Co to jest wesele z życzeniami: czy je mieć?

Odpowiedzią na to, czym jest wesele z życzeniami, jest pojemnik na pieniądze, które otrzymuje para. Porozmawiamy również o oczekiwanej etykiecie dla gości podczas korzystania z niej.

Skoro o tym mowa, jako gość możesz przeczytać o tym, co zabrać na wesele. Zawsze warto przyjść przygotowanym i wiedzieć, jak podarować nowożeńcom prezent.

Co to jest wesele z życzeniami: czy je mieć?

Co to jest dobre życzenia na weselu?

Studnie weselne istnieją od czasów średniowiecza. Ale w dzisiejszych czasach studnia życzeń nie musi być studnią dosłowną.

Zamiast tego studnia życzeń odnosi się do pojemnika na prezenty dla pary od gości. Ze względu na swoją wielkość studnia życzeń przeznaczona jest do zbierania prezentów pieniężnych.

Posiadanie dobrych życzeń weselnych może również zapewnić, że para może zabezpieczyć swoje prezenty pieniężne w jednym miejscu przez cały ślub. Jeśli więc jesteś gościem weselnym i przyniosłeś w prezencie gotówkę lub czeki, poszukaj studni życzeń, którą zazwyczaj jest ozdobne pudełko.

Jaki jest cel weselnych życzeń?

Celem studni życzeń weselnych jest służenie jako pojemnik na prezenty pieniężne przynoszone przez gości dla pary. W przeciwnym razie potrzebujesz kogoś, kto odbierze pieniądze lub czeki, albo możesz schować je do kieszeni, ryzykując ich zgubienie.

Studnia życzeń może być również tak zwana, ponieważ prezenty pieniężne pozwalają parom otrzymać to, czego „życzą”, zamiast otrzymywać przedmioty od gości. Pamiętaj tylko, aby bliscy przyjaciele i rodzina rozpowszechniali informację, że wolisz prezenty pieniężne, ponieważ prośba o pieniądze bezpośrednio na zaproszeniu ślubnym może wydawać się tandetna.

Jak zrobić dobre życzenia weselne?

 • Zdobądź kartonowe pudełko dobrej wielkości i złóż jego klapki tak, aby jedna strona stała się pusta
 • Przymocuj kilka tekturowych rurek po bokach pudełka, ponieważ otrzymają one dach studni życzeń
 • Zgnij oddzielny kawałek kartonu tak, aby wyglądał jak dach i przymocuj jego końce do tekturowych rurek
 • Udekoruj odpowiednio karton z życzeniami i dodaj ozdoby, aby pasowały do ​​motywu ślubu
 • Możesz też po prostu gustownie udekorować pudełko lub dowolny pojemnik, aby ułożyć życzenia; nie musisz sprawiać, by wyglądał jak studnia
 • Alternatywna dla życzeń ślubnych

  Jeśli uważasz, że posiadanie fizycznego pudełka jako studni życzeń na ślubie nie jest w twoim guście, nadal możesz zbierać prezenty pieniężne, tworząc rejestr. Istnieją kasy fiskalne online dostępne online, podobne do tradycyjnego rejestru.

  Zaletą korzystania z internetowego rejestru weselnego jest to, że goście mogą wnieść swój wkład w dowolnym momencie. Mogą również czuć się bezpieczniej, dostarczając pieniądze online, zamiast fizycznie umieszczać je w studni życzeń.

  Czy to niegrzeczne mieć dobre życzenia na weselu?

  Życzenie na weselu nie jest niegrzeczne, ponieważ prezenty pieniężne eliminują zgadywanie, które goście muszą zrobić, aby wiedzieć, jaki prezent dać.

  Zachowaj takt

  Jednak chcesz gustownie przekazać swoje pragnienie dobrego życzenia. Możesz nawet wyjaśnić, dlaczego wolisz prezenty pieniężne, co powinno być zrozumiałe, ponieważ jesteś parą nowożeńców, która rozpocznie nowy rozdział swojego życia.

  Innym sposobem taktownego spełnienia życzeń na weselu jest nie traktowanie go jako centrum uwagi. Zamiast tego możesz umieścić go w jednym rogu, aby goście nie mogli założyć, że wymuszasz im dobre życzenia.

  Bądź wdzięczny

  Na koniec nie zapominaj, że nie ma reguły określającej, ile gotówki goście muszą przekazać nowożeńcom. Każdy różni się kwotą, którą może wygodnie dać, więc zawsze bądź wdzięczny za każdy prezent pieniężny.

  Możesz nawet napisać osobistą notatkę z podziękowaniem do każdego gościa, aby poczuli się bardziej docenieni. Z biegiem czasu może być możliwe pokazanie w mediach społecznościowych lub bliskim przyjaciołom i rodzinie, co kupił dla ciebie dzwon życzeń.

  Czy zamiast tego wyślesz przysługi ślubne? Przeczytaj ile przysług ślubnych zamówić.

  Ile należy przeznaczyć na wesele, które dobrze życzy?

  Możesz wziąć pod uwagę trzy czynniki przy podejmowaniu decyzji o wysokości wkładu na wesele, które życzy sobie dobrze. Po pierwsze, jak blisko jesteś młodej pary?

  Oczywiście, jeśli nie są bliskimi krewnymi lub uważasz ich tylko za znajomych, to zrozumiałe, że nie musisz podawać kwoty wyższej niż 50 USD. Wręcz przeciwnie, bliscy przyjaciele i rodzina zwykle oferują co najmniej 100 USD, ale nie ma zasady, że nie można iść wyżej lub niżej, w zależności od możliwości finansowych.

  Drugim czynnikiem są wydatki na wesele, ponieważ wystawny ślub może również oznaczać, że bardziej gustownie jest dać wysoką kwotę niż prostszy ślub, w którym goście mogą zapewnić niską kwotę. I wreszcie, jeśli bierzesz udział w weselu docelowym, zwykle dopuszczalne jest pominięcie wpłat gotówkowych, ponieważ spędzasz udział w weselu.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, czym jest studnia życzeń, czyli pojemnik na prezenty pieniężne.

  Nie musi wyglądać jak studnia, ale można ją wykonać za pomocą kartonowego pudełka. Mamy nadzieję, że pomogło to w przygotowaniach do ślubu, zostaw nam pytanie, jeśli masz jakieś.