Co to jest strona chłopca na weselu kontra okaziciela pierścionka?

Możesz chcieć wiedzieć, co to jest paź na weselu i jest to młody chłopak, który tradycyjnie nosi ślubny pociąg. Porozmawiamy więcej o jego obowiązkach na weselu io tym, jak porównuje się do innego młodego chłopca, który bierze udział w ceremonii, posiadacza pierścionka.

Skoro o tym mowa, przeczytaj o tym, kto trzyma obrączki na weselu, aby poznać oczekiwania związane z tym obowiązkiem. Mamy również różne blogi dotyczące różnych ról podczas ceremonii ślubnych, jeśli nie znasz ich terminologii.

Czym dokładnie jest Page Boy na weselu?

Paź to młody chłopak odpowiedzialny za noszenie pociągu ślubnego, gdy idzie do ołtarza. Jednak niektóre wesela również odnoszą się do pazia jako na okaziciela pierścionka i łączą dwie role w jednym.

Twój paziowy chłopiec może również nieść pierścienie w dół nawy lub możesz mieć dwa oddzielne obowiązki, aby włączyć więcej młodych chłopców do swojej ceremonii. Możliwe jest również, że paziak nawet niczego nie trzyma, gdy idzie do ołtarza, ale zamiast tego łączy go z dziewczyną z kwiatami.

Gdzie idzie chłopiec strony?

Przed ceremonią strona boy może przygotować się z panem młodym lub drużbami. W przypadku młodszych dzieci najlepiej będzie mieć go z rodzicami, w zależności od jego temperamentu.

Gdzie stoją chłopcy na stronie? Po tym, jak paziowy chłopiec przejdzie do ołtarza podczas samej ceremonii, zwykle siada z rodzicami.

W jakim wieku może być chłopiec stronicowania?

Chłopiec strony może mieć od 3 do 10 lat. Oczywiście musisz ocenić jego temperament, jeśli chcesz, aby wystąpił w ceremonii.

Bardzo małe dzieci mogą łatwo się rozpraszać; trzymanie trenu sukni ślubnej lub przynoszenie pierścionków do przejścia może być nieidealne. Nie chcesz też, aby zatrzymali się w połowie przejścia lub wpadli w szał.

Niemniej jednak posiadanie page boya nie jest obowiązkowe na każdym ślubie. Zamiast tego jest to świetny sposób na włączenie ważnych dzieci do swojego życia, zwłaszcza gdy inne role są już spełnione.

Jak wybrać chłopca strony?

Chłopiec ze strony ślubnej jest zwykle krewnym płci męskiej, ale może też być synem każdego bliskiego ci człowieka. Pamiętaj jednak, aby wybrać swojego page boya, ponieważ nie chcesz, aby inni przyjaciele lub krewni czuli, że ich dziecko jest pomijane.

Jeśli jest wiele małych dzieci, które chciałbyś być częścią swojego ślubu, mogą one być zamiast tego młodymi opiekunami. Niezależnie od tego upewnij się, że zarówno rodzice, jak i sam chłopiec chcą być chłopcem na pazia.

Chętny kandydat do roli pazia jest mniej skłonny do ataku w dniu ślubu. A jeśli w końcu nie znajdziesz młodego chłopaka, który będzie twoim paziówkiem, możesz mieć dziewczynę na pazia lub całkowicie zmienić pomysł i przypisać tę rolę swojemu ukochanemu zwierzakowi.

Dlaczego page boy nazywa się page boyem?

Termin page boy może być mylący, ponieważ podczas ślubu nie jest zaangażowany w żadne obowiązki związane z książką. Zamiast tego „strona” jest słowem używanym do opisania młodego męskiego służącego, ponieważ pochodzi od łacińskiego słowa „pagus” lub sługa.

Jaki jest cel Page Boy?

  • Nieście pociąg ślubny, aby pomóc pannie młodej przejść do ołtarza
  • Towarzysz dziewczynie z kwiatami, gdy idą ramię w ramię po przejściu
  • Alternatywnie dla dziewczyny z kwiatami, która posypuje płatki wzdłuż przejścia przed wielkim wejściem
  • Mini opiekun lub woźny, który pomaga gościom znaleźć miejsca

Kończą Ci się pomysły na włączenie siostrzenic i siostrzeńców do ślubu? Dowiedz się, jakie role mogą pełnić.

Czy Page Boy nosi pierścionki?

Chłopiec pazi jest odpowiedzialny za noszenie pociągu ślubnego, ale na niektórych weselach może trzymać pierścionki w przejściu. Nie dajcie się zmylić, ponieważ w niektórych ceremoniach często określa się naprzemiennie chłopca pazia i posiadacza pierścionka.

Zadanie utrzymania pociągu panny młodej jest czasem przekazywane dziewczynie-kwiaciarni, a niektóre panny młode same utrzymują pociąg bez żadnego nosiciela pociągu. Podczas ceremonii chłopiec paziowy będzie wykonywał inne obowiązki, czy to noszenie pierścionków, zastępowanie dziewczynki z kwiatami, czy bycie partnerem dziewczynki z kwiatami, zwłaszcza jeśli jest bardzo młody do jakiegoś zadania.

Jaka jest różnica między chłopcem strony a nosicielem pierścionka?

Różnica między paziemem a nosicielem pierścionka polega na tym, że ten pierwszy tradycyjnie trzyma tren panny młodej, podczas gdy ten drugi trzyma pierścionek pary. Obaj idą do ołtarza, ale niektóre wesela uważają je również za jedną osobę i każą chłopcu przynosić pierścionek i całkowicie gubią zadanie nosiciela pociągu.

Czy Pageboy pasuje do pana młodego?

W zależności od roli, chłopiec na pazia zwykle pasuje do pana młodego, drużby, drużby lub bileterów. Będzie nosił mini wersję ich garniturów lub cokolwiek, co oddzieli jego wygląd od innych gości, a jednocześnie będzie przestrzegał zasad ubioru.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, co to jest paź na weselu: młody chłopak, który trzyma ślubny pociąg w przejściu.

Może jednak być również nosicielem pierścienia, rozrzucać płatki w przejściu lub towarzyszyć dziewczynie kwiatów. Zadanie zależy od jego temperamentu i liczby dzieci, które chcesz w swojej ceremonii.