Co to jest wielki marsz na weselu

Jeśli jesteście ciekawi, czym jest Wielki Marsz na weselu, jest to procesja przed tańcem weselnym. Omówimy tę część ślubu bardziej szczegółowo i jak to się robi poniżej.

Polecamy również przeczytać o tym, jak przeprowadzić próbę ślubu. Pomoże to Tobie i Twoim gościom przećwiczyć przebieg ceremonii przed ślubem.

Jakie znaczenie ma Wielki Marsz na weselu?

Wielki Marsz na weselu odnosi się do procesji zwykle wykonywanej przez doświadczoną parę, aby rozpocząć taniec weselny. Uroczysty Marsz na weselu symbolizuje początek nowego życia z rodziną i przyjaciółmi.

Wielki Marsz to rytuał tańca ludowego, praktykowany do dziś w niektórych miejscach. Niestety niewiele jest informacji o pochodzeniu tej tradycji, ale pokolenia po pokoleniach robią to na czeskich weselach w Teksasie.

Według Biblioteki Tańca Wielki Marsz był również tańczony jako pierwszy taniec wieczoru w XIX wieku. Taniec ten prowadzi gospodarz balu, mistrz ceremonii, prezes organizacji lub gość honorowy.

Jak zrobić wielki marsz na weselu?

Wielki Marsz zaczyna się od oprowadzenia pary po pokoju, a następnie rozdzielenia. To symbolizuje krąg życia i ich oddzielenie jako kłótnię.

Stąd wrócą razem, jakby się pogodzili, a potem inne pary dołączą do nich w rzędach. Wzrost liczby ludzi symbolizuje powiększającą się rodzinę, zanim taniec utworzy pojedynczy plik podobny do węża.

Kształt węża oznacza zwroty akcji życia, a następnie pary tworzą most. Każda osoba przejdzie pod tą formacją, aby symbolizować silną więź nowożeńców.

Na koniec państwo młodzi zatańczą razem ze swoimi gośćmi i weselem wokół nich, co oznacza ich poparcie dla małżeństwa. Ze względu na wielkość wesela w Wielkim Marszu jest to fantastyczny sposób na włączenie większej liczby osób do tańca weselnego.

Jak nazywa się wielka piosenka marcowa?

W XIX wieku muzyka wybrana na Wielki Marsz była melodią marszową. W tym okresie jest wiele rodzajów do wyboru, a podczas tańca gra się go z umiarem.

W dzisiejszych czasach piosenka Wielkiego Marca na weselu jest optymistyczna, a niektóre źródła podają nawet, że może to być dowolna piosenka, o której marzy para. To piosenka, która może przypominać wesele o dobrych czasach, aby pomóc wszystkim wejść w nastrój, ponieważ Wielki Marsz oznacza początek tańców.

Jak widać na weselach w obszarach Zachodniego Teksasu i Big County, podczas Wielkiego Marszu odtwarzane są różne piosenki. Niektórzy proponują Under The Double Eagle, podczas gdy inni wspominają o tradycyjnej czeskiej piosence Na Rozloucenou.

Kto prowadzi wielki marsz na weselu?

Para, która jest razem od wielu lat, poprowadzi Wielki Marsz. Symbolizuje to, że dają przykład z powodu wieloletniego doświadczenia w małżeństwie.

Następnie, gdy goście i wesele otoczą nowożeńców, Twój DJ zmieni muzykę do pierwszego tańca. Skoro o tym mowa, oto pomocny przewodnik, jak zrobić własne wesele na wypadek, gdybyś nie chciał go wynająć.

Co robisz na uroczystym wejściu weselnym?

Po ceremonii ślubnej goście udadzą się na przyjęcie, a następnie MC ogłosi przyjazd wesela. Przyjęcie weselne wejdzie w parach, ale niektórzy członkowie mogą też pójść sami.

Przyjęcie weselne powinno udać się do głównego stołu i stać, aż do przybycia młodej pary. Po przedstawieniu się nowożeńców uroczystość rozpocznie się.

Kolejność wielkiego wejścia nie powinna być myląca, ponieważ jest taka sama jak procesja weselna. W ten sposób goście mogą łatwo zapamiętać członków wesela.

Jaka jest kolejność wstępu na ceremonię ślubną?

 • Woźnicy
 • Drużba i druhna
 • Najlepszy mężczyzna i druhna
 • Panna młoda i pan młody
 • Jak umieścić wielkie wejście w recepcji?

  Przed oficjalnym rozpoczęciem przyjęcia wesele wejdzie przed nowożeńcami. Masz możliwość przedstawienia członków wesela po imieniu w parach lub indywidualnie, ale niektóre wesela mają również całą część wprowadzić jako grupę.

  Ta ostatnia jest idealna, jeśli nie ma praktyki, aby uniknąć zamieszania podczas wchodzenia. Ale jeśli chcesz wyróżnić swoich przyjaciół i rodzinę, zwłaszcza jeśli są niezwykle pomocni podczas ślubu, najlepiej też ich przedstawić.

  Upewnij się, że ćwiczysz lub wybierasz prostsze, wielkie wejście, gdzie tylko nowożeńcy są przedstawiani, jeśli nie masz czasu lub masz mały ślub.

  Ile czasu zajmuje wielkie wejście?

  Wejście na wesele może zająć pięć minut, następnie wejście nowożeńców również może zająć kolejne pięć minut.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie omówiliśmy, czym jest Wielki Marsz na weselu: jest to procesja lub taniec przed tańcem weselnym, zazwyczaj pierwszy taniec nowożeńców.

  Często prowadzi ją para, która jest razem od wielu lat. Piosenka grana podczas Wielkiego Marszu jest zwykle optymistyczna.

  Mamy nadzieję, że pomogło ci to dowiedzieć się więcej o tej tradycji; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.