Co to jest współczynnik energetyczny podgrzewacza wody? Wyjaśnione w 3 typach!

Co to jest współczynnik energetyczny podgrzewacza wody? Jest miarą opisującą sprawność energetyczną podgrzewacza wody.

Obliczenia obejmują wzięcie ilości zużytego punktu podgrzewacza wody i podzielenie go przez całkowitą ilość paliwa na zasilanie jednostki.

Co to jest współczynnik energetyczny podgrzewacza wody? Wyjaśnione w 3 typach!

Rezultatem jest większa wydajność przy wyższym współczynniku energetycznym podgrzewacza wody. Niemniej jednak niektóre rzeczy mogą wpływać na współczynnik energii w podgrzewaczu wody w utracie energii. Scenariusze te mogą obejmować odprowadzenie spalin i korzystanie z wody w trybie gotowości. Omówmy więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Co sprawia, że ​​w podgrzewaczu wody jest dobry czynnik energetyczny?

Gazowy podgrzewacz wody ma zakres współczynnika energetycznego od 0,5 do 0,7. Urządzenie jest energooszczędne tylko wtedy, gdy posiada etykietę Energy Star. Od września 2010 roku urządzenie musi mieć współczynnik energetyczny 0,67 lub wyższy, aby kwalifikować się do marki. W gazowym kondensacyjnym podgrzewaczu wody oczekiwany współczynnik energii powinien spaść do 0,8 i więcej dla kwalifikacji na etykiecie. Niemniej jednak czynniki energetyczne mogą się różnić w zależności od źródła paliwa. Elektryczny podgrzewacz wody może mieć wyższy współczynnik EF niż gazowy podgrzewacz wody, ale koszty energii elektrycznej mogą być trzykrotnie wyższe niż w przypadku gazu ziemnego. Rezultatem jest tańsza praca gazowego podgrzewacza wody nawet przy niższym EF.

Podgrzewacze wody, które są zgodne z rankingami współczynników energetycznych

Podgrzewacze wody mogą przejść przez wykazy współczynnika energetycznego. Ale najpierw weź pod uwagę te rzeczy:

  • Straty w trybie gotowości. Jest to procentowa utrata ciepła na każdą godzinę w zmagazynowanej wodzie niż zawartość ciepła w wodzie.
  • Sprawność odzyskiwania. W ten sposób ciepło jest wydajne w źródle energii, gdy jest przenoszone w wodzie.
  • Straty cykliczne. Jest to strata ciepła przy krążeniu wody w zbiorniku podgrzewacza wody, rurach wylotowych i wlotowych.

Pod tym względem sprawność podgrzewacza wody jest mierzona według współczynnika energetycznego. Urządzenia domowe, takie jak podgrzewacze wody, pralki i zmywarki, mają żółtą i czarną etykietę w Przewodniku energetycznym. Przewodnik ten służył jako podstawowe narzędzie do porównywania rocznych kosztów eksploatacji różnych podgrzewaczy wody. Niemniej jednak spełnia te same kryteria testowania wszystkich modeli, co pozwala zobaczyć mniejsze koszty podczas użytkowania. Im lepszy wynik przy wyższym współczynniku energetycznym. Na przykład gazowy podgrzewacz wody ma współczynnik energetyczny od 0,5 do 0,7.

Modele elektryczne mogą mieścić się w przedziale od 0,75 do 0,95. Producenci wytwarzają bardziej energooszczędne grzejniki mieszkaniowe, zmieniając konstrukcję palnika, izolację zbiornika i inne cechy. Jednak wyższe wartości współczynnika energii nie oznaczają niższych rocznych kosztów operacyjnych, szczególnie przy porównaniu źródeł paliwa. Elektryczny podgrzewacz wody ma wyższy współczynnik energii niż mówi, że jest bardziej wydajny. Model elektryczny poprawia zużycie energii, ponieważ gazowy podgrzewacz wody traci moc wentylacyjną. Energia elektryczna może kosztować trzy razy więcej niż gaz, co sprawia, że ​​korzystanie z gazu ziemnego jest tańsze, pod warunkiem, że zdecydujesz.

Co to jest współczynnik energetyczny podgrzewacza wody?

Tak więc poniżej pozwala zrozumieć więcej na temat współczynnika energii podgrzewacza wody w każdym typie podgrzewacza wody:

#1. Elektryczny podgrzewacz wody

Dobrym pomysłem na zakup elektrycznego podgrzewacza wody jest poszukiwanie współczynnika energii o wartości 0,93 i większej. To już oznacza od 5% do 10% więcej oszczędności niż w przypadku zwykłego urządzenia o wysokiej wydajności. Straty w trybie czuwania idą dalej redukowane, podczas gdy wyższą wydajność osiąga się dzięki lepszej izolacji zbiornika. Nawet urządzenie jest niezbędne do blokowania chłodniejszej wody w sąsiednich rurach wodnych, które opadają do zbiornika, który wymaga ponownego podgrzania. Oszczędności zwrócą się na jeszcze wyższe koszty ogrzewania za rok lub dwa.

#2. 40-galonowy gazowy podgrzewacz wody

Ten podgrzewacz wody ma współczynnik energetyczny 0,55 ze względu na nieefektywność spalania, centralny przewód odprowadzający ciepło z gazów spalinowych, straty w trybie czuwania spowodowane termosyfonowaniem i izolacją oraz ciągłym pilotem gazowym. Zastosowanie gazowego podgrzewacza wody o współczynniku energetycznym 0,62 lub nawet większym jest w tym przypadku koniecznością. To najlepiej oznacza 10% więcej oszczędności niż konwencjonalny gazowy podgrzewacz wody, a zmniejszenie strat w trybie czuwania wraz z urządzeniami antytermosyfonowymi i izolacyjnymi skutkuje poprawą wydajności.

Stosowanie zapłonu elektronicznego, a nie pilota, jest zalecane wraz z automatycznymi przepustnicami ciągu. Więcej ciepła odzyskuje się, ponieważ grypa, która traci, również się zmniejsza. Możesz również przeczytać o tym, gdzie można zainstalować podgrzewacz wody w punkcie poboru.

#3. Domowy podgrzewacz wody

Ten typ podgrzewacza wody wchodzi w skład nowej generacji dzięki produkcji całkowicie zanurzonego wymiennika ciepła z wewnętrzną wężownicą. Następnie palnik znajduje się w komorze spalania z gazami spalinowymi i wodą w celu dodatkowego transferu ciepła, podczas gdy konstrukcja poprawia powierzchnię wymiany ciepła niż konwencjonalne rury spalinowe. Konstrukcja utrzymuje gorące spaliny w zbiorniku, co wydłuża wymianę ciepła i kontroluje gromadzenie się szkodliwych osadów w wymienniku ciepła.

To okładka!

Teraz dowiesz się więcej o wyjaśnieniu „co to jest współczynnik energetyczny podgrzewacza wody?” Zrozumiałeś również współczynnik energetyczny każdego domowego podgrzewacza wody, 40-galonowego gazowego podgrzewacza wody i elektrycznego podgrzewacza wody. Ale co ważniejsze, dowiedziałeś się, co składa się na dobry współczynnik energii podgrzewacza wody. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, kiedy wymienić podgrzewacz wody i gdzie wziąć stary podgrzewacz wody.