Co to jest symbol 17 rocznicy ślubu?

Odpowiedzią na to, czym jest symbol 17. rocznicy ślubu, mogą być dwie rzeczy. Ten kamień milowy małżeństwa jest związany z karneolem, a nawet zegarkami.

Kontynuuj czytanie poniżej, aby zapoznać się z pomysłami na prezenty, które możesz mieć dzięki tym symbolom i lepiej zrozumieć, dlaczego oznaczają one 17 lat małżeństwa. Porozmawiamy również o tym, co sprawia, że ​​17. rocznica ślubu jest wyjątkowa.

Co to jest symbol 17 rocznicy ślubu?

A jeśli masz konkretne pytania dotyczące różnych rocznic ślubu, zajrzyj do naszego bloga ślubnego. Na przykład, czy wiesz, jaki jest symbol 13. rocznicy ślubu?

Czym jest 17. rocznica ślubu i jej symbol?

Symbolem siedemnastej rocznicy ślubu może być kamienny karneol. Nie zdziw się jednak, że niektóre odniesienia wspominają również o zegarku jako symbolu tego kamienia milowego małżeństwa.

Niezależnie od tego, posiadanie tak wielu opcji symbolu 17 lat małżeństwa daje wiele pomysłów na prezent dla twojego partnera lub pary świętującej tę rocznicę ślubu. Pamiętaj, aby nie ograniczać się do tego, jak uczcić 17. rocznicę ślubu i jakie prezenty możesz podarować.

Aby lepiej zrozumieć, dlaczego są to symbole związane z 17. rocznicą ślubu, omówmy je po kolei:

Jaki kamień jest na 17 lat małżeństwa?

Jeśli kończą Ci się pomysły na prezenty ślubne z okazji 17-lecia małżeństwa, rozważ kamień 17 rocznicy ślubu: karneol. Ten piękny czerwono-pomarańczowy kamień symbolizuje ciepło i odwagę, która pasuje do pary, która jest razem od ponad dekady.

Według International Gem Society karneol jest nawet noszony jako biżuteria w celu ochrony zdrowia i stymulacji seksualnej. Jeśli więc myślisz o podarowaniu współmałżonkowi karneolu z okazji 17. rocznicy ślubu, będzie to również sposób, by życzyć mu powodzenia i zdrowia na nadchodzące lata.

Jaki jest współczesny symbol 17. rocznicy ślubu?

Oprócz tradycyjnych symboli rocznic ślubu, kamienie milowe małżeństwa często mają nowoczesne symbole. Ma to na celu zaoferowanie alternatywnego pomysłu na prezent, zwłaszcza jeśli tradycyjny symbol rocznicy ślubu jest trudny do zdobycia lub drogi w zakupie.

Biorąc to pod uwagę, nowoczesnym symbolem 17. rocznicy ślubu jest zegarek. Jednak inne odniesienia sugerują meble jako alternatywny symbol tego przełomowego małżeństwa.

Niezależnie od tego meble i zegarek to praktyczne pomysły na prezent z okazji 17. rocznicy ślubu. A jeśli chcesz spojrzeć na nie w oparciu o symbolikę, możesz pomyśleć o meblach jako o podparciu, a zegarek jako o wskazówce lub wieczności.

Jaki jest kwiat 17. rocznicy ślubu?

Czerwony goździk to kwiat na 17. rocznicę ślubu. Dlatego możesz podarować współmałżonkowi bukiet czerwonych goździków lub ozdobić nim na przyjęciu rocznicowym.

Co ciekawe, czerwone goździki występują w kolorach jasnoczerwonym i ciemnoczerwonym. Uważa się, że ta pierwsza oznacza podziw, podczas gdy ciemnoczerwone kwiaty symbolizują miłość i przywiązanie.

Możesz także upamiętnić swoje 17 lat małżeństwa, sadząc goździki w swoim ogrodzie. Goździki są łatwe w uprawie, a zobaczenie, jak kwitną, może pomóc ci przypomnieć sobie, jak długo byłeś ze współmałżonkiem.

Jaki jest kolor 17. rocznicy ślubu?

Nie ma konkretnych kolorów zarezerwowanych na 17. rocznicę ślubu, ale żółty i pomarańczowy są często używane do uczczenia tego wydarzenia. Podczas obchodów 17. rocznicy ślubu możesz podarować współmałżonkowi żółty zegarek lub udekorować żółtym kolorem podstawowym.

A co do znaczenia, żółty jest związany z optymizmem, lojalnością i pozytywnością. Wszystkie te cechy są oczywiście dobrymi cechami trwałego małżeństwa.

Jak nazywa się 17. rocznica?

Nie ma nazwy na 17. rocznicę ślubu, ponieważ, podobnie jak inne nieparzyste czasy trwania małżeństwa, 17. rocznica nie należy do powszechnie obchodzonych kamieni milowych. Możesz jednak nazwać rocznicę ślubu karneolem, jeśli chcesz na to określić.

Co oznacza 17 lat małżeństwa?

Tradycyjnym symbolem 17. rocznicy ślubu jest karneol. Biorąc to pod uwagę, ten kamień milowy symbolizuje wytrzymałość i ciepło, czego można się spodziewać po małżeństwie trwającym ponad dekadę.

Jest wyjątkowy, ponieważ większość małżeństw w dzisiejszych czasach ma dopiero od 6 do 8 lat. I zanim się zorientujesz, będziesz obchodzić 20. rocznicę ślubu, ważny kamień milowy małżeństwa.

Czy wiesz, w którą rocznicę ulepszyć obrączkę? Być może nadszedł czas, aby zdobyć nowe zespoły na 17. rocznicę ślubu!

Jaki prezent na 17. rocznicę ślubu?

Rozważ karneol, zegarek lub meble jako prezent na 17 rocznicę ślubu. Może to być również żółty przedmiot, pęk czerwonych goździków lub randka w ulubionej restauracji.

Ale ogólnie rzecz biorąc, osobisty prezent zawsze będzie bardziej doceniany przez współmałżonka. Jeśli więc od dłuższego czasu słyszysz, jak rozmawiają o konkretnym przedmiocie, 17. rocznica ślubu jest idealna, by ich tym zaskoczyć!

Wniosek

Czy ten przewodnik dotyczący rocznicy ślubu był pomocny? Aby podsumować, czym jest symbol 17. rocznicy ślubu, możesz wybrać między kamieniem szlachetnym a jego nowoczesnym symbolem, jakim jest zegarek.

Karneol jest wybierany jako kamień 17 lat małżeństwa. Ale niezależnie od tego, możesz zastanowić się, który tradycyjny lub nowoczesny symbol najlepiej reprezentuje twoje małżeństwo.

Daj nam znać poniżej, który jest Twoim preferowanym symbolem.