Co umieścić obok kanapy i fotelika?

Kiedy jesteś właścicielem domu, dekorowanie go może być satysfakcjonującym doświadczeniem. Z drugiej strony może to być onieśmielające, gdy nie wiesz, jak wypełnić swoją przestrzeń. Istnieje kilka możliwości ustawienia obok kanapy i fotelika; przeanalizujmy każdy z nich razem.

Twoja sofa i dwuosobowa kanapa prawdopodobnie stoją naprzeciwko siebie. Drugi jest pod kątem prostym, gdy chcesz umieścić obiekt między nimi. Oczywiście wpłynie to na twoje opcje, ale co możesz wypełnić luki?

Co umieścić obok kanapy i fotelika?

Gdy dwie kanapy są ustawione naprzeciwko siebie, stolik kawowy może dobrze działać. Ale w miarę upływu czasu możesz teraz umieszczać różne rzeczy obok swojej kanapy i fotela. Ale wcześniej ustalmy różnice między kanapą a fotelikiem.

Różnica między kanapą a kanapą

Najpierw wyjaśnijmy różnicę między kanapą a fotelikiem, zanim przejdziemy do procesu konfiguracji. Między różnymi sformułowaniami istnieje niewiele różnic. Na przykładzie kanapy rozmiar sofy jest jedyną technologiczną różnicą.

Dla dwóch osób istnieją dwa rodzaje opcji siedzenia. Sofa dwuosobowa i kanapa dwuosobowa pomimo przeznaczenia dla dwóch osób mają różne wymiary. Pamiętaj, aby podczas dokonywania wyboru wziąć pod uwagę wielkość swojej przestrzeni.

Co umieścić obok kanapy i kanapy

Rośliny

Możliwe, że jeśli masz stolik kawowy, nie będziesz potrzebować innych stolików na końcach kanapy. Jeśli meble nie wchodzą w grę, rozważ wniesienie roślin na zewnątrz do środka. Rośliny, takie jak hibiskus i palmy doniczkowe w kolorowych pojemnikach, nadają pomieszczeniu tropikalny charakter.

Na przykład paprocie spływają kaskadą po bokach żelaznego i stalowego kwietnika. Przypomina wiktoriański ganek z wiszącymi koszami. Rośliny są doskonałym wyborem, jeśli chodzi o ożywienie i kolor w pomieszczeniu.

Możesz użyć doniczki, aby dodać koloru do swojego pokoju lub wybrać taką, która pasuje do kolorystyki Twojego wnętrza. Możliwości są nieskończone. Wybierz z szerokiej gamy roślin, które z pewnością zaspokoją Twoje potrzeby.

Stojaki na czasopisma

Stojaki na czasopisma mają różne kształty, kolory i style i mogą być używane do przechowywania czasopism lub książek. Łatwo jest trzymać lekturę w zasięgu ręki. Możesz to zrobić, umieszczając jedną na przecięciu dwóch kanap.

Lampa stojąca

Eleganckim sposobem na wypełnienie przestrzeni lub dodanie większej ilości światła jest zastosowanie lampy stojącej. Będzie wyglądał elegancko, gdy zostanie umieszczony między kanapą a kanapą. Znalezienie takiego, które pasuje do Twojego salonu, jest łatwe dzięki różnorodności dostępnych kształtów i stylów!

Drabina na koc

Drabiny kocowe ponownie stały się popularnym trendem w ostatnich latach. To wypełniacz przestrzeni, który jest zarówno modny, jak i użyteczny. Narzuty i koce są łatwo dostępne po umieszczeniu w rogu pokoju między dwiema kanapami.

Regał

Możesz znaleźć dodatkowe miejsce do przechowywania w narożnym regale lub szafce łatwo dostępnej z mebli. Na półkach można wystawić książki i inne elementy dekoracyjne. Skorzystaj z przepełnionych regałów i stolików kawowych, dobrze je wykorzystując.

Załóżmy, że chcesz mieć miejsce na drinka lub lampę, ułożyć na dole książki z największymi wydaniami. Zużyty kręgosłup nadaje shabby chic wygląd. Aby nadać swojemu pokojowi bardziej tradycyjny charakter, wybierz książki w skórzanej oprawie.

Przedmioty antyczne i zabytkowe

Pchle targi, wyprzedaże garażowe i sklepy z antykami to świetne miejsca, w których można znaleźć przedmioty do swojej przestrzeni. Doda osobowości i fantazji obszarowi obok twojej kanapy, a jednocześnie będzie funkcjonalny. Jako alternatywa dla tradycyjnych stolików końcowych, doskonałym wyborem są kufry do gotowania na parze.

Udekoruj bagażnik lampą z garnkową podstawą i dziurkowanym blaszanym kloszem, aby uzyskać pokój w stylu rustykalnym. Wkomponuj regał z koszem wypełnionym kulkami włóczki. Stara drewniana drabina schodowa stanowi doskonałe połączenie stolika bocznego i półki ekspozycyjnej.

Przenieś swoją kolekcję pudełek do układania w stos lub ceramiki Shaker na jeden poziom. W następnym kroku zorganizuj zapasy rzemieślnicze w koszu i wykończ drabinę witrażową lampą do czytania. Bluszcz można nauczyć schodzenia po schodach, umieszczając go w prostym glinianym naczyniu.

Osmański lub stolik kawowy

Stolik kawowy lub podnóżek mogą wypełnić przestrzeń między sofą a kanapą, jeśli stoją naprzeciw siebie. Otomana jest zwykle używana do przechowywania przedmiotów, takich jak koce, poduszki i filmy. Co najmniej jedna kanapa pasuje do nich, dzięki czemu można je wykorzystać jako dodatkowe miejsce do siedzenia.

Jednak stoliki kawowe to nie tylko dekoracje. Konstrukcje i style mają różne formy. Kilka ma pod spodem szuflady lub mały schowek.

Zakończ tabelę

Stoliki końcowe są doskonałym dodatkiem do każdego salonu ze względu na ich wszechstronność. Co więcej, możesz ich użyć do wyeksponowania innych elementów dekoracyjnych. Więc jeśli chodzi o wybór stołu końcowego, nie możesz się pomylić.

Dekorując przestrzeń obok kanapy, najbardziej popularnym wyborem są stoliki końcowe. Z lampą i kilkoma akcesoriami, stoliki końcowe są małymi stolikami. Typowym połączeniem jest kanapa ze stolikiem kawowym i dwoma stolikami bocznymi po obu stronach sofy.

Zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​wystroju Twojej kanapy, te małe stoliki są doskonałym dodatkiem. Zamiast kupować pasujący zestaw mebli, rozważ zakup dwóch różnych stolików bocznych w tym samym stylu. Sprawi, że Twój pokój będzie bardziej interesujący.

Wniosek

Więc następnym razem, gdy zadasz sobie pytanie, co umieścić obok kanapy i fotelika, nie zawsze myśl o stolikach kawowych. Jest wiele innych rzeczy, które możesz połączyć z dwoma meblami. Te rzeczy nadadzą Twojemu pomieszczeniu objętości i nowego wymiaru!