Co to jest wirówka? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Czy wiesz, co to jest suszarka wirowa? Jeśli nie, to jesteś we właściwym miejscu we właściwym czasie. Suszarka wirowa to energooszczędna suszarka, która usuwa wodę z odzieży. Takie suszarki są zazwyczaj znacznie niższe niż typowe suszarki do ubrań, które suszą odzież przy użyciu siły odśrodkowej, a nie ciepła.

Korzystanie z suszarki wirowej w celu zaoszczędzenia czasu i energii może być wygodnym i prostym rozwiązaniem.

Co to jest wirówka? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Większość wirówek podłącza się do standardowego gniazdka. Gdy suszarka jest włączona, obraca się z prędkością 3600 obrotów na minutę od 2 do 3 minut. Ta ilość wody wydobytej z odzieży w tym okresie jest podobna do działania tradycyjnej suszarki przez 20 do 35 minut. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej niesamowitych faktów na temat wirówki.

Zasada działania wirówki

Czym więc jest suszarka wirowa? Wentylowana lub skraplacz, tradycyjna suszarka bębnowa działa w połączeniu z ciepłym powietrzem podawanym do urządzenia z ruchem obrotowym bębna. Wymaga to użycia źródła ciepła, co nie było najlepszym energooszczędnym i opłacalnym sposobem suszenia odzieży. Kiedy używasz kombinacji pralki i suszarki, będziesz mieć dokładne zapotrzebowanie na ciepło i będziesz musiał się go pozbyć, nie rozpraszając się w obszarze i generując wilgoć. Suszarka wirowa nie wymaga ciepła do działania. Zwykle jest to pionowo zamontowany bęben, który obraca się z dużą prędkością, aby usunąć wodę z ubrań bez użycia ciepła.

W rezultacie jego eksploatacja i zakup mogą być tańsze. Często są też ładowane od góry, co oznacza, że ​​zajmują znacznie mniej miejsca. Należy pamiętać o kilku rzeczach: mogą być nieco głośne ze względu na wysokie prędkości wirowania, a ponadto marszczą ubrania poza tradycyjną suszarką. Jednak może to być najlepsza opcja dla osób o ograniczonej przestrzeni i ograniczonej cenie. Kiedy ubrania wychodzą z suszarek wirowych, są na ogół wilgotne; po prostu trzeba je umieścić w tradycyjnej suszarce bębnowej na kilka chwil. Inną alternatywą jest suszenie odzieży przez powieszenie jej do wyschnięcia. W każdym razie ilość energii lub gazu ziemnego zużywanego do suszenia ubrań ulegnie zmniejszeniu.

Czy koszt wirówki jest i amp; Energooszczędny?

Suszarki wirówkowe wydają się często znacznie bardziej przyjazne dla odzieży niż tradycyjne suszarki i stają się bardziej energooszczędne. Wiele osób twierdzi, że korzystanie z suszarki wirowej może wydłużyć żywotność ubrań. Według pewnych siebie twórców, suszarki wirowe eliminują również pozostałości mydła i detergentu pozostawione w odzieży po czyszczeniu. Są również mniejsze i bardziej ruchome, mają około 62 cm wysokości, co pozwala umieścić je w szafce, gdy nie są używane. W rezultacie wirówka może być doskonałym rozwiązaniem do maleńkiego mieszkania z małą ilością miejsca.

Suszarka wirowa może również prowadzić do znacznych oszczędności. Są one zwykle mniej kosztowne w zakupie niż tradycyjna suszarka, a ceny wahają się od 70 do 250 USD, podczas gdy inne są droższe. Są tańsze w eksploatacji, ponieważ zużywają energię tylko przez 2 do 3 minut, co skraca czas, jaki odzież spędza w tradycyjnej suszarce. I nie ma potrzeby, aby powietrze krążyło wokół odzieży w wirówce; może pomieścić więcej ubrań niż zwykła suszarka. Może to zaoszczędzić czas, umożliwiając jednoczesne pranie i suszenie większej ilości ubrań. Niektórzy właściciele twierdzą, że wirówki są głośne, ale tracą równowagę, jeśli sukienka nie jest prawidłowo załadowana, ale ponieważ działają tylko przez kilka minut, nie jest to wielka sprawa dla większości ludzi.

Instrukcje zakupu wirówki

Jedną z zalet wirówki jest to, że jest ładowana od góry. Wszystkie te typy zajmują tak niewielką powierzchnię podłogi, a ponieważ nie wymagają instalacji wodociągowej, mogą być instalowane niemal w każdym miejscu z odpowiednią elektrycznością i wentylacją. Możliwości – wirówki ważą od czterech do ośmiu kg, co pozwala im obsłużyć niewielkie ilości prania lub po prostu rzeczy niezbędne, takie jak spodnie lub koce.

Prędkość — aby skutecznie usunąć nadmiar wody, musisz mieć prędkość wirowania wynoszącą 2900 obr./min, co jest standardem branżowym, ponieważ wszystko inne byłoby nieskuteczne.Suszarki wirowe z systemem grawitacyjnym, w których ciecz jest odprowadzana w sposób naturalny, oraz suszarki wirowe z pompą to dwa podstawowe typy systemów odwadniających. W większości przypadków ta ostatnia jest bardziej kosztowna. Energia i hałas — Ze względu na sposób działania wirówek mogą być one dość głośne. Dołożyliśmy starań, aby wybrać urządzenia ciche i oszczędne.

Spin kontra suszarka bębnowa

Suszarka wirowa jest tańsza niż suszarka bębnowa, ponieważ nie wykorzystuje źródła ciepła. Nie działa tak samo jak suszarka bębnowa, a brakuje jej elementów wydajności. Dzięki szybkiemu obracaniu bębna suszarki wirowanie symuluje ruch wyżymania prania ręcznego. Siła odśrodkowa służy do odprowadzania wilgoci z odzieży. Jednak Twoja odzież może zatrzymywać trochę wody i może wysychać na powietrzu. Budżet będzie najważniejszym elementem wyboru między tymi dwoma sposobami. Suszarka wirowa jest znacznie tańsza niż suszarka gazowa i elektryczna. Nie tylko to, są też tańsze w eksploatacji. Jednak nie muszą one działać tak skutecznie jak suszarka bębnowa i dlatego mogą sterylizować odzież za pomocą ciepła. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie poradników dotyczących zakupu suszarek bębnowych. Możesz być również zainteresowany tym, co to jest suszarka bębnowa.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, czym jest wirówka. Suszarki wirówkowe nie są zalecane w porównaniu z suszarkami bębnowymi i innymi suszarkami. Ponieważ ta suszarka nie suszy prawidłowo Twoich ubrań, możesz je ponownie wysuszyć na powietrzu. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiesz, ile czasu zajmuje suszarce suszenie ubrań i jak odłączyć suszarkę. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiesz, ile waży suszarka i czym jest eco dry w suszarce Samsung. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu.