Co zrobić, gdy podgrzewacz ciepłej wody przecieka? 5 prostych kroków!

Z czasem Twój podgrzewacz ciepłej wody zaczyna przeciekać, jest wiele przyczyn tego problemu, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, co zrobić, gdy podgrzewacz ciepłej wody przecieka? Największym problemem jest zauważenie kałuży wody w pobliżu systemu ciepłej wody.

To nowy chaos do wytarcia, a okropne wrażenie, jakie odczuwasz, gdy myślisz o tym, ile wydasz na jego naprawienie, jest obrzydliwe. Jeśli na dnie systemu ciepłej wody znajduje się kałuża, ważne jest, aby dowiedzieć się, co jest nie tak, aby nie trzeba było zajmować się dalszymi problemami.

W tym poście omówimy niektóre z najczęstszych przyczyn wycieków, jak je naprawić, czy są niewielkie, czy wymagają naprawy podgrzewacza wody oraz jak uniknąć ponownego wystąpienia tego problemu. Być może będziesz musiał zatrudnić eksperta do naprawy systemu ciepłej wody. Być może wystarczy delikatna pielęgnacja, aby przywrócić mu operacyjną formę. Dlatego oto kilka opcji radzenia sobie z nieszczelnym grzejnikiem; Zacznijmy!

Kroki do wykonania, gdy podgrzewacz ciepłej wody przecieka

Użytkownicy nigdy nie muszą siedzieć bezsilni i zakłopotani przed nieszczelnym podgrzewaczem wody. Przeczytaj kilka prostych, krok po kroku metod rozwiązania tego problemu. Oto, co zrobić, gdy podgrzewacz ciepłej wody przecieka:

Krok 1. Upewnij się, że podgrzewacz wody przecieka

Wreszcie nadszedł czas, aby zająć się źródłem problemu. Ważne jest, aby ustalić, czy przyczyną wody jest wyciek, czy kondensacja. Nie ma potrzeby martwić się kondensacją. Zasadniczo oznacza to, że zbiornik ciepłej wody jest bardzo gorący, ale przestrzeń, w której jest zainstalowany, jest wyjątkowo chłodna.

Oczyść i zdezynfekuj system ciepłej wody, aby sprawdzić, czy tak jest. Następnie zbadaj go z zewnątrz. Kondensacja jest najbardziej prawdopodobna, jeśli wilgoć pojawia się równomiernie na powierzchni. Następnie sprawdź gadżety w okolicy. Czy poza tym Twoja jednostka klimatyzacyjna będzie sąsiadować? Sprawdź, czy źródłem wycieku jest klimatyzator lub grzejnik. Aby określić, skąd wypływa woda, połóż ręcznik na podłodze.

Krok 2. Wyłącz prąd

Po upewnieniu się, że wyciek pochodzi z podgrzewacza wody, natychmiast wyłącz prąd. Gdy podgrzewacz wody jest podłączony do źródła zasilania, należy unikać korzystania z niego. Zlokalizuj przerywacz obwodu i wyłącz przełącznik systemu ciepłej wody, jeśli masz elektryczny podgrzewacz wody. Dedykowany zawór odcinający gaz znajduje się w pobliżu przewodu gazowego na dole gazowego podgrzewacza wody.

Krok 3. Wyłącz dopływ zimnej wody

Następnie wyłącz dopływ zimnej wody do systemu ciepłej wody. Górna część zbiornika podgrzewacza wody ma dwie rury łączące się z nim. Zawór odcinający na rurze wejściowej zimnej wody do większości podgrzewaczy wody. To tam dostajesz wodę. Linia wlotowa zimnej wody, często oznaczona zimną na niebiesko i gorącą na czerwono, dostarcza zimną wodę do zbiornika na wodę.

Linia wyjściowa gorącej wody doprowadza gorącą wodę do domu z systemu ciepłej wody. Jeśli rury nie są oznaczone kolorami, możesz stwierdzić, które z nich są zimne, a które gorące, czując je. Przekręć zawór odcinający do oporu zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jeśli jest to koło. Obróć pokrętło o 180 stopni, jeśli jest to zawór kulowy. Być może zainteresuje Cię również potencjalny powód, dla którego zimna woda nie wypływa z Twojego kranu.

Krok 4. Zbadaj przyczynę wycieku wody

Więc nadszedł czas, aby poważnie podejść do naszej pracy. Nadszedł czas, aby zlokalizować przyczynę wycieku, abyś mógł go właściwie zdiagnozować i naprawić po wyłączeniu zasilania i źródeł wody. Sprawdź i wytrzyj wszystkie miejsca, w których gromadzi się woda. Jeśli następnego ranka zaobserwujesz nagromadzenie wody w podobnym miejscu, pamiętasz, jak dokładnie naprawiłeś nieszczelny system ciepłej wody.

Czy z górnej części podgrzewacza wody wycieka woda? Zbadaj dwie rury na górze podgrzewacza wody. Znana jest rura doprowadzająca zimną wodę i rura odprowadzająca ciepłą wodę. Linie te transportują wodę ze zbiornika do Twojego mieszkania, która będzie podgrzewana. Może to spowodować wyciek, jeśli jego połączenia lub złącza są wadliwe. W tym scenariuszu można użyć klucza do rur, aby dopasować rury.

Krok 5. Posprzątaj bałagan

Przerwa w zbiorniku ciepłej wody może spowodować niewytłumaczalne zlewanie się wody w kierunku dna zbiornika podgrzewacza wody. Jednak naprawa systemu ciepłej wody nie wystarczy; będziesz musiał go wymienić. Pamiętaj, aby wytrzeć całą wodę. Woda może być źródłem wielu problemów. Może deformować konstrukcje, szkodzić mieniu osobistemu i zapraszać owady lub pleśń! Koniecznie się go jak najszybciej pozbyć!

To okładka!

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy Ci, co zrobić, gdy podgrzewacz ciepłej wody przecieka. Omówiliśmy szczegółowy przewodnik krok po kroku na ten temat, a czytając go uważnie, możesz rozwiązać ten problem w domu bez zatrudniania profesjonalisty. Możesz również przeczytać o tym, jak wyczyścić podgrzewacz wody i jak zainstalować elektryczny podgrzewacz wody w mobilnym domu. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami na koniec!