Co zrobić w przypadku zbyt miękkiego materaca: 2 wskazówki

Odpowiedzią na to, co zrobić ze zbyt miękkim materacem Puffy, jest nałożenie nakładki na materac i użycie odpowiedniej podstawy. Porozmawiamy również o dostępnych pościelach i podstawach Puffy, jeśli chcesz kupić od tej samej marki. A jako bonus dowiesz się więcej o wyborze miękkości materaca.

Czy jesteś również ciekaw, jakie inne materace mają się do materaca Puffy? Rozważ również naszą niezależną recenzję w porównaniu z dużymi markami materacy.

Co zrobić w przypadku zbyt miękkiego materaca: 2 wskazówki

Dlaczego mój materac jest za miękki?

Twardość materaca Puffy nigdy nie będzie zbyt miękka, ponieważ jest oceniana od 6 do 8 w skali twardości. Oznacza to, że łóżko jest średnio twarde w porównaniu z dwoma pozostałymi materacami hybrydowymi Puffy. Ale jeśli nadal chcesz mieć twardszą powierzchnię do spania, możesz dodać nakładkę na materac lub sprawdzić podstawę swojego materaca Puffy.

Dodaj nakładkę na materac

Dodanie nakładki na materac może zmienić ogólne wrażenie łóżka, w tym materaca Puffy, który wydaje się zbyt miękki. A jeśli chcesz, możesz kupić nakładkę na materac z pianki z pamięcią kształtu Puffy, dzięki czemu Twoje łóżko pochodzi od całej marki. Jest dostępny w twardym i miękkim dotyku, aby pomóc Ci wybrać ten pierwszy i sprawić, że powierzchnia łóżka będzie trudniejsza do leżenia.

Jakie są inne cenne cechy materaca nawierzchniowego z pianki z pamięcią kształtu Puffy?

  • Certyfikowany przez Oeko-Tex Standard 100 i hipoalergiczny
  • Może być używany we wszystkich pozycjach do spania
  • Fajna tkanina z mieszanki bambusa i poliestru
  • Zmywalny pokrowiec na materac
  • Elastyczne kieszenie są kompatybilne z materacami o grubości do 15 cali
  • Warstwa chwytna na dole dla dodatkowego bezpieczeństwa

Użyj odpowiedniej podstawy

Materac Puffy nie powinien być miękki, ponieważ jest średnio twardy i nie ma pluszowych warstw, jak hybrydy Puffy Lux i Puffy Royal. Jednak niewłaściwe podparcie podstawy może spowodować, że materac będzie miękki z powodu ugięcia. Sprawdź, czy powierzchnia, na której kładziesz materac Puffy, nie jest uszkodzona lub jest zarusztowana; listwy nie są zbyt daleko od siebie.

Omówiliśmy również, jaki rodzaj ramy łóżka pasuje do materaca Puffy, jeśli jesteś zainteresowany. Ale ogólnie rzecz biorąc, materac Puffy jest kompatybilny z każdą ramą, podstawą lub podkładem.

Czy materace Puffy są zbyt miękkie?

Jednym z powodów, dla których materac Puffy jest dobry, jest to, że nie jest tak miękki, że opadniesz na łóżko i stracisz neutralną pozycję kręgosłupa. Materace Puffy Lux i Puffy Royal, bardziej miękkie niż oryginalny materac piankowy Puffy z pamięcią kształtu, nie są zbyt miękkie. Aby dać ci szybki pomysł, Puffy Lux jest średnio pluszowy, podczas gdy Puffy Royal to najbardziej pluszowy ze wsparciem strefowym.

Puffy Lux kontra Puffy Royal

Zarówno Puffy Lux, jak i Puffy Royal to łóżka hybrydowe, które są odpowiednie dla osób wymagających miękkiej powierzchni do spania. Należą do nich osoby śpiące na boku, osoby lekkie lub te, które wolą miękkie łóżko bez utraty dobrej postawy. Na przykład możesz kupić Puffy Lux, jeśli chcesz złagodzić dyskomfort pleców, podczas gdy osoby, które śpią gorąco, skorzystają z bardziej miękkiego Puffy Royal, który ma markową technologię Cloud Air.

Czy materac Puffy jest miękki czy twardy?

Materac Puffy nie jest ani miękki, ani twardy, ponieważ znajduje się pośrodku. Ma wystarczająco dużo miękkości, aby zmniejszyć nacisk na całe ciało, ale nie pogrąży Cię głęboko ze względu na mocny rdzeń. Więc jeśli chcesz bardziej miękkiego łóżka, możesz dostać Puffy Lux lub Puffy Royal, a ci, którzy chcą usztywnić materac Puffy, mogą dodać materac nawierzchniowy Puffy.

Jak długo wytrzyma materac puszysty?

Oczekiwana żywotność materaca Puffy może wynosić osiem lat lub dłużej, o czym świadczy dożywotnia gwarancja marki. W końcu wykorzystuje materiały o dużej gęstości, które mają wytrzymać zużycie. Najpierw jednak zapoznaj się z naszym osobnym artykułem dotyczącym długowieczności łóżka, aby dowiedzieć się, jakie czynniki na to wpływają.

Jak mogę wzmocnić mój miękki materac piankowy?

Jeśli chcesz, aby materac piankowy był twardszy, spróbuj dodać do niego twardą podkładkę pod materac lub nakładkę. Może być również konieczne sprawdzenie podstawy, a nawet dodanie kawałka sklejki pod materac, aby pomóc mu oprzeć się ciężarowi podczas leżenia. Pamiętaj, że są to tylko szybkie poprawki w przypadku miękkiego łóżka i znacznie lepiej wiedzieć, kiedy wymienić materac, ponieważ może on być już zbyt zużyty.

Skąd wiesz, że twoje łóżko jest zbyt miękkie?

Ból ciała

Bardzo miękkie łóżko nigdy nie jest idealne, ponieważ ustawia ciało w nienaturalnej pozycji. Na przykład możesz zauważyć ból pleców, szyi, ramion lub bioder, ponieważ nie są dobrze podparte. Chociaż spanie na bardzo twardym łóżku również nie jest dobre, materac, który zbyt mocno Cię tonie, może powodować dyskomfort i zmęczenie.

Pozbawienie snu

Ponieważ bardzo miękkie łóżko nie zapewnia dobrego podparcia, możesz się często rzucać i obracać przez całą noc. Możesz także budzić się w nietypowych godzinach, ponieważ łóżko nie jest wygodne. W rezultacie doświadczysz nastroju i prawdopodobnie letargu z powodu złej jakości snu i krótkiego czasu snu.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, co zrobić, jeśli materac Puffy jest zbyt miękki, możesz dodać twardą nakładkę na materac, taką jak ta firmy Puffy, lub ulepszyć jego podstawę. Słabo podparte łóżko będzie miękkie z powodu ugięcia.

Ogólnie rzecz biorąc, materac Puffy nie będzie zbyt miękki, ponieważ jest średnio twardy. Dlatego zawsze możesz skontaktować się z Puffy, aby sprawdzić, czy Twoje łóżko ma problem, który obejmuje gwarancja marki.