Co zrobić, jeśli lodówka nie chłodzi? 5 prostych kroków do naśladowania!

Zastanawiasz się, co zrobić, jeśli lodówka nie chłodzi? Jaki jest cel posiadania lodówki? że nie nadmuchuje chłodnego powietrza? Niestabilna temperatura w lodówce spowoduje mnóstwo problemów. Zepsute jedzenie i lód, który z czasem zamarza.

Gdy temperatura w lodówce wzrasta, łatwo psująca się żywność może się zepsuć, a tym samym je zmarnować. Więc naprawa lodówki będzie twoim priorytetem. Jeśli naprawa lodówki zajmie Ci dużo czasu, napotkasz więcej problemów.

Co zrobić

Oto niektóre z problemów, które możesz napotkać, gdy temperatura Twojej lodówki gwałtownie wzrośnie. Oczywiście, w miarę możliwości, chciałbyś naprawić swoją lodówkę. Na szczęście ten artykuł pomoże Ci rozwiązać problem z lodówką. Czytaj!

Kroki, jak naprawić temperaturę w lodówce

Zebraliśmy informacje, co zrobić, jeśli lodówka nie chłodzi. Istnieje wiele kroków, które możesz wykonać samodzielnie. Niektóre z nich mogą być proste, ale niektóre mogą być trochę zbyt skomplikowane. A oto one:

Krok 1. Sprawdź swój termostat

Twój termostat może nie mieć optymalnego ustawienia. Większość nowoczesnych lodówek ma stabilną temperaturę 35-37 stopni Fahrenheita. Jednak czasami zawartość lodówki może uderzyć termostat, zwiększając w ten sposób temperaturę w lodówce.

Jednak w przypadku starszych lodówek termostat może nie być wystarczająco mocny, aby chłodzić lodówkę. Ponadto jego termostat uległ zużyciu, głównie dlatego, że jest już stary. W takim przypadku warto rozważyć zakup nowego.

Krok 2. Uruchom ponownie system

Lodówki, zwłaszcza te automatyczne, mogą mieć błędy w systemie. Te błędy mogą powodować usterki. Jedyną usterką, która może się zdarzyć, może być to, że termostat pokazuje określoną temperaturę, ale uwalnia inną temperaturę. Jeśli tak się stanie, możesz ponownie uruchomić lodówkę, odłączając ją, a następnie podłączając ją po pewnym czasie.

Pozwoliłoby to na ponowne uruchomienie lodówki i pozbycie się jej systemu błędów, które powodują usterki i uszkodzenia lodówki.

Krok 3. Wyczyść cewki skraplacza

Wężownice skraplacza, zwykle znajdujące się z tyłu lodówki, mogą po pewnym czasie gromadzić kurz i brud. Cewki skraplacza są głównym powodem, dla którego Twoja lodówka wydmuchuje zimne powietrze. Kurz i pierwszy może spowodować nieprawidłowe działanie tych cewek, zwiększając w ten sposób temperaturę w lodówce.

Kiedy kurz gromadzi się na cewkach, nie mogą one skutecznie regulować wewnętrznej temperatury lodówki.

Ich czyszczenie może być bardzo łatwe. Proste usuwanie kurzu może okazać się bardzo przydatne. Eksperci sugerują, aby od czasu do czasu myć te cewki. Jeśli w cewkach może gromadzić się duża ilość kurzu i brudu, ich czyszczenie może być trudniejsze i powodować więcej problemów w lodówce.

Krok 4. Sprawdź drzwi lodówki

Uszczelki magnetyczne w Twojej lodówce to tak zwane uszczelki lodówki. Załóżmy, że uszczelki w twojej lodówce są uszkodzone. W takim przypadku zimne powietrze może wydostawać się na zewnątrz, przez co temperatura w lodówce jest nieuregulowana. Ponadto mogą być podatne na zużycie, zwłaszcza jeśli są stare.

Możesz wymienić te uszczelki. Można je znaleźć w większości sklepów i nie kosztują tak dużo. Nie wydaje się więc, by trudno je było znaleźć. Ale upewnij się, że jakość jest warta swojej ceny. Niezależnie od tego sprawdź istniejące uszczelki magnetyczne, jeśli nadal nie można ich wymienić.

Możesz sprawdzić wytrzymałość uszczelek magnetycznych, umieszczając dolara na środku drzwi i uszczelki.

Wyciągnij dolara. Jeśli czujesz opór, oznacza to, że uszczelka jest nadal w pełni sprawna, ale jeśli jest niewielki lub żaden opór, nadszedł czas, aby je wymienić.

Krok 5. Usuń blokadę z otworów wentylacyjnych

Podobnie jak klimatyzatory, lodówki pochłaniają ciepło i uwalniają je do środka w postaci chłodnego powietrza. Jest to możliwe dzięki otworom wentylacyjnym znajdującym się w lodówce. Jednak zablokowanie materiałów i brudu w kanałach powietrznych może spowodować wzrost temperatury. Mniej gorącego powietrza może przejść przez otwory wentylacyjne. W ten sposób uwalnia również ograniczone ilości chłodnego powietrza. Sprawdź otwory wentylacyjne znajdujące się z boku lub z tyłu lodówki.

Usuń wszelkie blokady i zabrudzenia, jeśli są.

Co zrobić, jeśli nic nie działa

Musisz zdać sobie sprawę, że są rzeczy, których nie możesz zrobić. Załóżmy, że z sugestii przedstawionej powyżej nic nie działa. Następnie wrzuć ręcznik i wezwij mechanika, który pomoże Ci naprawić lodówkę i pozbyć się problemów.

Czasami problemy w Twojej lodówce mogą być proste, ale nadal będziesz potrzebować pomocy eksperta. Proces może wymagać wymiany części, takich jak wentylator parownika, sprężarka i inne istotne części. Pamiętaj, że nie możesz samodzielnie zmienić tych części. Potrzebował odpowiedniego i licencjonowanego mechanika, aby wymienić te części na nowe.

Podsumowanie!

I na tym kończy się temat, co zrobić, jeśli lodówka nie chłodzi. Pamiętaj, aby być świadomym swoich osobistych ograniczeń dotyczących tego, co możesz, a czego nie możesz naprawić samodzielnie. Gdy praca stanie się dla Ciebie zbyt trudna, wezwij mechanika. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź to „Jak zimno powinien dmuchać klimatyzator?” To wszystko.