Co zrobić po opryskiwaniu szkodników? 6 niezbędnych kroków

Prawidłowa wiedza i odpowiednie przygotowanie na temat „co zrobić po opryskaniu szkodnikami” są tym, czego potrzebuje większość właścicieli domów. Tych niechcianych, przerażających gości w domu, takich jak karaluchy, termity, pluskwy, muchy, szczury, pająki i inne rodzaje owadów, można przejść z pomocą profesjonalistów.

Znaczenie zwalczania szkodników

Niezbędne jest spryskiwanie szkodników w domu, ponieważ szkodniki, takie jak gryzonie, są brudne, a niektóre z nich przenoszą różne rodzaje chorób, które mogą być szkodliwe dla zdrowia Twojej rodziny. W ten sposób dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie swojej rodziny sprawi, że będziesz wolny od zmartwień.

Co zrobić po opryskiwaniu szkodników? 6 niezbędnych kroków

Jak przygotować się przed opryskiwaniem szkodników

Właściciele domów muszą poczynić niezbędne przygotowania przed rozpoczęciem usługi zwalczania szkodników.

 • Upewnij się, że eksterminatorzy mają swobodny dostęp, aby mogli się łatwo poruszać
 • Przenieś swoje dzieci i zwierzęta w inne bezpieczne miejsce
 • Włóż ubrania, buty, zabawki, przybory kuchenne i inne ważne rzeczy do pudełka i starannie je zamknij
 • Użyj plastikowego opakowania do pokrycia sofy, stołów i krzeseł
 • Upewnij się, że kosze na śmieci są puste
 • Zdejmij wszystkie narzuty na łóżka, poduszki, materace (oto przewodnik, aby dowiedzieć się, co znajduje się w Twoim materacu i jak im zapobiegać) oraz inne niezbędne rzeczy i umieść je w schowku< /li>
 • Do przechowywania żywności używaj plastikowych pojemników. Nie zostawiaj ich na zewnątrz, ponieważ roztwory do zwalczania szkodników mogą je zanieczyścić
 • Odłącz urządzenia gospodarstwa domowego i przykryj je plastikowym opakowaniem
 • Dogłębne czyszczenie łazienki i kuchni, aby uniknąć wpadek

Kroki do wykonania po opryskiwaniu szkodników

Mamy tutaj 6 prostych kroków, co zrobić po zabiegu zwalczania szkodników w Twoim domu.

Krok 1. Środki ostrożności

Aby zapobiec ryzyku zanieczyszczenia, należy postępować zgodnie z instrukcjami i środkami ostrożności podanymi przez profesjonalistów zajmujących się zwalczaniem szkodników. Ponieważ znają rodzaje chemikaliów i ich toksyczność, musisz słuchać ich rad, aby uniknąć niebezpiecznych działań.

Krok 2. Poczekaj, aż chemikalia wyschną

Większość pestycydów zawiera silne chemikalia, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Musisz poczekać, aż tępiciele dadzą sygnał lub potwierdzenie, że chemikalia są już suche i można bezpiecznie wejść do twojego domu.

Krok 3. Sprawdź pęknięcia i wycieki

Poszukaj pęknięć w ścianach, dziur i wycieków wody. Upewnij się, że ktoś je naprawi, ponieważ staną się one punktami wejścia dla szkodników, które mogą prowadzić do rozwoju ponownej inwazji.

Krok 4. Wyrzuć resztki jedzenia

Jeśli w domu pozostały resztki jedzenia, musisz je wyrzucić do śmieci poza domem. Uważaj, aby nie jeść tych pokarmów, ponieważ nawet jeśli eksterminator używa pestycydów z organicznymi chemikaliami, nadal nie jest dla ciebie bezpieczny.

Krok 5. Unikaj natychmiastowego sprzątania domu

Eksperci od zwalczania szkodników dokładnie wiedzą, jakiego rodzaju zwalczania szkodników potrzebuje twój dom, a rodzaje opryskiwaczy chemicznych działają tylko wtedy, gdy pozwolisz na to trochę dłużej. Unikaj dokładnego sprzątania domu przez co najmniej tydzień.

Krok 6. Sprawdź, czy pozostały szkodniki

Zazwyczaj po zabiegu zwalczania szkodników wszędzie znajdziesz martwe szkodniki i musisz je wyczyścić, ponieważ przyciągnie to inne szkodniki. Musisz też rozejrzeć się za pozostałymi i od razu ich zabić.

Czego się spodziewać?

Najbardziej prawdopodobne jest, że w Twoim domu pojawi się szkodnik. Spodziewaj się wzrostu obecności niektórych błędów wychodzących z pęknięć i dziur.

Musisz je zabić na miejscu, natychmiast je wyczyścić, a jeśli chcesz wiedzieć, jaki zapach odstrasza pluskwy, kliknij link, aby uzyskać dobrą wskazówkę.

Czy spraye do zwalczania szkodników są szkodliwe?

Ponieważ pestycydy są opracowywane w celu zabijania szkodników, stosowanie ich w pomieszczeniach może stanowić zagrożenie dla zdrowia Ciebie i Twojej rodziny, zwłaszcza dzieci. Według badań istnieje wysokie ryzyko zachorowania na białaczkę lub raka u dzieci, jeśli są pozostawione bez ochrony podczas aktywności pestycydów w pomieszczeniach lub profesjonalnego sprayu do zwalczania szkodników w domu.

Jak często należy kontrolować szkodniki?

Szkodniki mogą być tak irytujące, że chciałbyś się ich wszystkich pozbyć w mgnieniu oka, ale jeśli chodzi o zwalczanie szkodników, regularne leczenie jest niezbędne. Idealna częstotliwość działań w zakresie zwalczania szkodników w pomieszczeniach, które możesz wykonać, to co najmniej dwa razy w miesiącu.

Jakie są skutki uboczne sprayów na szkodniki?

Opryski na szkodniki organiczne lub chemiczne mają swoje skutki uboczne. Narażenie na spraye do zwalczania szkodników może prowadzić do:

 • Podrażnienie gardła
 • Problemy z oddychaniem
 • Mdłości
 • Oczy stają się wodniste lub suche
 • Zawroty głowy
 • Wysypki i swędzenie skóry
 • Wymioty
 • Może również wywoływać astmę

Wniosek

Teraz, gdy wiesz już o niezbędnych krokach, skutkach ubocznych i o tym, jak spraye zwalczające szkodniki mogą na ciebie wpłynąć, twoim głównym celem jest sprawienie, by stało się to prawdą w swoim życiu. Wiedza o tym, co zrobić po opryskaniu szkodnikami, z pewnością uchroni Cię przed niedogodnościami.