Co to jest zbiórka darowizn? 3 proste kroki, aby zorganizować zbiórkę darowizn!

Zastanawiasz się, co to jest zbiórka darowizn? Oprócz zbiórek i zbiórek funduszy możesz również zorganizować zbiórkę darowizn dla beneficjenta, któremu zamierzasz pomóc. Mogą korzystać z hojności osób i organizacji, przekazując nieużywane, nowe lub delikatnie używane towary.

Większość ludzi myśli o przekazywaniu środków do dezynfekcji rąk, ubrań i żywności w puszkach jako rzeczy, które mogą pomóc innym zachować bezpieczeństwo i ciepło.

Co to jest zbiórka darowizn? 3 proste kroki

Jednak zorganizowanie akcji darowizn dla Twojej firmy może pozwolić na dopasowanie indywidualnych darowizn lub zebranie darowizn na przyszły prezent. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Co trzeba zrobić, aby skonfigurować napęd darowizn?

Kiedy myślisz o pomocy społeczności, jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest zorganizowanie zbiórki darowizn. Ale jak? Jeśli nie masz pojęcia od czego zacząć i jak to zrobić. Nie martw się, bo mamy Ci w tym pomóc. Wiedz też, że różne organizacje mogą ułatwić Ci tego rodzaju projekt.

#1. Określ potrzebę

Niektóre z najbardziej potrzebnych zasobów społeczności są zawsze na niskim poziomie, a ich zdobycie lub zapewnienie może być trudne. Po katastrofie lub tragedii organizacje szukają usług, od bezpłatnego dzielenia się talentami po rozdawanie środków do dezynfekcji rąk. Członkowie i partnerzy społeczności mogą określić potrzeby społeczności. Aby określić, czy możesz spełnić te wymagania, kierownictwo organizacji lub partner biznesowy przeanalizuje je.

#2. Identyfikacja potrzeb

Potrzebę lub przedmiot można opublikować lub pokazać w galerii zdjęć za zgodą administratora. Ponadto zostanie wyświetlona lista usług spełniających wymagania danej osoby, z której będzie można wybrać.

#3. Przygotowywanie zbiórki darowizn

Akcje charytatywne umożliwiają ludziom czerpanie korzyści z dóbr akcji, jednocześnie przyczyniając się do zaspokajania potrzeb społeczności zarówno jako beneficjenci, jak i ofiarodawcy.

#4. Poproś o potrzeby

Korzystając z kampanii darowizn, każdy może sporządzić listę życzeń towarów lub zasobów, które chce przekazać. Dzięki Twojej organizacji ludzie w Twojej społeczności będą mogli wchodzić w interakcje i zaspokajać ich potrzeby.

#5. Spełnij potrzeby

Możesz ukończyć kampanię darowizn z pomocą członków społeczności, darczyńców i organizacji, które spełniają określone wymagania. Mogą to osiągnąć, mówiąc dokładnie, ile każdego pożądanego produktu mogą dostarczyć. Dyski o wpłatach mogą obejmować niestandardowe zapytania dotyczące pola z każdym prezentem, jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat danego towaru.

Na przykład, jeśli planujesz zorganizować akcję odzieżową, potrzebujesz informacji dotyczących rozmiarów każdej części garderoby i tego, czy jest już używana, czy nie. Możliwe jest skorzystanie z witryny administracyjnej, aby sprawdzić, czy wybrana organizacja charytatywna lub organizacja otrzymała towary i wszelkie inne automatycznie wygenerowane lub dostosowane dane.

Kroki organizacji zbiórki darowizn

Organizowanie zbiórek darowizn to doskonała okazja, aby pomóc swojej okolicy. Może pomagać potrzebującym, jednocześnie kultywując ludzką kulturę wśród osób, które z niej korzystają. Dla tych, którzy dopiero zaczynają, poniższe sugestie mogą pomóc w opracowaniu udanej kampanii pozyskiwania funduszy.

Krok 1. Utwórz komisję ds. planowania strategicznego

Oto pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić, jeśli chcesz zorganizować zbiórkę darowizn. Tak, kampanie wpłat mogą być świetną zabawą; jednak planowanie może zająć dużo czasu. Utworzenie komitetu ds. planowania wydarzeń może pomóc w zorganizowaniu wszystkich wolontariuszy w jednym miejscu. Nie pozwól nikomu za wszystko kierować; równomiernie rozdzielić obowiązki związane z planowaniem między członków zespołu.

Przewodniczącego komisji należy wybrać tak, aby organizatorzy i uczestnicy mogli kontaktować się z nimi z pytaniami. Co więcej, komisja powinna spotykać się regularnie, aby dokonywać przeglądu postępów kampanii i eliminować wszelkie załamania, które mogą się pojawić.

Krok 2. Połącz się z firmą

Przed rozpoczęciem kampanii zbierania funduszy porozmawiaj z organizacją o tym, jak Twoja darowizna może im pomóc. Zorganizowana przez Ciebie kampania darowizn przynosi korzyści wszystkim zaangażowanym stronom. Kampanie darowizn pomagają w generowaniu funduszy. Jest to również szybkie i proste do zrobienia! Organizatorzy zbiórki darowizn z różnych firm pomogą Ci zorganizować każdy aspekt imprezy, w tym zebranie darowizn.

Krok 3. Określ swoje cele i wytyczne dotyczące darowizn

Jaką sumę planujesz w sumie? Potrzebujesz konkretnych artykułów na ubrania lub obuwie? Zastanów się nad odpowiedziami na te pytania, planując cele kampanii.

Dobrym pomysłem jest dostarczenie darczyńcom broszury z tymi wskazówkami podczas wyjaśniania kampanii darowizn. Ponadto upewnij się, że uczestnicy znają „nie wolno”, dołączając sekcję „nakazów i zakazów”.

Jeśli ktoś ma pytanie, na które nie dotarłeś, podaj swoje dane kontaktowe w ulotce, aby mógł się z Tobą skontaktować. Aby pomóc Ci w promowaniu Twojego dysku, niektóre firmy mogą tworzyć ulotki i wymyślać strategie marketingowe. Cóż, już wiesz, czym jest zbiórka darowizn.

To okładka!

Skoro już wiesz, co to jest zbiórka darowizn, możesz przystąpić do jej organizacji. Jeśli chcesz pomóc konkretnej organizacji charytatywnej, wiele firm i organizacji dopasuje się do Twoich wysiłków w zakresie zbierania funduszy. Wiele firm robi to, aby promować swoje filantropijne ideały, jednocześnie ożywiając kulturę pracy. Możesz również przeczytać o tym, jak rozpocząć zbiórkę darowizn i gdzie kupić pudełka na darowizny.