Co to jest większe Loveseat czy Futon?

Rozważ następujący scenariusz: jest Boże Narodzenie i zaprosiłeś wielu członków rodziny do wspólnego świętowania w Twoim domu. Masz kilka dodatkowych materacy powietrznych, ale nie wiesz, jak sprawić, by Twój dom był przyjemny dla wszystkich. W tym artykule dowiesz się, który fotelik jest większy, a który futon.

Jak możesz zrobić dodatkową przestrzeń do spania bez dodawania bałaganu? W takim przypadku bardzo pomocny byłby futon lub kanapa. Który jednak byłby większy?

Co to jest większe Loveseat czy Futon?

Każdy z tych mebli ma cechy, które mogą być odpowiednie dla Twoich wymagań. Ale jak podjąć naprawdę świadomą decyzję? Nie musisz się ponownie martwić.

Stworzyliśmy listę zalet i wad każdego z tych mebli. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w podjęciu decyzji w samą porę na hosting. Przyjrzyjmy się więc, co każdy z nich może osiągnąć i co jest większym fotelikiem lub futonem.

Czym dokładnie jest futon?

Futon to materac, który można złożyć w sofę lub inny mebel. Futony występują w trzech różnych grubościach, podobnych do materaca: miękkie, średnie i twarde. Dostępne są również w konwencjonalnych rozmiarach materacy, co pozwala w prosty sposób wybrać odpowiedni rozmiar futonu.

Nawet w pozycji siedzącej futon wydaje się niczym więcej jak zakrytym materacem. Futony są często wykorzystywane w niewielkich pomieszczeniach, takich jak kawalerki czy mieszkania. Mogą służyć jako sofa, a dzięki rozłożeniu można je przekształcić w sypialnię.

Zalety futonu

Futony są idealne do stworzenia miejsca do szybkiego spania na małej przestrzeni. Nie trzeba niczego wyciągać ani modyfikować ramy, ponieważ składają się bez wysiłku. Przypominają bardziej przewymiarowaną, bardziej płaską poduszkę, ale w pozycji leżącej siedzą na regulowanej krawędzi.

Ponieważ futony to łóżka regulowane, możesz je kupić w różnych kształtach i rozmiarach, aby dopasować je do swoich potrzeb. Ponadto, ponieważ możesz zmieniać poziomy grubości, może to oznaczać większy komfort dla twoich gości. Na futonie dwie osoby zwykle mogą spać bardzo wygodnie.

Futony są lżejsze, co ułatwia poruszanie się po przestrzeni i ułatwia przenoszenie mieszkań lub domów. To jeszcze jeden mały, duży mebel, z którym trzeba się uporać. Zanim porównamy, który fotelik jest większy, czy futon, omówmy, czym jest fotelik.

Co to jest dwuosobowa kanapa?

Ze względu na swój rozmiar kanapy są czasami nazywane kanapami wielkości mieszkania. Idealnie nadaje się do użytku w niewielkich miejscach, takich jak salony i mieszkania. To dwuosobowa sofa, która może pomieścić dwie osoby lub parę i dlatego tak się nazywa.

Nie zajmują dużo miejsca, ale tworzą ciepłą i zachęcającą atmosferę. Możesz również wykorzystać je do tworzenia grup konwersacyjnych w dużych salonach, zapewniając dodatkowe miejsca do siedzenia. Podczas wyszukiwania musisz wybrać fotelik miłosny w zależności od wyborów projektowych i wymagań.

Zalety foteli wypoczynkowych

Lepsze wykorzystanie przestrzeni kosmicznej

W przypadku małych, trudnych obszarów foteliki dwuosobowe są świetną alternatywą. Fotel może zapełnić dziwny zakamarek lub zapewnić komfort pokoju w Twoim domu. Na przykład kanapa na końcu łóżka może sprawić, że zbyt duża sypialnia będzie bardziej bogata.

Umiejętność dopasowania w celu uzyskania dobrego projektu

Wiele sklepów meblowych oferuje zestawy do salonu, które zawierają dopasowany fotelik i kanapę. Ponieważ 60% ankietowanych wskazało, że pokój dzienny zbudowaliby wokół kanapy, pasującej do sofy. Dzięki temu możesz stworzyć atrakcyjną przestrzeń z zestawem sof, nie martwiąc się o dopasowanie kolorów i faktur.

Który jest większy Loveseat czy Futon

Rozmiar standardowego fotelika

Przy zakupie fotelików dwuosobowych rozmiar ma kluczowe znaczenie, ponieważ nie należy zakładać, że jest mały i zmieści się w każdym miejscu. Fotele dwuosobowe są dostępne w różnych rozmiarach. Większość rozmiarów ma cztery do sześciu stóp długości od ramienia do ramienia i około trzech stóp głębokości.

Chociaż jest to standardowy rozmiar, są one dostępne w różnych rozmiarach, aby dopasować je do estetyki i przestrzeni. Naucz się więc, jak obliczyć odpowiedni rozmiar kanapy dla swojego aktualnego obszaru. Oczywiście, jeśli chodzi o fotele dwuosobowe, ludzie szukają przede wszystkim długości.

Oto niektóre z najpopularniejszych rozmiarów fotelików. Podwójne foteliki dwuosobowe są małe i mają tylko od 45 do 51 cali długości i głębokości 28 cali. Podwójne fotele dwuosobowe są idealne dla jednej osoby.

Od jednego ramienia do drugiego, malutkie standardowe foteliki mają 52 cale długości. Średnie kanapy dwuosobowe są nieco bardziej znaczące niż małe dwuosobowe kanapy, rozciągające się na 58 cali od jednego ramienia do drugiego. Pełne foteliki dwuosobowe rozciągają się na 64 cale od jednego elementu do drugiego i są odpowiednie dla bardziej prominentnych osób.

Wymiary materaca futon

Uważasz, że masz pełnowymiarowy futon, ale chcesz to jeszcze raz sprawdzić. Najpierw sprawdź następujące wymiary za pomocą taśmy mierniczej. Następnie nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak duży jest twój futon.

Materace w rozmiarach pełnych i podwójnych są identyczne (54 x 57 cali). Najczęściej sprzedawanym rozmiarem do wykorzystania jako kanapa są pełnowymiarowe futony. Mają też wystarczająco dużo miejsca, aby służyć jako łóżko dla gości.

Więc który jest większy fotelik lub futon?

Pod pewnymi względami różnica między fotelikiem a futonem jest znacząca. Na przykład w porównaniu z futonem, sofa nie nadaje się do spania. Ponadto futon jest większy niż sofa pod względem ogólnego rozmiaru.