Co zabrać do dopasowania sukni ślubnej: 3 rzeczy

Zastanów się nad trzema rzeczami, jeśli nie masz pewności, co zabrać na przymiarkę sukni ślubnej. Najpierw porozmawiamy o tym, jak ważne jest noszenie odpowiedniej bielizny, butów i akcesoriów podczas wizyty w sukni ślubnej.

W tym artykule dowiesz się również, kogo zabrać i przygotować się do przymiarki sukni ślubnej. Pamiętaj, że Twoje przymiarki są niezbędne, aby zapewnić idealną sukienkę na Twój dzień ślubu.

Ale najpierw, czy wiesz, kiedy suknie ślubne trafiają do sprzedaży? Możesz docenić nasze wskazówki dotyczące umawiania się na wizytę, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej na swojej sukni ślubnej.

Co zabrać na wizytę w sukni ślubnej

Odpowiednia bielizna

Jedną z pierwszych rzeczy, których nigdy nie możesz przeoczyć podczas wizyty w sukni ślubnej, jest bielizna, którą masz na sobie. Oczywiście na pierwszej wizycie możesz nie mieć pojęcia, jaką sukienkę Ci się spodoba, więc bielizna, którą założysz, nie ma większego znaczenia, o ile jest wygodna.

Przymierzysz kilka sukienek i pójdziesz do wielu sklepów ślubnych, więc bielizna nie powinna Cię irytować przez cały dzień. Biorąc to pod uwagę, bielizna, którą będziesz nosić podczas kolejnych wizyt w sukni ślubnej, powinna być tą, którą założysz w dniu ślubu.

Być może będziesz nosić stanik bez ramiączek do swojej sukni ślubnej bez rękawów lub planujesz nosić bieliznę modelującą do swojej sukni ślubnej o kroju syreny. Musisz już wiedzieć, jak będą wyglądać z dopasowaną suknią ślubną, aby w razie potrzeby krawiec mógł dokonać dokładnych przeróbek.

Buty ślubne

Oprócz bielizny, kolejnym niezbędnym elementem do przymierzenia sukni ślubnej jest para butów, które będziesz mieć w dniu ślubu. Ponownie, możesz wybrać coś wygodnego podczas pierwszej przymiarki, próbując różnych sklepów i sukienek, aby wygodnie wytrzymać cały dzień.

Ale w przypadku poniższych przymiarek, w których masz już na myśli suknię ślubną, musisz nosić buty, które będziesz kołysać w dniu ślubu. W ten sposób krawcowa może poznać Twój oczekiwany wzrost, jeśli ma obcasy i odpowiednio dopasuje długość sukienki.

Pamiętaj, że w przypadku niektórych sukienek należy dopasować rąbek, aby umożliwić pannie młodej lepszą mobilność, nie tylko pod względem wyglądu. Podczas trzeciego lub czwartego przymiarki sukni ślubnej możesz również poćwiczyć chodzenie w sukience z butami, dzięki czemu będziesz czuć się pewnie podczas ceremonii.

Akcesoria ślubne

Kiedy wybierasz się na drugie i kolejne spotkanie z suknią ślubną, upewnij się, że przyniesiesz również akcesoria, które planujesz nosić w dniu ślubu. Są wśród nich kolczyki, naszyjniki, bransoletki, a nawet akcesoria do włosów, takie jak welon.

W ten sposób zobaczysz, jak uzupełnią styl i kolor sukni ślubnej. Jeśli zaczniesz je przynosić na wizytę, będziesz mieć również możliwość zmiany biżuterii i akcesoriów, jeśli pierwszy zakład nie będzie wyglądał dobrze z sukienką.

Możesz zaplanować, jakie dodatki dodać, jeśli zajdzie taka potrzeba, w zależności od rodzaju sukni ślubnej. Na przykład niektóre panny młode mogą chcieć dodać bolerko lub szarfę albo mogą skonsultować się ze krawcową w sklepie, jeśli sukienka wymaga więcej ozdób.

Oto jak dodać blasku sukni ślubnej, jeśli uważasz, że suknia wygląda zbyt płasko.

Komu kupić suknię ślubną

Najlepsi ludzie, którzy przyniosą ze sobą zakupy sukien ślubnych, to zaufana rodzina lub przyjaciele. Chcesz, aby ktoś wspierający, ale uczciwy, powiedział ci prawdę o wyglądzie, nie stresując cię z powodu swojego negatywnego i kontrolującego zachowania.

Musisz również przeczytać etykietę zakupów sukni ślubnych, aby wiedzieć, ile osób zabrać ze sobą i czy możesz iść solo.

Czy powinienem zjeść przed dopasowaniem sukni ślubnej?

Najlepiej zjeść przed wizytą w sukni ślubnej. Po pierwsze, pierwsze przymiarki potrwają cały dzień, a odwiedzisz różne sklepy lub przymierzysz kilka sukienek.

Najlepiej byłoby mieć wystarczająco dużo energii, aby trwać i myśleć trzeźwo, ponieważ głód może sprawić, że każdy stanie się ospały i rozdrażniony. Pamiętaj też, że nie możesz zabrać ze sobą jedzenia do salonu ślubnego.

Jednak nie karm się zbyt dużo za jednym razem, aby nie czuć się wzdętym i nadal mieć wystarczająco dużo miejsca na poruszanie się podczas przymierzania sukienek. Przydatną wskazówką jest jedzenie pomiędzy przyborami, tylko tyle, aby zaspokoić głód.

Jak przygotować się na wizytę ślubną?

 • Poszukaj różnych stylów i kolorów sukien ślubnych, aby zorientować się, czego chcesz spróbować
 • Miej na uwadze kilka sklepów ślubnych
 • Upewnij się, że nie jesteś głodny ani spragniony
 • Przynieś bieliznę, buty i akcesoria, które będziesz nosić w dniu ślubu
 • Ustaw wcześniej budżet i trzymaj się go
 • Bądź otwarty na potencjalne kompromisy z sukienką, którą możesz znaleźć
 • Przekaż swoje oczekiwania szwaczce dla następujących okuć
 • Jak długo trwa pierwsza przymiarka sukni ślubnej?

  Pierwsza wizyta w sukni ślubnej może trwać nawet godzinę, bo i tak decydujesz się na konkretną suknię. Porozmawiasz również z krawcową sklepu o przeróbkach, które chcesz idealnie dopasować.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, co zabrać ze sobą na przymierzanie sukni ślubnej, a są to bielizna, buty i dodatki, które założysz w dniu ślubu.

  Zalecamy również, aby zabrać ze sobą tylko kilka osób i wcześniej zjeść. I na koniec poinformuj szwaczkę o swoich oczekiwaniach podczas przymiarek.