Co to jest trwała prasa na suszarce? Przeczytaj te ciekawe fakty!

Czy wiesz, co to jest trwała prasa na suszarce? Ten artykuł pomoże Ci poznać prasę permanentną. Prasa permanentna odnosi się do odzieży bez zagnieceń, która została prawidłowo wyprana i wysuszona.

Stała odzież prasowana jest często wykonana z tkanin syntetycznych lub została starannie przetworzona, aby zapobiec zagnieceniom. Proces trwałego prasowania składa się z serii suszarek, która pomaga wyeliminować lub zmniejszyć zagniecenia.

Co to jest trwała prasa na suszarce? Przeczytaj te ciekawe fakty!

Ten tryb trwałego prasowania jest określany jako tryb „wypoczynku” i „zapobiegania marszczeniu” w suszarkach Maytag ładowanych od przodu. Cykl pralki wykorzystuje gorącą wodę z krótszymi cyklami wirowania w celu usunięcia istniejących zagnieceń. W przeciwieństwie do tego, tryb suszenia wykorzystuje umiarkowane ciepło i tylko interwał schładzania, aby chronić odzież przed zagnieceniami lub gnieceniem. Cóż, jest o wiele więcej do odkrycia, więc czytaj dalej ten artykuł.

Podstawy trwałego prasowania na suszarce

Suszarki mają różne funkcje i ustawienia, co może utrudniać ich obsługę. „Prasa trwała” i „prasa trwała”, czyli umiarkowane ustawienie temperatury, mające na celu zminimalizowanie zagnieceń odzieży, to opcje, które prawdopodobnie zauważysz na suszarce do ubrań. Przeczytaj dużo o tym, czym jest trwałe prasowanie na suszarce lub kiedy musisz jej użyć, aby utrzymać odzież w lepszym stanie.

Proces trwałego prasowania w suszarce wykorzystuje umiarkowane ustawienie ciepła z chłodzeniem tuż na wykończeniu. Cykl jest również nieco mniejszy niż cykl standardowy. Może to pomóc w zmniejszeniu kurczenia się odzieży, jednocześnie usuwając zagniecenia i zapobiegając pojawianiu się nowych w odzieży podatnej na zagniecenia. Możesz zobaczyć proces określany jako nieformalny, pielęgnacja zmarszczek lub coś pokrewnego.

Jak często należy używać stałej prasy?

W przypadku odzieży, permanentna prasa wydaje się być doskonałą alternatywą pośrednią. To nie jest zbyt surowe, ale wystarczy tylko do czyszczenia ubrań. Jednak stały cykl prasujący pralki może być niewystarczający w przypadku rzeczy, które wymagają bardziej energicznego czyszczenia, w tym ręczników lub pościeli lub brudnej odzieży. Określone ładunki, takie jak wymagające odkażania, mogą wymagać gorącej wody.

Ciągły cykl prasowania w suszarce może być zbyt trudny dla delikatnych produktów i może nie być wystarczająco gorący lub poruszać się wystarczająco szybko, aby całkowicie wysuszyć ciężkie towary w jednym procesie. Odzież wykonana z tkanin syntetycznych, które są bardziej podatne na zagniecenia, są szczególnie odpowiednie do takiego trwałego procesu prasowania. Ciągły cykl prasowania może być również stosowany z włóknami naturalnymi.

Jest to dobra alternatywa dla przedmiotów codziennego użytku lub do pracy, które nie muszą być czyszczone chemicznie ani poddawane delikatnemu cyklowi. Niezależnie od tego, czy Twoje ubrania wskazują na „stałe prasowanie” i „suszenie w suszarce”, przeczytaj etykietę, aby sprawdzić, czy trwałe prasowanie wydaje się być dla nich odpowiednim miejscem.

Stała prasa Jak z niej korzystać?

Wybierz opcję trwałego prasowania na suszarce. Być może będziesz musiał również wybrać ilość ładunku. Świeżo wyczyszczone przedmioty włóż do suszarki, uważając, aby ich nie przepełnić. Tak wiele ubrań w suszarce może uniemożliwić ich całkowite wyschnięcie. Sprawia to również, że faza trwałej ondulacji jest mniej skuteczna w usuwaniu zmarszczek. Dodaj zwykłe arkusze suszarki, a także wszelkie dodatkowe dodatki. Resztą zajmie się suszarka. Po jednym cyklu odzież musi być sucha. Sprawdź zaraz po zakończeniu cyklu, aby uniknąć zagnieceń po wysuszeniu odzieży.

Stałe ustawienia prasy są często łatwiejsze dla ubrań, ponieważ zapobiegają intensywnemu upałowi. Mogą chronić pranie przed urazami lub przedwczesnym zużyciem. W porównaniu do podgrzewanej wody i wysokich poziomów ciepła, niższe ciepło zużywa mniej energii. Odzież wyjdzie bez zagnieceń po wyjęciu jej z suszarki po fazie trwałego prasowania. Ta opcja może albo wyeliminować potrzebę prasowania, albo uprościć prasowanie z powodu większej liczby drobnych zagnieceń.

Czasami stała prasa nie jest dobrym pomysłem. Dlaczego?

Podczas suszenia delikatnych tekstyliów unikaj używania trwałej prasy. Skończysz z ubraniami, które są zdeformowane i zniszczone. Delikatne towary należy suszyć w trybie lekkim, starannie susząc drogocenną dzianinę powietrzem o temperaturze pokojowej. Rzeczy, które się nie gniotą (w tym pozbawiony zmarszczek zestaw chinosów) mogą być suche w trwałym ustawieniu prasy i należy je wyjąć, zanim całkowicie wyschną. Ten tryb trwałego prasowania skutecznie usuwa zagniecenia z odzieży i może być używany zamiast prasowania. Aby pozbyć się większości zagnieceń, lekko pognieciony przedmiot wrzuć do suszarki na kilkanaście minut na stałej prasie.

Czy trwała prasa jest odpowiednia dla każdego rodzaju tkaniny?

Ta opcja trwałej prasy jest odpowiednia dla kolorowych materiałów, ponieważ ustawienie średniej temperatury nie degraduje koloru. Barwnik w kolorowej tkaninie blaknie szybciej, jeśli jest suchy w wysokiej temperaturze, niż gdyby był suchy przy najniższym ustawieniu temperatury. Każdy wyprodukowany materiał (w tym nylon i poliester) oraz każda odzież oznaczona jako permanentna prasa będzie również używana z permanentną prasą. Ubrania oznaczone jako „suszone w suszarce” i „suszyć w suszarce umiarkowanej” również muszą być suszone na trwałej prasie. Aby uniknąć zagnieceń, natychmiast po wyjęciu z suszarki powiesić i ułożyć ubrania. Możesz również chcieć dowiedzieć się o stałych ustawieniach prasy.

To okładka!

Nauka czym jest permanentna prasa na suszarce jest odpowiednia dla wszystkich osób korzystających z suszarki. To ustawienie jest idealne do zapobiegania zagnieceniom i zagnieceniom odzieży, dlatego lepiej jest używać tej opcji w suszarce, ale czasami nie jest ona odpowiednia dla każdego rodzaju tkaniny, dlatego należy zachować ostrożność podczas korzystania z trwałej prasy. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, jak zainstalować pasek na suszarce Maytag i jak wymienić pasek na suszarce GE.