Co ubrać w koralową sukienkę na wesele

Jeśli nie masz pewności, co ubrać w koralową sukienkę na wesele, przeczytaj te trzy wskazówki. Dowiesz się, jakie kolory dobrze komponują się z koralami, ale zadbaj o odpowiedni ślubny strój.

Zachęcamy do przeglądania naszego bloga, aby zapoznać się z innymi samouczkami dotyczącymi etykiety ślubnej garderoby dla różnych unikalnych kolorów. Na przykład dowiedz się, jak dodać dodatki do granatowej sukienki na wesele i nie tylko.

Co ubrać w koralową sukienkę na wesele

Poradnik na temat tego, w co się ubrać w koralową sukienkę na wesele

Mniej znaczy więcej

Ze względu na czerwonawo-różowy odcień koralowca z domieszką pomarańczy, może pracować z różnymi kolorami, od neutralnych, miękkich i ciemnych odcieni. Pamiętaj jednak, że bierzesz udział w weselu i większość kieruje się formalnym motywem przewodnim.

Nie chcesz wyglądać tandetnie, więc trzymaj się dwóch kolorów tylko podczas dodawania dodatków do swojej koralowej sukienki. Ceni się skromność i subtelność, zwłaszcza jeśli w kościele odbywa się wesele.

Przykładem stylizacji sukni koralowej, która byłaby odpowiednia, jest połączenie jej z neutralnym kolorem i jasnym lub odważnym kolorem. Jasne kolory, takie jak żółty i niektóre rodzaje zieleni, będą dobrze wyglądać z małymi akcentami, podczas gdy neutralne kolory, takie jak nude lub biały, będą najlepsze do paska lub torby.

Uważaj na jasne kolory

Standardową etykietą jest unikanie noszenia czegoś rozpraszającego lub przyciągającego wzrok podczas brania udziału w weselu. Dlatego uważaj na połączenie swojej koralowej sukienki z bardzo jasnymi kolorami, aby się wyróżniać.

Nie chcesz odwracać uwagi od panny młodej. Ponadto bądź świadomy tego, co jest ubrane na przyjęcie weselne, aby nie pasować do tego, jak wyglądają druhny lub matki pary.

Nadal możesz nosić jaskrawe kolory z koralową sukienką, ale upewnij się, że te dodatki są nadal delikatne i dyskretne. Zawsze możesz zapytać innych gości lub skonsultować się z panną młodą, jeśli nie masz pewności.

Rozważ czas i miejsce ślubu

Czas i miejsce ślubu będą miały wpływ na to, co ubierzesz z koralową sukienką. Na przykład złote dodatki będą wyglądać dobrze i subtelnie na wesela odbywające się rano, podczas gdy wieczory weselne oznaczają, że do koralowej sukienki możesz nosić ciemniejsze odcienie.

Niektóre przykłady kolorów, które możesz rozważyć dla swoich butów lub torebki na wieczornym ślubie, to granat, a nawet turkus. Ale wtedy sama lokalizacja ślubu nadaje ton temu, jak powinien wyglądać twój strój.

Jeśli jest to ślub docelowy, musisz wziąć pod uwagę komfort. Na przykład możesz zdecydować się na szarą lub cielistą marynarkę do swojej koralowej sukienki, jeśli ślub odbywa się w chłodnym i przewiewnym miejscu.

Jaki kolor pasuje do koralowej sukienki?

Neutralne

Jeśli nosisz koralową sukienkę, masz do wyboru różne kolory, począwszy od jasnych kolorów, delikatnych odcieni, neutralnych, a nawet odważnych kolorów. W przypadku neutralnych kolorów możesz rozważyć kolory w kolorze szarym, białym, czarnym, złotym, srebrnym, a nawet w kolorze nude z koralową sukienką.

Miękkie

Podczas stylizacji koralowej sukienki na ślub, neutralne są najbezpieczniejszą opcją, ponieważ są bardziej subtelne i dopasowane, szczególnie w przypadku formalnego motywu. Jeśli jednak chcesz urozmaicić koralową sukienkę, żółty, turkusowy, miętowy, zielony, a nawet różowy może zadziałać, jeśli chcesz mieć miękkie odcienie.

Pogrubienie

A jeśli chodzi o odważniejsze kolory, koralowa sukienka może pasować do granatu i śliwki, szczególnie do butów. Ale oczywiście sekret polega na tym, aby nigdy nie łączyć zbyt wielu kolorów z już wygadaną koralową sukienką.

Zastanawiasz się, jakie wesela mogą przyjąć odważne kolory? Przeczytaj, w co się ubrać na letnie wesele.

Czy mogę założyć koral na wesele?

Możesz założyć koral na wesele, jeśli jest to jeden z kolorów wskazanych na zaproszeniu lub stronie ślubnej. Kolorystyka zaproszenia podpowie również, czy w motywie ślubu jest koral.

Jednak sam koral jest żywym kolorem i byłby zbyt rozpraszający, zwłaszcza jeśli paleta ślubna jest neutralna lub zbyt różni się od pomarańczy, różu lub czerwieni. Nie chcesz się wyróżniać i odwracać uwagi od panny młodej, a zaprzeczenie tematowi ślubu byłoby po prostu tandetne.

A nawet jeśli w palecie ślubnej jest koral, upewnij się, że nie jest to kolor sukni ślubnej ani koloru jej wesela. Jako gość, powinno to być powszechną wiedzą na każdym weselu.

Jaki jest komplementarny kolor koralowca?

Kolorem dopełniającym korala jest turkusowy, co ma sens, ponieważ koral łączy róż, czerwień i pomarańcz, podczas gdy turkusowy to połączenie niebieskiego i zielonego. W przypadku wesela o tematyce koralowej częściej łączy się koral z białymi, różowymi i zielonymi akcentami.

Ta paleta będzie wyglądać wspaniale latem lub jesienią, gdzie czerwienie i pomarańcze są naturalnie bogatymi kolorami. Decydując się na wybór stroju na wesele o tematyce koralowej, druhny zazwyczaj ubierają się w koralowe sukienki, a ich drużby ubierają się na szaro.

Następnie państwo młodzi mogą nosić tradycyjne stroje (np. białą suknię ślubną i czarny smoking) z koralowymi kwiatami na bukiecie i butonierką.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie odpowiedzieliśmy, co ubrać w koralową sukienkę na ślub i odkryliśmy, że będzie dobrze wyglądać z neutralnymi, delikatnymi odcieniami, a nawet odważnymi kolorami.

Gość powinien jednak pamiętać o podstawowej etykiecie ślubnej i zachować subtelność. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Twój strój; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.