Co zrobić, jeśli mój pies zje prześcieradło z suszarki? Przeczytaj te ciekawe fakty!

Czy martwisz się, co zrobić, jeśli mój pies zje prześcieradło z suszarki? Oto wszystko, co musisz o tym wiedzieć! Psy jedzą różne rzeczy, których nie powinny, ponieważ pięknie pachną, co może potwierdzić każdy właściciel zwierzęcia – młode szczenięta lubią odkrywać otoczenie za pomocą dociekliwych ust i nosa.

W rezultacie często trafiają w miejsca, w których nie powinny być. Wiele szczeniąt lubi zwijać się na czystym ładunku, a inne mają tendencję do wyciągania przedmiotów w zębach.

Co zrobić

Powinieneś natychmiast zacząć szukać problemów, jeśli zauważysz, że twój pies zjadł prześcieradło z suszarki. W zależności od tego, co wykorzystałeś i ile zjadł Twój pies, objawy mogą wahać się od niewielkich do ostrych, a czasem nawet zagrażających życiu. Dyskomfort na twarzy i języku, blokady, zatrucie i skrajne pragnienie to możliwe skutki uboczne połknięcia prześcieradła z suszarki. Aby Twój pies był bezpieczny, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Co to jest w prześcieradłach do suszenia, które doceniają psy?

Czy to nie tylko kawałki papieru, które wyglądają jak tkanina? Więc co jest w nich takiego, że psy są tak atrakcyjne? Są ekscytujące dla twojego psa. Po pierwsze, zapach jest fantastyczny, niezależnie od tego, jakie perfumy wybierzesz, a nawet jeśli zdecydujesz się na wersję bezwonną. Zachwycą twojego psa. Lizanie, gryzienie i żucie są częścią ich zapachu. Arkusze suszarki pasują do tego typu. Szczenięta próbują wszelkiego rodzaju niezwykłych rzeczy, ponieważ pięknie pachną. Inną cechą, którą należy wziąć pod uwagę, jest tekstura arkuszy suszarki. Ponieważ szczenięta ćwiczą szczęki, aby badać powierzchnie, psy często jedzą, a być może połykają wszystko, co im się podoba.

Niebezpieczeństwa związane z suszeniem dla psów

Chociaż wiele psów chętnie gryzie lub połyka kawałki suszonych prześcieradeł bez żadnych złych skutków, wydaje się, że istnieje kilka znaczących zagrożeń, przed którymi należy uważać. Syntetyczne elementy użyte w prześcieradłach do suszarek są niestrawne dla naszych zwierzęcych przyjaciół. Mogą być również całkiem masywne. Oznacza to, że prześcieradła mogą utknąć w żołądku psa po połknięciu. Jeśli nie zostanie szybko rozwiązany, niedrożność jelit może stać się poważna, a nawet zagrażać życiu. Po kilku tygodniach połknięte przedmioty zwykle bez problemu wędrują do układu pokarmowego psa i są wydalane z kałem.

Jeśli jednak pies zjadł coś, czego nie powinien, zawsze dobrze jest zabrać go do lekarza weterynarii tak szybko, jak to możliwe. W dużych ilościach lub w ciągłym kontakcie detergenty i chemikalia w prześcieradłach suszarek są trujące dla psów. Najczęstszymi związkami występującymi w nich są bromek cetrimonium, chlorek benzalkoniowy i oba kationowe środki powierzchniowo czynne.

Skóra psa, wyściółka żołądka, oczy i błony śluzowe mogą zostać uszkodzone lub podrażnione przez te substancje. Jednak ekstremalne okoliczności mogą powodować poważne problemy zdrowotne, takie jak depresja ośrodkowego układu nerwowego, uszkodzenie płuc i ostra niewydolność nerek. Możesz również zainteresować się toksycznymi chemikaliami ukrytymi w arkuszach suszarek.

Czy prześcieradła do suszarki mogą zabić psy?

Jednak prześcieradła do suszenia mogą szybko zabić psy. Będziesz musiał zrozumieć różne skupiska i jak rozpoznać ich znaki, aby chronić swojego psa. Nie można przecenić znaczenia wczesnej profilaktyki dla zdrowia Twojego psa. Identyfikacja problemu, zanim stanie się on bardzo później, jest obowiązkową umiejętnością właścicieli psów.

Co zrobić, jeśli pies zje arkusz suszarki?

Co więc zrobić, jeśli mój pies zje prześcieradło z suszarki? Jeśli Twój pies połknął prześcieradło z suszarki, możesz podjąć następujące proste, ale pomocne czynności, aby zapewnić psu komfort i zdrowie: Oszacuj liczbę prześcieradeł, które zjadł Twój pies. Skompiluj ekspozycję marki, w tym linię arkusza, nazwę zespołu i szczegółową listę materiałów. Upewnij się, że Twój pies używa świeżej wody pitnej.

Przez następne 2 5 do 72 godzin obserwuj wskazania. Również po wyrzuceniu prześcieradeł zabierz psa do weterynarza. Powinieneś skontaktować się z weterynarzem, aby poinformować go o sytuacji w tym przypadku. Mogą doradzić, abyś wziął psa na wszelki wypadek, biorąc pod uwagę ich wiedzę o jego przeszłości. Ewentualnie mogą dostarczyć dalszych faktów na temat potencjalnych trudności.

Uderzyłeś, jeśli twój pies nie wykazuje żadnych objawów choroby i przetrwa test prześcieradła suszarki bez żadnych incydentów. Jeśli więc tak jest, wskazana jest wizyta u lekarza weterynarii na badanie. Ponadto mogą pozostać resztki, a sygnały toksyczności mogą być subtelne. To mądra opcja, aby uzyskać poradę od weterynarza. Jeśli twój pies zjadł prześcieradło i został zatruty z powodu toksyczności chemikaliów, natychmiast skontaktuj się z weterynarzem. W takim przypadku proces rehabilitacji będzie trudny, ale konieczny, aby pomóc mu w całkowitym wyzdrowieniu.

Po pierwsze, nie myśl automatycznie, że to śmiertelne. Uzyskaj opinię lekarza weterynarii, aby sprawdzić, czy to trucizna i określić rodzaj trucizny. Może być zalecany szary posiłek z dużą ilością wody. . Jeśli nie masz pewności, poproś o potwierdzenie od swojego weterynarza.

To okładka!

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na pytanie, co zrobić, jeśli mój pies zje prześcieradło z suszarki. Nigdy nie kładź prześcieradeł suszarki blisko psów! Trzymanie psa z dala od prześcieradeł suszących pozwala Tobie i Twojemu psu cieszyć się praniem tak starannie, jak to tylko możliwe. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak odstraszyć pluskwy za pomocą prześcieradeł do suszarek i jak czyścić drzwi prysznicowe za pomocą prześcieradeł.