Co zabrać na wesele: niezbędne rzeczy i prezenty

Jeśli nie masz pewności, co zabrać ze sobą na wesele, omówimy osobiste potrzeby, które każdy gość musi mieć, aby czuć się komfortowo przez cały dzień. Otrzymasz również kilka pomysłów na prezenty, które możesz przynieść dla samej pary.

Zapraszam do przeglądania naszego bloga, aby zapoznać się również ze wszystkim, co dotyczy ślubów. Być może po ceremonii chcesz przerobić kartki ślubne, więc rozważ samouczek dotyczący na przykład tego, co zrobić z kartami ślubnymi.

Mamy różne posty, które pomogą Ci w pełni wykorzystać wesele i nauczą Cię właściwej etykiety na to ważne wydarzenie.

Co zabrać na wesele jako gość

Osobiste potrzeby

  • Telefon

Niezbędne jest, aby podczas każdego wesela mieć przy sobie telefon. Możesz go użyć do przejrzenia strony ślubnej lub znalezienia samego miejsca.

Inne powody, dla których Twój telefon jest niezbędny, są oczywiste. Po pierwsze, oczywiście używasz go do komunikowania się z innymi ludźmi i może robienia zdjęć swoim drogim znajomym i rodzinie.

  • Portfel

Nigdy nie zakładaj, że nie będziesz musiał nic wydawać, biorąc udział w weselu. Na przykład, być może w recepcji jest bar z gotówką lub będziesz potrzebować go, aby zapłacić za przejazd taksówką po imprezie.

Powinieneś również umieścić dokument tożsamości na swoim portfelu ze względów bezpieczeństwa i ogólnie mieć dowód tożsamości. Może będziesz potrzebować go w barze lub w innych przypadkowych przypadkach, które będą wymagały okazania swojego identyfikatora.

  • Wygodne buty i odzież

Większość ślubów ma charakter formalny lub pół-formalny, więc co zrozumiałe, nie możesz nosić klapek ani butów na płaskim obcasie, które wyglądałyby nie na miejscu w twoim ogólnym stroju. Jednak po ceremonii uratuj stopy od bólu, nosząc w torebce wygodne obuwie.

Mówiąc o wygodzie, pamiętaj o miejscu i sezonie. Wieczorem może być chłodniej, więc zabierz ze sobą płaszcz lub kurtkę.

Prezenty dla nowożeńców

Bardziej wygodne może być zabranie ze sobą gotówki lub prezentu w postaci czeku na wesele, zwłaszcza jeśli jesteś w podróży. Większość wesel ma nawet skrzynki depozytowe na tego typu prezenty.

Ale w przypadku większych prezentów może to nie pasować do okazji, w przeciwnym razie byłyby niewygodne dla pary podczas imprezy. Zastanów się nad wysyłką prezentu ślubnego przed lub po ślubie, aby para nie musiała się tym martwić podczas ślubu.

Czy przyniesiesz coś na ślub?

Goście, którzy przybędą na wesele, będą nadal przynosić osobiste rzeczy. Ale w przypadku pomysłów na prezent będzie to zależeć od jego wielkości, od tego, czy otrzymujesz prezent pieniężny, czy też para ma rejestr ślubów.

W dzisiejszych czasach pary mają księgę ślubną, która będzie wygodna również dla gości. Możesz sprawdzić prezenty, które para z pewnością doceni, aby uniknąć kłopotów z przyniesieniem czegoś, czego mogą nie potrzebować lub byłoby niewygodne do noszenia podczas samego wydarzenia.

Po załatwieniu potrzebnych rzeczy i prezentów dla nowożeńców decyzja o tym, co jeszcze przynieść, będzie zależeć od miejsca ślubu i pory roku. Być może przyda Ci się komplet ubrań do przebrania się na wesele na plaży lub odpowiedni rodzaj stroju od rana do wieczora, w zależności od czasu trwania imprezy.

Czy można nie dawać prezentu ślubnego?

Zwyczajem jest, aby na wesele zabrać ze sobą prezent ślubny, chociaż żadna zasada nie zmusza gości do jego zdobycia. Jest mało prawdopodobne, aby para lub inne osoby z imprezy zadzwoniły do ​​Ciebie, jeśli nie dostałeś prezentu ślubnego.

Co więcej, niektóre osoby mogą mieć ograniczone wydatki, więc nowożeńcy z pewnością zrozumieją, jeśli nie możesz dać im prezentu. Jest więc szansa, że ​​para to zauważy, ale jest mało prawdopodobne, że będą wobec tego agresywni.

Ale co, jeśli nie idę na ślub? Dopuszczalne jest niewysyłanie prezentu, jeśli nie wybierasz się na wesele, ale pamiętaj, aby powiadomić parę, że nie możesz uczestniczyć w ich uroczystości.

Ile należy dać na wesele?

Nie ma żadnej zasady, którą należy przeznaczyć na prezent ślubny. Ale aby upewnić się, że dostaniesz coś miłego, rozważ prezent o wartości od 99 do 150 USD.

Możesz również sprawdzić rejestr i w razie potrzeby dodać kartę podarunkową do prezentu dla pary. Wreszcie, niektórzy ludzie również opierają swoje wydatki na prezenty na bliskości z parą, więc jeśli jest to daleki krewny lub znajomy, prezent kosztujący od 50 do 75 dolarów byłby w porządku.

Czy można dawać gotówkę jako prezent ślubny?

Dopuszczalne jest wręczanie gotówki jako prezentu ślubnego, a większość par woli nawet prezenty materialne. Miejsce może mieć skrytkę depozytową lub możesz sprawdzić witrynę ślubną pary, jeśli zamierzają przekazać prezenty pieniężne bezpośrednio na ich konta bankowe.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, co przywieźć na wesele jako gość i zawierają osobiste niezbędne rzeczy i prezenty dla pary.

Podstawowe informacje, takie jak telefon, portfel oraz wygodne buty i ubrania, są oczywiste. Ale jeśli chodzi o prezent, będzie to zależeć od pary, ponieważ niektórzy przyjmują prezenty w gotówce lub mają rejestr ślubów.

Mamy nadzieję, że nauczyło Cię to etykiety prezentów ślubnych; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.