Co to jest zakochany koc: 3 proste wskazówki dla nowych rodziców

Niemowlęta uwielbiają czepiać się uroczego koca. Możesz się zastanawiać: „Czym jest kochany koc?” Miłość to wszystko, co dziecko bardzo lubi, aby czuło się bezpiecznie. W tym przypadku chodzi o kocyki uszyte z myślą o wygodzie maluszka. Pomyśl o tym jako o kocu ochronnym dla Twojego maleństwa.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Lovey kocach

Miłość w pigułce

Zanim porozmawiamy o kocu, którego Twoje dziecko może trzymać przez większość swoich wczesnych lat, omówmy koncepcję zakochanych.

Co to jest zakochany koc: 3 proste wskazówki dla nowych rodziców

Czy kiedykolwiek miałeś jakiś konkretny przedmiot, bez którego nie mogłeś nigdzie ruszyć w dzieciństwie? Terminem dla tych obiektów jest „kocham”.

Kochankowie to w pewnym sensie „amulety szczęścia”, które losowo noszą ze sobą niemowlęta lub małe dzieci, ale to nie wszystko. Mogą pomóc małemu dziecku poczuć się bezpieczniej w obliczu nieznajomości.

Na przykład niemowlęta wciąż przystosowują się do otaczającego je szerokiego świata i mogą mieć trudności z przystosowaniem się do wszystkiego, co zmienia ich znajome środowisko lub rutynę.

Jeśli Twój maluch ma ze sobą kochankę, może się jej przylgnąć, aby złagodzić dyskomfort, jaki odczuwa, gdy pojawia się coś nowego.

Na przykład nadszedł czas, aby dziecko przeniosło się z łóżeczka do łóżka, albo dziecko po raz pierwszy musi iść do przedszkola. Ukochany pod ręką ułatwi przejście zarówno dziecku, jak i jego rodzinie.

Z tego powodu zakochani są również nazywani „obiektami przejściowymi”.

Co to jest kochany koc?

Pierwszą myślą, która pojawia się, gdy powiesz „kocham”, może być wypchane zwierzę, ale kochane koce są również popularnym wyborem. Wspomniane koce są małe i zwykle mają coś w rodzaju miękkiej kuli – zwykle zaprojektowanej jako głowa zwierzęcia – która służy jako uchwyt podczas noszenia go.

Krótko mówiąc, pełnią jednocześnie funkcję koca i pluszowej zabawki, z której maluch może korzystać podczas snu i noszenia.

Ponieważ kochane koce są bardziej funkcjonalne przed snem, mogą wspierać niezależność podczas snu. We wczesnych stadiach dziecko może potrzebować więcej praktycznego wsparcia ze strony rodziców, więc gdy trochę się zestarzeje, może przylgnąć do swojego kochanego koca zamiast obecności rodziców.

Jak wykorzystać Lovey koce?

Procedury dotyczące snu

Twoje dziecko może chcieć zabrać ze sobą swój kochany kocyk, gdy już się do tego przyzwyczai, ale lepiej zarezerwować kochany kocyk do spania.

Pozwoli to dziecku skojarzyć to ze snem i ułatwi Tobie i Twojemu dziecku wyznaczone godziny drzemki.

Możesz go również używać na przykład do lotów. Jeśli musisz gdzieś polecieć z dzieckiem, możesz użyć ich ukochanej, aby pomóc mu spać w fotelach samolotu.

Zamienniki

Najlepiej spodziewać się, że Twoje dziecko może zgubić kochany kocyk. Przygotuj się na zakupy po zamiennik, zwłaszcza gdy Twoje dziecko ma solidne przywiązanie do zagubionego kocyka.

Możliwość zgubienia kochanego koca to nie jedyny powód, aby otrzymać zamiennik. Kochanka będzie musiała zostać wyczyszczona lub w pewnym momencie będzie potrzebować szwów.

Kiedy dziecko jest do niego przywiązane, może nie radzić sobie z koniecznością czekania na to bardzo dobrze. Zamiennik może uspokoić dziecko podczas prania lub naprawy pierwszego kochanego koca.

Cierpliwość

Jeśli kupujesz miłość po raz pierwszy, Twoje dziecko zajmie trochę czasu, aby się do niej przyzwyczaić.

Zanim zaczniesz zmieniać ich otoczenie lub rutynę, w której ich kochany koc może ich pocieszyć, pozwól im najpierw przyzwyczaić się do tego, aby mogli skojarzyć to z poczuciem znajomości i bezpieczeństwa.

Może to potrwać kilka tygodni, aw niektórych przypadkach mogą nie nawiązać więzi z kochanym kocem. Jeśli nie polubią go po dłuższym czasie, nie martw się.

Każde dziecko będzie miało swój sposób na przystosowanie się do nieznanych sytuacji, a czasami kochany kocyk nie zadziała.

W jakim wieku dziecko może spać w cudownym kocyku?

O ile ukochany to doskonały pomysł dla dziecka, o tyle przed pierwszymi urodzinami nie należy dawać mu kocyka ukochanego.

W ciągu pierwszych kilku miesięcy mobilność dziecka jest ograniczona. Z tego powodu Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca, aby niemowlę w wieku poniżej jednego roku nie miało w łóżeczku niczego poza twardym materacem.

Wszystko inne, jak między innymi zabawki, poduszki, koce, może narazić dziecko na ryzyko uduszenia.

Około pierwszych urodzin dziecko może swobodniej poruszać się w łóżeczku, więc ryzyko uduszenia jest minimalne. W tym momencie możesz już wybrać cudowny kocyk dla swojego malucha.

Wniosek

Kocyki Lovey to zawsze świetny pomysł na zapewnienie dziecku poczucia komfortu. To powiedziawszy, niekoniecznie musisz kupować kochany kocyk dla swojego dziecka, ale możesz poszukać takiego, aby uspokoić je w nowych sytuacjach.

Nowe pytanie lub oczekiwani rodzice mogą zadać: „Co to jest kochany koc?” Teraz, gdy już wiesz, możesz sprawdzić w lokalnych sklepach miłość, która może pasować do Twojego dziecka.