Co wygrawerować na obrączce: 6 najlepszych pomysłów do wypróbowania

Ci, którzy wciąż nie wiedzą, co wygrawerować na obrączce, mogą rozważyć sześć pomysłów. Ponadto podarujemy Ci wyjątkowe pomysły na grawerowanie obrączek ślubnych zarówno dla Pary Młodej, jak i tych odpowiednich zarówno w obrączce, jak i poza nią.

Więcej informacji na temat grawerowania obrączek ślubnych znajdziesz poniżej. A jeśli jeszcze nie kupiłeś obrączek, wiedz, czego się spodziewać po kosztach obrączek.

Co wygrawerować na obrączce: 6 najlepszych pomysłów do wypróbowania

Co grawerujesz na obrączce ślubnej?

Inicjały lub imiona partnera lub siebie nawzajem

Najpopularniejszymi grawerunkami na obrączkach są imiona lub inicjały. Obrączka panny młodej może mieć imię lub inicjały jej przyszłego męża, a obrączka pana młodego może mieć wygrawerowane jej imię lub inicjały wewnątrz lub na zewnątrz.

Inną opcją jest połączenie swoich imion lub inicjałów jako pary, aby uzyskać słodszy gest. Po prostu dodaj „i” lub „&” między twoimi inicjałami lub imionami i może to być interpretowane jako znak twojego związku.

Ale jeśli nie chcesz prostego podejścia do swoich imion lub inicjałów, możesz użyć pseudonimów, a nawet nazwiska, które oboje będziecie mieli. Niektóre pary tworzą również monogram z inicjałami nazwiska, a następnie inicjałami imion obojga osób.

Znaczące daty lub lokalizacje

Obrączki ślubne przypominają o waszym wzajemnym zaangażowaniu. Dlatego umieszczenie na nim znaczącej daty lub miejsca może mieć większe znaczenie.

Być może istnieje konkretna data lub miejsce dla Ciebie i Twojego partnera, które możesz wygrawerować na swoich obrączkach. Może to być nawet dzień ślubu lub miejsce pierwszego spotkania.

Jedynym potencjalnym ograniczeniem jest długość nazwy lokalizacji i żądany format daty. Nie chcesz czegoś, co nie zmieści się w przestrzeni, jaką może zapewnić obrączka ślubna.

Podziel wiadomości

Podobnie jak w przypadku niektórych wisiorków, które tworzą przekaz, gdy je połączysz, dlaczego nie umieścić dzielonych napisów na każdej obrączce? Po połączeniu może tworzyć słodki cytat lub specjalną wiadomość między tobą a twoim partnerem.

Niektóre przykłady wyrażeń, które możesz podzielić, aby wygrawerować na obrączkach, to „mieć i trzymać”, „kocham cię i wiem” lub „do nieskończoności i dalej”. Może to być nawet coś zabawnego, ale ujmującego.

Krótkie opinie

Grawerowane obrączki pozwalają umieścić wiadomość, którą Twój partner może zobaczyć za każdym razem, gdy je założy. Dlaczego więc nie rozważyć romantycznych cytatów i fraz, gdy nie wiesz, co wygrawerować na obrączkach?

Możesz użyć klasycznych sentymentów, takich jak „kocham cię”, „warto cię czekać”, „moje serce jest twoje” lub „twoje na wieki”. Możesz nawet wziąć krótką frazę ze swojej przysięgi ślubnej, aby zmieścić się w obrączce.

Wersety biblijne

Pary religijne mogą wygrawerować na swoich obrączkach werset biblijny, który wiele dla nich znaczył. Istnieją również wersety biblijne, które oddają istotę miłości i zaangażowania.

Nie musisz wygrawerować całego wersetu na pierścionku, zwłaszcza tych długich. Zamiast tego możesz po prostu podać nazwę wersetu lub jego krótszą wersję.

Żarty i kalambury w środku

Dla par, które cenią sobie poczucie humoru, wewnętrzne żarty i kalambury byłyby idealne do grawerowania na obrączkach. Może to być gra słów lub dowcipny, krótki żart na temat małżeństwa lub wzajemnego zaangażowania.

Niektóre przykłady to „dlaczego to jest wyłączone?”, „bez zwrotów”, „legalnie moje” i „tu wstaw palec”. Jednak chcesz wygrawerować wewnątrz obrączki, aby uniknąć niepotrzebnych wyjaśnień każdemu obserwatorowi.

Czy grawerujesz obrączkę wewnątrz czy na zewnątrz?

Podczas grawerowania obrączki częściej mamy ją w środku. Jednak, jeśli wolisz, możesz również wykonać grawerowanie obrączki ślubnej na zewnątrz.

Zwykle tylko grawerowanie poza obrączką będzie droższe. Co więcej, niektóre pary wolą grawerować wewnątrz pierścionka, więc wiadomość jest bardziej osobista i tajna.

Czy grawerowanie dewaluuje pierścionek?

Grawerowanie obrączek ślubnych i inne praktyki personalizacji mogą wpłynąć na wartość biżuterii w dalszej kolejności. Niemniej jednak pary, które decydują się na grawerowanie swoich obrączek, czynią je bardziej sentymentalnymi i wartościowymi.

Po prawidłowym wykonaniu grawerowanie nie powinno uszkodzić metalu obrączki. Upewnij się tylko, że unikniesz błędów, ponieważ ich usunięcie i zmiana wpłynie na konstrukcję materiału.

Czy Twoje obrączki często się rozluźniają dla wygody? Sprawdź wskazówki, jak trzymać obrączki razem.

Ile kosztuje wygrawerowanie obrączki?

Grawerowanie obrączki zwykle zaczyna się od 25 USD, ale na całkowite koszty wpływają różne czynniki. Grawerowanie obrączki może wynieść nawet od 75 do 100 dolarów.

Liczba znaków wpłynie na cenę wygrawerowania obrączki ślubnej, gdzie od 15 do 30 znaków może kosztować 50 USD i więcej. Ręczne grawerowanie jest również droższe i kosztuje 75 USD niż grawerowanie maszynowe, z podwójną liczbą znaków za mniej niż 50 USD.

Wniosek

Czy te pomysły były pomocne? Właśnie dowiedzieliśmy się, co wygrawerować na obrączce: imiona, ważne daty i miejsca, wiadomości, sentymenty, wersety biblijne, a nawet żarty.

Niezależnie od tego, wygraweruj na swojej obrączce coś znaczącego dla Ciebie i Twojego współmałżonka. Pamiętaj tylko o cenach i pamiętaj, że spersonalizowane pierścionki mogą wpłynąć na ich wartość.