Co to jest świeca jedności

Chcesz, aby Twoja ceremonia ślubna była jeszcze bardziej niezapomniana? Następnie uwzględnij w swoich planach ceremonię zapalenia świecy jedności. Ale czym jest świeca jedności?

Prawdopodobnie widziałeś ceremonię świecy jedności, jeśli byłeś na kilku weselach. W dzisiejszych czasach ceremonie świec jedności są dość standardowe. Jednak nie trwa to długo i może być włączone do rytuałów religijnych i niereligijnych, więc warto się nad tym zastanowić.

Co to jest świeca jedności

Ślubne rytuały są bardziej zróżnicowane niż kiedykolwiek. Podczas gdy tradycje religijne pozostają popularne, coraz powszechniejsze stają się nowe, świeckie wybory. Na przykład świeca jedności nie jest zakorzeniona w żadnej konkretnej wierze, chociaż stała się bardziej popularna we współczesnych rytuałach weselnych.

Co to jest świeca jedności

Świeca jedności składa się z dwóch maleńkich stożków i większego stożka połączonych razem. W chrześcijańskiej ceremonii ślubnej zwykle używa się świecy jedności. Reprezentuje połączenie dwóch tożsamości w nową, wytworzoną przez małżeństwo.

Jeśli państwo młodzi zdecydują się na ceremonię świecy jedności, zwykle odbywa się ona po wymianie ślubów. Większość wyznań chrześcijańskich uważa rytuał świecy jedności za opcjonalny. Nie musi również zawierać elementu religijnego.

Jaki rodzaj świecy jest odpowiedni?

Podczas ceremonii świecy jedności możesz użyć dowolnego rodzaju świecy. Większość z nich jest biała lub kość słoniowa, ale nie musisz trzymać się tych kolorów. Wiele świec Unity jest tworzonych w celu uzupełnienia określonych motywów lub schematów kolorów, aby uniknąć braku alternatyw.

Jakie znaczenie ma świeca jedności na weselu?

Jak wszyscy wiemy, świece to jedna z atrakcyjniejszych dekoracji dekoracyjnych na każdym weselu. Symbolizują miłość i natychmiast nadają romantycznej atmosferze. Mają także znaczenie tradycyjne i rytualne, takie jak zapalanie weselnych świec jedności.

Użycie świec weselnych jedności jest prawdopodobnie najbardziej znanym aspektem ceremonii zjednoczenia. Jest to główna atrakcja wydarzenia, a każdy z przyjemnością obserwuje, jak wygląda rytuał świecy jedności. Co więcej, te weselne świece jedności żywo przypominają im, że ich ślub ma pierwszeństwo przed osobistymi pragnieniami w prawdziwym małżeństwie.

Jak działa świeca jedności?

Narzeczeni zapalają świecę jedności z dwóch różnych świec rodzinnych. Symbolizuje zjednoczenie waszych rodzin i to, że ty i twój narzeczony zakładacie własną rodzinę. Często ich mamy zapalają świece rodzinne, a następnie trzymacie swoje świece rodzinne, aby zapalić świecę jedności.

Jednak ich ojcowie mogą uczestniczyć, co jest atrakcyjnym wyborem. Powiela wasze zobowiązanie i przypomina wszystkim o oddaniu waszych rodziców. Zazwyczaj świeca jedności zapala się natychmiast po wymianie ślubów.

Porządek aranżacji

Układ tych ślubnych świec jedności jest wykonany w ten sam sposób, aby przekazać to uczucie całemu otoczeniu. Ślubna świeca jedności to zestaw trzech świec. W zestawie jedna wielka świeca stożkowa pośrodku i dwie cienkie świece stożkowe po obu stronach.

Para obiecuje, że zapalając te weselne świece jedności. Od tego dnia będą rozkoszować się pięknem światła ich miłości. Podczas ich wspólnej podróży światło tych weselnych świec jedności zawsze będzie płonąć jasno i równomiernie.

Wybór najlepszych świec Unity!

Świece Unity wyróżniają i podnoszą ceremonię. W tym celu stosuje się specyficzną konstrukcję i rodzaj świecy. Zwykle używa się okrągłej lub kwadratowej świecy stożkowej, ozdobionej różnymi bibelotami.

Te weselne świece jedności są zazwyczaj w kolorze kości słoniowej lub białej. Jednak na szczęście sklepy internetowe mają wyłączny wybór oszałamiających palących się stożków i bezpłomieniowych świeczek stożkowych. Świece Unity reprezentują małżeństwo i oddanie, ponieważ będą wymagały wysiłku tych dwojga ludzi, aby je zapalić.

Oto kilka sugestii, które pomogą Ci zorganizować Ceremonię Świec Jedności:

Przed ceremonią:

Ustawiono miejsce na świecę jedności. Zapalenie knotów świec z wyprzedzeniem, a następnie ich zdmuchnięcie to genialny pomysł. O wiele prościej jest zapalić wstępnie spalony knot.

Stożki są podświetlone w następujący sposób:

Oświetlenie bocznych stożków można wykonać na wiele sposobów. Niektóre pary palą je przed ślubem, co oznacza parę młodych jako jednostki. Możesz kazać mamom każdej pary zapalać świeczkę, podczas gdy w tle gra specjalna muzyka.

Najpierw należy zapalić centralną świecę:

Para uda się do miejsca, w którym zapalisz świecę Unity. Następnie każdy chwyci za stożek i wspólnie zapali ogromną świecę środkową. Niektóre pary decydują się na zdmuchnięcie swoich kielichów, aby reprezentować wzajemną miłość i zademonstrować swoją jedność.

Inne pary będą się paliły. Oznacza to, że chociaż są małżeństwem, nadal są jednostkami. Od Ciebie zależy, czy chcesz, aby Twoje stożki się paliły.

Wniosek

Świeca Unity od dziesięcioleci jest nieodłącznym elementem wesel. Ten artykuł zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o tym, czym jest świeca jedności. Więc jeśli chcesz użyć świecy jedności, zrób to.