Co to jest zawór sterujący nagrzewnicą? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Co to jest zawór sterujący nagrzewnicą? Nazywany jest również zaworem podgrzewanej wody do regulacji przepływu chłodziwa w rdzeniach nagrzewnicy. Zawór jest wyczynem w linii wejściowej grzałki. A pompa próżniowa, przewód i cewka elektryczna sterują zaworem w ręcznym urządzeniu, co stanowi istotny element funkcjonowania nagrzewnicy samochodowej.

W chłodne dni grzejnik również się włącza, a gorące powietrze wieje w twoim kierunku. To najlepiej działa, ale wielu kierowców nie uczy się, jak samochód radzi sobie z elementami i dlaczego robią takie rzeczy.

Co to jest zawór sterujący nagrzewnicą? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Rzeczywiście, umożliwia działanie płynu chłodzącego w silniku w nagrzewnicy samochodu. Silnik samochodu jest również tak wydajny, jak to tylko możliwe. Pojazd wykorzystuje ciepło w maszynie do ogrzania wnętrza. Omówmy więc więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Co to jest zawór sterujący nagrzewnicą; Jego lokalizacja

Czym więc jest zawór sterujący grzałką? Znajdź lokalizację zaworu sterującego nagrzewnicą w samochodzie, ale pamiętaj, że nie ma określonego umiejscowienia zestawu. Różni się od jednego modelu samochodu do innego modelu. Znajduje się również w komorze silnika, jak samochody lub tylna ściana pasażera. W niektórych samochodach zlokalizuj zawór sterujący nagrzewnicy z tyłu konsoli, zwrócony w stronę nóg pasażerów. Niemniej jednak w ogóle ich nie będziesz mieć. Niektóre pojazdy wyposażone są w drzwi kompozytowe oraz przegrodę izolującą urządzenie od układu klimatyzacji. Zimne lub gorące powietrze przepływa przez wewnętrzne otwory wentylacyjne, a kabina po otwarciu drzwi mieszających. Zależy to również od warunków, które wybierzesz. Pełni też podobną rolę.

Funkcja zaworu sterującego nagrzewnicą

Włącz pompę wody w samochodzie, gdy płyn chłodzący przepływa przez rdzeń nagrzewnicy. Temperatura ciepła przepływa przez otwór wentylacyjny, gdy jest on pod kontrolą drzwi kompozytowych, ponieważ kieruje cyrkulację do i z rdzenia nagrzewnicy. Większość samochodów w jakiś sposób wykorzystuje zawór sterujący nagrzewnicą do regulacji przepływu płynu chłodzącego w nagrzewnicy, w zależności od architektury systemu.

Oznaki złego zaworu sterującego nagrzewnicą

Zawór sterujący nagrzewnicą pęka w sposób, który go nie uszczelnia. Niemniej jednak nie działa skutecznie, ponieważ oznacza to, że ciepło lub cokolwiek nie działa w ogóle. Może nieznacznie nagrzewać wnętrze samochodu, ale nie w oczekiwanym stopniu. Przyczyną zawsze jest uszkodzony zawór sterujący nagrzewnicą, który nie zarządza prawidłowo przepływem chłodziwa, zaczynając od silnika i nagrzewnicy.

Ewentualnie otrzymujesz ograniczoną ilość wody lub przepływ jest regulowany, gdy wyłącza się u innych. Następnie nakręć zawór sterujący nagrzewnicy z wyciekiem płynu chłodzącego w zaworze po jego pęknięciu lub pęknięciu w wyniku uszkodzenia mechanicznego lub normalnej amortyzacji. Kałuże płynu chłodzącego pod samochodem informują o możliwym wycieku. Awaria zaworu jest po prostu przyczyną erozji płynu chłodzącego, szczególnie w przypadku przestarzałego płynu chłodzącego, który wymaga wymiany. Brak oznak wycieku oznacza, że ​​wyciek jest gdzie indziej, a Ty nie jesteś tego świadomy. Uzupełnij zbiornik płynu chłodzącego po jego zbadaniu, ponieważ wydaje się, że w krótkim czasie ponownie zniknie. To znaczy, że gdzieś jest przeciek.

Sposoby testowania zaworu sterującego nagrzewnicą

Wadliwy zawór sterujący nagrzewnicą w samochodzie wymaga kilku sposobów, aby go przetestować. Niemniej jednak metoda testowania różni się również w zależności od projektu systemu. Przed wypróbowaniem lepiej jest zapoznać się z bazą danych naprawy lub instrukcją naprawy. Wykonaj kilka wizualnych kontroli zaworów i poszukaj ewentualnych wycieków i uszkodzeń. Kontynuuj, sprawdzając temperaturę wlotową zaworu, w tym węże wylotowe, aby dowiedzieć się, co robi zawór sterujący nagrzewnicą.

  • Ustaw silnik na temperaturę roboczą, aby podążać za przełączeniem urządzenia na najgorętsze ustawienie
  • Sprawdź temperaturę w wężu wylotowym w zaworze. Widać to między rdzeniem grzałki a zaworem. Jest prawie gorący jak wąż wlotowy w zaworze.
  • Zawór pozostaje zablokowany jako zamknięty, a wąż wylotowy jest zauważalnie chłodniejszy niż wąż wlotowy, ponieważ zapobiega to również krążeniu chłodziwa w rdzeniu nagrzewnicy.
  • Upewnij się, że system sterowania działa prawidłowo. Upewnij się, że linka działa płynnie bez wiązania, w przypadku zaworu sterowanego linką. Upewnij się, że przewód podciśnieniowy jest prawidłowo poprowadzony w przypadku zaworu sterowanego podciśnieniem. Upewnij się, że obwód sterujący działa prawidłowo z zaworem sterowanym elektronicznie.

Obejście zaworu sterującego nagrzewnicy

Niektórzy wolą obejść zawór sterujący nagrzewnicą zamiast go wymieniać. Niemniej jednak przynosi tylko kilka problemów, które sprawiają, że nie jest to genialny pomysł. Modyfikacja naraża jedynie integralność układu chłodzenia. Gorący płyn chłodzący przepływa przez rdzeń po wyjęciu zaworu i podłączeniu węża do rdzenia nagrzewnicy, potencjalnie powodując problemy z działaniem klimatyzacji. Jednak nagrzewnica samochodu przestaje działać, jeśli rdzeń nagrzewnicy i zawór są pominięte. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana zaworu, a nie jego obchodzenie. Możesz również przeczytać o nagrzewnicach samochodowych, które nie dmuchają gorącym powietrzem.

To okładka!

Teraz poznajesz odpowiedź na pytanie „co to jest zawór sterujący grzałką?” Reguluje przepływ chłodziwa w rdzeniu nagrzewnicy. Znasz również lokalizację, funkcję i oznaki, że zawór sterujący nagrzewnicy źle sobie radzi. Dodatkowo otrzymujesz informacje, jeśli pominięcie ich jest koniecznością. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa i jak przyspieszyć nagrzewanie nagrzewnicy samochodowej.