim przechowywać również inne rodzaje żywności, takie jak mięso i sery.

Wypełnij go kwiatami

Zastanawiasz się, co zrobić z resztkami słoików po świecach? Dlaczego nie wypełnić go kwiatami? Wykonanie wazonu z większego słoika na świecę to jeden z najprostszych sposobów na jego recykling. Napełnij go wodą, a następnie pokrój kwiaty do rozmiaru słoika. Zawsze możesz usunąć etykietę świecy gorącą wodą z mydłem, jeśli nie chcesz, aby zepsuła jej kwiatowy urok.

Wniosek na temat tego, co zrobić z resztkami świeczek

Nie musisz pozbywać się słoików ze świec tylko dlatego, że zużyłeś cały wosk. Jeśli nie wiesz, co zrobić ze słoikami ze świeczkami, istnieje wiele opcji. Śmiało wypróbuj te pomysły, co zrobić z resztkami słoików ze świecami! Jeśli chcesz poznać więcej porad i wskazówek dotyczących świec, mamy inne artykuły, które możesz sprawdzić na stronie.