Co zrobić z przestrzenią nad lodówką? 5 najlepszych sposobów!

Chcesz zmaksymalizować przestrzeń w swojej kuchni, więc chciałbyś mieć kilka pomysłów na to, co zrobić z przestrzenią nad lodówką? Cóż, przygotowaliśmy dla Ciebie około pięciu pomysłów. Niektóre z nich mają na celu dodanie akcentu do Twojej kuchni, a inne służą do celów praktycznych. Będziesz miał wiele alternatyw do wyboru.

W kuchni powinno być dużo schowków na różne rodzaje żywności. A szkoda by było, gdybyśmy nie wykorzystali dobrze przestrzeni nad lodówką. Jeśli masz dzieci, zawsze możesz wykorzystać tę przestrzeń, aby ukryć przed nimi niebezpieczne rzeczy. Nie będą w stanie go dosięgnąć i zobaczyć.

Co zrobić z przestrzenią nad lodówką? 5 najlepszych sposobów!

Zanim zaczniemy burzę mózgów, co zrobić z niezręczną luką, należy rozważyć kilka rzeczy. Na przykład rzeczy, które przechowujemy nad lodówką, powinny znajdować się w pojemnikach, aby nie wpadły do ​​ciasnych przestrzeni. Może to prowadzić do niektórych wypadków elektrycznych i nie tylko. A teraz przejdźmy do tematu.

Co zrobić z miejscem nad lodówką

Ze względu na wysokość lodówki przechowywanie niektórych przedmiotów lub żywności może być wygodne, jeśli masz już mało miejsca w kuchni. I nie będziesz ryzykować, że małe dzieci przewracają się, ponieważ potykają się o pojemniki pozostawione na podłodze. Ale nie martw się, bo oto sprytne sposoby, które zebraliśmy, co zrobić z przestrzenią nad lodówką.

#1. Umieść kilka roślin

Umieszczenie niektórych roślin w kuchni może być doskonałe dla Twoich oczu. I dodają akcentu do układu kuchni, zwłaszcza jeśli masz lodówkę ze stali nierdzewnej lub szarą ścianę. Możesz wybrać roślinę, która ma winorośl lub coś, co kwitnie. Moim zdaniem roślina pothos byłaby świetna nad twoją lodówką.

Możesz połączyć go z niektórymi artystycznymi ornamentami i neutralnymi obrazami. Jednak po podlewaniu nie należy przeładowywać garnka zbyt dużą ilością płynu. Woda może się przelać i dotrzeć do elektrycznej strony lodówki. Więc bądź ostrożny!

#2. Dodaj kilka koszy

Możesz tu zmieścić jeden lub dwa kosze, w zależności od wymiarów Twojej lodówki. Może to być na twoje serwetki lub obrusy. Alternatywnie, możesz trzymać swoje allium i bulwy w temperaturze pokojowej w koszu. Dzięki temu możesz zmaksymalizować przestrzeń w lodówce i nad nią.

#3. Dołącz półkę

Idealnie nada się do zbudowania półki, jeśli nadal masz dużo miejsca między lodówką a sufitem. Możesz umieścić drewniane pudełko lub tylko dwa drewniane panele po bokach. To zależy od Ciebie.

Dodatkowo możesz ułożyć więcej niż dwie półki, jeśli nadal masz więcej miejsca niż oczekiwano. Dzięki temu nie tylko wykorzystałeś obszar nad lodówką, ale zbudowałeś nowy schowek. I mógł przechowywać pewne materiały w zorganizowany sposób. Możesz tutaj umieścić swoje książki kucharskie, przyprawy i inne niezbędne przybory kuchenne.

#4. Wykorzystaj miejsce na swój alkohol i wino

Cóż, przestrzeń nad lodówką byłaby idealna, jeśli masz kolekcję win. Istnieją dwa podejścia do tej koncepcji. Pierwszym z nich jest umieszczenie stojaka na wino bezpośrednio nad lodówką i pozostawienie go tam. Jeśli stojak na wino nie wystarczy, możesz znaleźć drewnianą skrzynię lub kosz, aby umieścić swoje butelki.

Drugie podejście polega na tym, że możesz umieścić półkę i dostosować ją do przechowywania wina. Półka na wino ma zazwyczaj rowkowaną powierzchnię na szyjkę butelki. Lub ma drewniane panele, które pochylają się i działają jako granice lub przegrody. A w każdej komorze można ułożyć około 2-3 butelek wina.

#5. W przypadku małych przestrzeni wypełnij je

Przykładem takiej sytuacji jest posiadanie spiżarni otaczającej lodówkę. A twoja jednostka jest czasami trochę krótsza niż górna część spiżarni. Tak więc nad lodówką będzie niezręczna przestrzeń o długości 1 stopy.

Sugerujemy więc, abyś wypełnił go podobnymi przedmiotami, takimi jak słoiki z masonem, które zawierają różne zioła. Możesz też umieścić tutaj swoją kolekcję kubków lub miniaturowe ozdoby. Możesz wybrać wszystko, ale upewnij się, że tego nie przeciążysz. Wypełnij tylko przednią część przestrzeni, ponieważ możesz nie widzieć innych obiektów, które znajdują się z tyłu.

Zawijanie!

I na tym kończy się artykuł o tym „co zrobić z przestrzenią nad lodówką?” Nadal jest wiele pomysłów na maksymalizację przestrzeni nad lodówką. Jeśli nie masz schowka na apteczkę, możesz ją tutaj umieścić, aby mieć do niej lepszy dostęp. Możesz też postawić tutaj swoje garnki i patelnie.

Użyj powyższych sugestii, aby znaleźć inspirację. Możesz faktycznie wykorzystać tę przestrzeń do różnych celów, kreatywnych lub nie, o ile możesz ją dobrze wykorzystać. Możesz być zarówno kreatywny, jak i praktyczny.

Mamy nadzieję, że rozwiązaliśmy Twój problem i pomożemy Ci wymyślić sposób na wykorzystanie przestrzeni. Więcej kreatywnych pomysłów, takich jak ten, przeczytaj, jak propagować Kroton. Jesteśmy pewni, że Ci się spodoba. Do zobaczenia wkrótce!