Co to jest wąż grzewczy? Szczegółowy przewodnik, który musisz przeczytać!

Zastanawiasz się co to jest wąż grzewczy? Koniec z cudami, trafiłeś we właściwe miejsce. Układ chłodzenia silnika jest zależny od rury nagrzewnicy. Zadaniem tego węża jest najpierw przetransportowanie płynu chłodzącego z silnika samochodu do rdzenia grzejnego w desce rozdzielczej pojazdu.

Są to wstępnie uformowane części, które pasują do każdego agregatu chłodniczego w pojeździe i są pokryte gumą, która zapewnia ciepło i obojętność chemiczną chłodziwa.

Co to jest wąż grzewczy? Szczegółowy przewodnik

Ze względu na pozornie ogromne ciepło i długowieczność wąż grzejnika, podobnie jak inne elementy gumowe, może być kruchy z wiekiem. Może to doprowadzić do pęknięcia rury nagrzewnicy, wycieku płynu chłodzącego silnik lub przegrzania silnika. Aby tego uniknąć, kierowcy muszą co roku sprawdzać wąż grzewczy pod kątem pęknięć, obrzęków lub pęknięć, które mogą spowodować awarię przewodu. W razie potrzeby wąż należy odbudować. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Oznaki złego węża grzewczego

Istnieje kilka wskazań, że lepiej ulepszyć wąż grzewczy. Po pierwsze, gdy widzisz zepsuty lub zakurzony wąż, to solidna wskazówka, że ​​lepiej go ulepszyć. Mimo że wąż grzewczy jest skonstruowany tak, by służył, starzeje się i elementy w końcu odczują swoje żniwo. Wyciek płynu chłodzącego jest wyraźnym czerwonym sygnałem, zwłaszcza gdy płyn chłodzący rozpryskuje się na silniku i masce.

Chociaż nie jest to szczególny znak problemu z wężem grzewczym, warto go zbadać. Jeśli nie zostaną rozwiązane, problemy te mogą szybko ulec eskalacji. Uszkodzony wąż nagrzewnicy może spowodować wyciek płynu chłodzącego. Silnik może się przegrzać, prowadząc do niedoboru płynu chłodzącego.

Jak wymienić wąż nagrzewnicy

Podczas wymiany węża nagrzewnicy najpierw zwolnij nadmierne napięcie, zwalniając zawór spustowy bezpośrednio na pokrywie chłodnicy, a następnie zdejmując korek. Po poluzowaniu opaski zaciskowej należy odłączyć wąż nagrzewnicy, podłączając go do wyjścia pompy wodnej. Gdy w wężu nagrzewnicy znajdzie się płyn chłodzący, opróżnij go do wiadra i jak najszybciej wyrzuć. Następnie zwolnij zaciski węży, które łączą przewód grzałki z połączeniami rdzenia grzałki. Ponieważ rdzeń nagrzewnicy jest tak delikatny, pchanie, ciągnięcie lub obracanie może go zniszczyć, powodując utratę chłodziwa i konieczność kosztownej wymiany.

Ten wąż należy odciąć od rury wlotu powietrza do rdzenia nagrzewnicy za pomocą ostrza lub ostrego ostrza, a następnie bezpiecznie oddzielić. Zamontuj wąż zamienny po nałożeniu odpowiedniego uszczelniacza i smarowaniu zaworów wlotowych i wylotowych na pompie i rdzeniu grzewczym. Kurek chłodnicy musi być zamknięty, a przewód chłodziwa należy uzupełnić odpowiednim chłodziwem. Samochód musi być uruchomiony przez kilka minut, aby rozgrzać silnik przed sprawdzeniem pod kątem wycieków.

Jak działa wąż grzewczy?

Czym więc jest wąż grzewczy? Węże nagrzewnicy składają się z gumowych rurek, które transportują płyn chłodzący silnik z i do rdzenia nagrzewnicy, kompaktowej chłodnicy ogrzewającej wnętrze. Ponieważ środek znajduje się wewnątrz konsoli pojazdu, zwykle sięgają one od silnika do zapory. Przewody nagrzewnicy są bardzo tanie, ale muszą być utrzymywane w doskonałym stanie technicznym, aby uniknąć wycieków lub pęknięć, które mogą mieć wpływ na chłodzenie silnika.

Pojazdy nagrzewają się, szczególnie w bardziej nietypowych lokalizacjach, wymagających funkcjonalnego systemu ogrzewania. Rura grzewcza jest istotnym elementem tego systemu. Nie zdajesz sobie sprawy, że układ chłodzenia samochodu zasila również jego system ogrzewania. Silniki prowadzą do przegrzania, co może spowodować ich uruchomienie, jeśli nie zostanie usunięte.

Właśnie tam wkracza chłodziwo; posiada właściwości pochłaniające ciepło. Zbiera ciepło i podczas filtrowania przenosi je na zewnątrz samochodu, ale nie wszystko. Część dodatkowego ciepła jest kierowana do rdzenia nagrzewnicy samochodu, który byłby w stanie utrzymać ciepło pojazdu.

Zabezpieczenia dla węża grzewczego

Błędne kroki pasów i węży mogą zatrzymać postęp. Nadmierne ciepło lub ograniczenie przesyłu energii lub stacji ładowania są spodziewanymi skutkami tych problemów. Jego system chłodzenia zawali się i powoduje przegrzanie, gdy z węża zacznie wyciekać płyn chłodzący lub pasek napędzający pompę wody odłącza się. Zbytnie rozgrzanie silnika może spowodować poważne uszkodzenia i kosztowne naprawy.

Gdy silnik jest zimny, mocno ściśnij palcem i kciukiem węże w pobliżu każdego zacisku. Należy odnotować wszelkie gąbczaste lub gąbczaste plamy, a także wszelkie odgłosy trzaskania. Fajki w doskonałym stanie będą sztywne, giętkie i ciche. Sprawdź poziom płynu chłodzącego po ostygnięciu silnika, aby upewnić się, że ma optymalną niską temperaturę. Jeśli zbiornik jest na wyczerpaniu, uzupełnij go i sprawdź ponownie za dzień lub dwa. Jeśli poziom płynu ponownie spadnie, najprawdopodobniej wystąpił wyciek i powinien zostać zbadany przez specjalistę. Sprawdź węże pod kątem pęknięć, dziurek, wystających lub zapadniętych obszarów, a także zanieczyszczenia olejem lub chłodziwem i korozji wokół punktów połączeń. Płyn chłodzący należy przepłukać po 25 000 mil.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie podgrzewaczy wody.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, czym jest przewód nagrzewnicy, podstawowy element układu ogrzewania i chłodzenia każdego samochodu. Konserwacja przewodu nagrzewnicy musi być najwyższą odpowiedzialnością każdego właściciela samochodu; pozwala to również uniknąć uszkodzenia systemów ogrzewania samochodu. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami.

Możesz również przeczytać o tym, jak zwiększyć temperaturę nagrzewnicy samochodowej i jak naprawić nagrzewnicę w samochodzie.