Co to jest średnio niskie ciepło na kuchence? 5 różnych ustawień ogrzewania!

Co to jest średnio-niskie ciepło na kuchence? Jak widać na tarczach pieca, niezależnie od tego, czy używasz kuchenki elektrycznej, czy kuchenki gazowej, niektóre cyfry lub linie wskazują poziom temperatury; środkowa liczba 5 jest uważana za średnio-niskie ciepło pieców.

Jedzenie jest dla ludzi koniecznością. Wraz z jedzeniem jest oczywiście gotowanie, aby podkreślić i cieszyć się smakiem potraw. Za każdym razem, gdy gotujemy, proces ten obejmuje głównie ciepło i właśnie na nim skupiamy się teraz.

Co to jest średnio niskie ciepło na kuchence? 5 różnych ustawień ogrzewania!

Opanowanie sztuki kontroli ciepła w gotowaniu znacznie poprawi lub poprawi twoje umiejętności gotowania. Czemu? Dzieje się tak, ponieważ kiedy wiesz, jak kontrolować ciepło, możesz kontrolować smak jedzenia. Dla tych, którzy nadal mnie nie rozumieją, kilka przykładów obejmuje umiejętność gotowania kurczaka. Zbyt dużo ciepła spali kurczaka z zewnątrz i nadal będzie surowy w środku. Podobnie jak ugotowanie prostej jajecznicy, zbyt dużo da spalone jajka, a za mało suche i gumowate jajko.

Jeśli moglibyście zobaczyć, jak ważna jest kontrola ciepła, o której mówię, przejdźmy do głównej idei tego artykułu: średnio-niskiego ciepła na piecu. Możesz nie widzieć pełnego opisu na swoim piecu, ale możesz go bardzo dobrze poznać po oznaczeniach na tarczach. W każdym razie zejdźmy z tym dalej.

Poziomy pieca: czym jest średnio niskie ciepło na piecu

Większość pieców, zarówno gazowych, jak i elektrycznych, ma tarcze wskazujące poziom ciepła emitowanego przez piec. Większość płyt kuchennych ma dziewięć liczb, które wskazują dziewięć poziomów temperatury, jeden jako najniższy i dziewięć jako najwyższy. Chociaż nie wszystko może być takie samo we wszystkich piecach, wszystko, co możesz zrobić, to obserwować, dostosowywać się do temperatury i uczyć się podczas użytkowania. Cóż, pozwólcie, że dam wam wyobrażenie, jak bardzo te cyfry wskazują ustawienie temperatury.

#1. Ustawienie niskiej temperatury

Jeśli chodzi o gotowanie na wolnym ogniu, najlepszym ustawieniem temperatury jest niskie ciepło. Temperatura waha się od około 113 do 118 stopni Fahrenheita. Ten poziom może znacząco wpłynąć na teksturę przygotowywanej żywności.

#2. Ustawienie średniej i niskiej temperatury

Czym więc jest średnio niskie ciepło na kuchence? Niektóre przepisy na dania mogą wymagać gotowania na średnim ogniu. Ale co to jest średnio-niskie ciepło na kuchence? To tarcze poniżej 5. Co oznacza, że ​​cyfry 3 i 4 to ustawienie temperatury dla średnio-niskiego ciepła. Jeśli na Twoim piecu znajduje się tylko sześć znaków, ustawienia średnio-niskiego ogrzewania powinny wynosić maksymalnie od 1 do 3 znaków. To ustawienie jest zwykle używane do zmiękczania gotowanych warzyw lub szybkiego gotowania na garnku. To byłoby około 200 do 300 stopni Fahrenheita.

#3. Ustawienie średniej temperatury

Liczby w środku są uważane za średnie ciepło, ponieważ leżą dokładnie w środku wysokiego i niskiego poziomu. Jeśli masz dziewięć pokręteł, tym ustawieniem będzie numer 5, podczas gdy na pokrętle 6, 3 jest zwykłym średnim ustawieniem. Niektóre przepisy, które wymagają gotowania na średnim poziomie, obejmują zmiękczanie lub wydłużanie niektórych warzyw lub mięsa z kośćmi, aby dodać smaku.

#4. Ustawienie średniej i wysokiej temperatury

Gotowanie na średnim ogniu jest zwykle wykonywane, gdy chcesz gotować szybko, ale nie za szybko. Na przykład możesz smażyć lub smażyć w tym ustawieniu temperatury. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić tarcze pod numerami od 6 do 7 na dziewięciu tarczach lub 4 i 5 na sześciu tarczach.

#5. Ustawienie wysokiej temperatury

Wysoki poziom ustawienia temperatury to najwyższa liczba znajdująca się na tarczy. To ustawienie jest zwykle używane do szybkiego wrzenia potrawy lub gdy trzeba je szybko podgrzać.

Wskazówki dotyczące opanowania kontroli ciepła w piecu

Jeśli chcesz zostać mistrzem w tej dziedzinie, kontrola ciepła jest koniecznością do rozważenia. Niektóre techniki gotowania pomogą Ci opanować sztukę kontrolowania temperatury żywności.

Wskazówka nr 1. Ustaw temperatury początkowe

Jeśli zaczynasz się uczyć, zacznij gotować z jedzeniem ugotowanym na małym ogniu. Gotowanie na wolnym ogniu to dobry początek, w którym będziesz potrzebować mniejszej kontroli nad ciepłem, a następnie stopniowo próbuj potraw, które wymagają większej kontroli nad ciepłem. Być może zainteresuje Cię, co się dusi na kuchence i jak wyregulować płomień na kuchence.

Wskazówka 2. Przyzwyczaj się do pieca, którego używasz

Najlepiej przyzwyczaić się do tego samemu, aby dostosować jego wyjścia temperaturowe. Cóż, doświadczenie gotowania na kuchence to sztuczka. Będziesz musiał jeszcze kilka razy gotować na kuchence.

Wskazówka nr 3. Nigdy nie używaj wysokiego, chyba że gotuje się

Proszę nie używać ustawienia wysokiej temperatury, chyba że zagotujesz lub doprowadzisz do wrzenia potrawę. Odwrotne postępowanie może dać ci w zamian przypalony posiłek, nie będzie to dobry pomysł. Ale, moi przyjaciele, może chcecie wiedzieć, co prowadzi do wrzenia.

Wskazówka nr 4. Rozgrzej patelnię w wysokiej temperaturze

Jeśli podgrzewasz patelnię, należy to robić na średnim i wysokim poziomie grzania. Następnie stopniowo zmniejszaj do średniego, jeśli smażysz i średnio-małego, jeśli smażysz. Pomocne może być przeczytanie, jak gorący może się piec.

To okładka!

Podsumowując całość, wiedza o tym, co to jest średnio niskie ciepło na kuchence lub inne poziomy temperatury na kuchence, zagwarantuje Ci sukces w kontrolowaniu tekstury potrawy. Kontrolowanie ciepła jest tak samo ważne, jak znajomość jego smaku. W końcu możesz nadal podążać drogą bycia głównym kontrolerem ciepła, przynajmniej na razie w swojej kuchni.