Co to jest świeca parafinowa?

Na świecie istnieją różne rodzaje świec. Jedną z najpopularniejszych jest świeca z wosku parafinowego. Świeca parafinowa wykonana jest z wosku parafinowego, który jest produktem ubocznym przemysłu naftowego. Te świece są powszechnie nazywane świecami parafinowymi.

Co to jest wosk parafinowy?

Wosk parafinowy składa się z mieszanin węglowodorów, które są otrzymywane zarówno z rafinacji ropy naftowej, jak i przetwarzania łupków bitumicznych, co oznacza, że ​​wosk parafinowy nie jest w rzeczywistości woskiem, ale produktem ubocznym paliw kopalnych (na bazie ropy naftowej).

Co to jest świeca parafinowa?

Dlaczego wosk parafinowy?

Wosk parafinowy jest szeroko stosowany w produkcji świec, ponieważ wosk parafinowy pochodzi z ropy naftowej, która jest jedną z najtańszych i najpowszechniejszych substancji na ziemi, co sprawia, że ​​wosk parafinowy jest bardzo opłacalny w porównaniu z innymi możliwymi alternatywami, takimi jak wosk pszczeli lub wosk sojowy.

Parafina ma wyjątkowo wysoką temperaturę topnienia, co oznacza, że ​​parafina topi się w wyższej temperaturze niż inne naturalne produkty, dzięki czemu jest popularna do celów wytwarzania świec, chociaż parafina nie pali się tak czysto jak świece z wosku pszczelego ani nie emituje żadnych korzyści zdrowotnych, w przeciwieństwie do świec sojowych.

Jak powstają świece parafinowe?

Świece parafinowe produkowane są z wosku parafinowego, który jest produktem pozyskiwanym z ropy naftowej. Surowiec parafinowy zaczyna się jako surowe woski i syntetyczne oleje naftowe, zanim wosk parafinowy zostanie oddzielony w rafinerii.

Można go dalej przetwarzać na wosk parafinowy różnych gatunków o temperaturze topnienia od około 52 ° C (126 ° F) do 65 ° C (149 ° F). Po przetworzeniu jest jeszcze bardziej rafinowany, aby usunąć z oleju wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak siarka i metale ciężkie.

Po przygotowaniu wosk parafinowy jest topiony w temperaturze powyżej temperatury topnienia, a następnie wlewany do foremek lub zanurzany w łatwopalnej substancji. Świece parafinowe po ostygnięciu są gotowe do użycia.

Jak wyglądają świece parafinowe?

Świece parafinowe mogą mieć różne kształty i różne kolory, ale najczęściej spotykane są w kształcie walca lub kolumny z knotem na wierzchu. Kolor świecy parafinowej zmienia się od czysto białego do kości słoniowej w zależności od liczby zanieczyszczeń pozostawionych podczas przetwarzania, jednak te zanieczyszczenia są ogólnie przypisywane jako odpowiedzialne za niską temperaturę topnienia parafiny i jej zdolność do łatwego spalania.

Sam parafina jest klarowna i bezbarwna. Nie ma też szczególnego zapachu; parafina nie jest ani trująca, ani toksyczna.

Jakiego koloru świecy parafinowej powinienem użyć?

Ludzie często zadają sobie pytanie, jakiego koloru świecę parafinową powinienem użyć? Pomarańczowe świece parafinowe mogą być używane do przyciągania pieniędzy, czerwone świece parafinowe do miłości, a różowe świece parafinowe do przyjaźni. Zielone świece parafinowe służą również do zarabiania pieniędzy, ale także do ochrony twojego bogactwa. Niebieskie świece parafinowe są dobrymi substytutami przezroczystych kryształków kwarcu w zaklęciach leczniczych.

Żółta parafina oznacza energię; fioletowe rodzaje parafiny mogą reprezentować zarówno ochronę, jak i odpędzanie niż przywołanie, więc musisz być z nimi ostrożny.

Czarna parafina kojarzy się ze smutkiem, a biała z oczyszczeniem lub oczyszczeniem. Na koniec pamiętaj, że jaśniejsze kolory mają tendencję do przyciągania uwagi ludzi bardziej niż ciemniejsze.

Jak działają świece parafinowe?

Wosk parafinowy jest produktem ubocznym rafinacji ropy naftowej, dzięki czemu bardzo łatwo się pali i nie ma zapachu. Najczęściej pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej lub Ameryki Południowej.

Świece parafinowe są najbardziej popularne, ponieważ palą się nie tworząc sadzy, nie mają wyczuwalnego zapachu i mogą mieć różne kształty i kolory. Ponieważ sama parafina jest bezbarwna, do świec parafinowych często dodaje się sztuczne barwniki w celu uzyskania określonego koloru lub zapachu.

Co robi świeca parafinowa?

Dobre pytanie! Świece parafinowe można zapalić jako część zaklęcia lub rytuału, aby kierować energią, zapewniać ochronę i wprowadzać pozytywne rzeczy do twojego życia. Były używane od wieków przez czarownice i pogan w rytuałach. W rzeczywistości świece parafinowe są często uważane za jedną z najpopularniejszych alternatyw dla tradycyjnych białych świec w wielu zaklęciach i rytuałach.

Świecę parafinową można też zapalić podczas medytacji lub codziennych czynności, takich jak czytanie książki czy jedzenie śniadania w domu. Niektórzy używają nawet świec parafinowych, gdy potrzebują inspiracji.

Ponieważ wosk parafinowy nie pachnie i nie ma koloru, świece parafinowe nie są używane do prowadzenia lub przyciągania czegokolwiek. Zamiast tego mogą być używane do neutralizowania negatywnych energii poprzez wchłanianie ich do wosku parafinowego.

Zalety świecy parafinowej

Ludzie lubią świece parafinowe z wielu powodów, oprócz ich wspaniałych zapachów. Główną korzyścią, jaką świece parafinowe zapewniają ludziom, jest to, że podczas spalania emitują jony ujemne, co pomaga w oczyszczaniu powietrza.

To sprawia, że ​​świece parafinowe są idealną opcją do czystego spalania w domach lub firmach z wrażliwymi osobami cierpiącymi na alergie, niepełnosprawności lub inne schorzenia.

Stwierdzono również, że parafiny są bardziej przyjazne dla środowiska niż niektóre inne rodzaje świec, które można dziś znaleźć na rynku. Świeca parafinowa wytwarza około 8% do 10% mniej dwutlenku węgla niż świece parafinowe sojowe.

Zapachy świecy parafinowej

Istnieje wiele różnych zapachów, które możesz wybrać podczas palenia świec parafinowych w swoim domu. Niektóre z najpopularniejszych zapachów świec parafinowych to lawenda, wanilia, jaśmin, gardenia i jabłkowy cynamon. Może się okazać, że niektóre firmy produkujące świece parafinowe oferują nawet własne unikalne mieszanki zapachowe parafiny lub bezzapachową parafinę.

Masz inny rodzaj świecy, o której chciałbyś przeczytać więcej? Daj nam znać w komentarzach!