Co to jest ślub pop-up? To jest dla ciebie?

Odpowiedź na to, czym jest ślub pop-up, znajduje się w samej nazwie, ma się pojawić. Pojawia się więc miejsce, co sprawia, że ​​wesele jest spontaniczne, a zespół może równie szybko rozbić to miejsce.

Porównamy również ślub pop-up do mikro ślubu i elopementu, ponieważ często uważa się, że są one podobne. Planujesz też mały ślub?

Co to jest ślub pop-up? To jest dla ciebie?

Ale co, jeśli masz dużą rodzinę? Oto jak urządzić małe wesele z dużą rodziną.

Co oznacza wyskakujący ślub?

Ślub wyskakujący jest tak zwany, ponieważ pojawia się w tymczasowej przestrzeni. Ceremonia jest szybka i masz tylko kilku gości, co sprawia, że ​​ten ślub może się „wybuchnąć”.

Jeśli ty i twoja druga połówka kochacie spontaniczność i chcecie spokojnego ślubu, to ślub pop-up jest dla was, a nie tradycyjny ślub. Możesz nawet wybrać swoją ulubioną przestrzeń publiczną, aby stworzyć atmosferę przygody z przypadkowymi przechodniami i nieplanowanymi wydarzeniami w tle.

Wyskakujące wesele a tradycyjne wesele

Ślub tradycyjny lub okolicznościowy nie jest tak spontaniczny jak ślub pop-up. Wszyscy goście są zaplanowani, a miejsce jest wyłącznie dla twojego ślubu, w przeciwieństwie do wesela popowego, gdzie ceremonia może mieć nieoczekiwanych gości i wydarzenia.

Jak urządzić wyskakujące wesele?

Planowanie ślubu pop-up jest mniej stresujące niż wesele okolicznościowe. Oczywiście nie potrzebujesz miesięcy planowania, ale to nie znaczy, że tracisz wzrok.

Nadal będziesz musiał znaleźć osobę do planowania ślubów, najlepiej kogoś, kto specjalizuje się w tego typu weselach. Możesz omówić z nimi swoją lokalizację, być może sentymentalną stronę dla Ciebie i Twojego partnera, aby zaaranżować wszystkie niezbędne pozwolenia na ślub popowy, jeśli takie istnieją.

Możesz również potrzebować dekorów, aby ubrać miejsce, zaplanować, gdzie goście będą siedzieć lub stać, lista gości i inne dokumenty, aby zapewnić, że twoje małżeństwo będzie legalne. Wyskakujący ślub może trwać półtorej godziny, więc nadal wymaga planowania.

Gdzie mogę zorganizować ślub pop-up?

Masz do wyboru wiele lokalizacji na swój ślub pop-up, ponieważ ceremonia odbędzie się tylko przez krótki czas. Słynie z tego, że pary wybierają miejsce publiczne, które jest dla nich wyjątkowe, ale musisz upewnić się, że nie jest zabronione organizowanie w tym miejscu imprezy.

Chociaż niektórzy przechodnie mogą cię dopingować, nadal nie chcesz przeszkadzać w ich codziennych obowiązkach. Z drugiej strony nie powinieneś też zbytnio rozpraszać, zwłaszcza jeśli jest to zatłoczone miejsce, takie jak park.

Ile kosztuje ślub pop-up?

Na całkowity koszt ślubu pop-up wpływa wiele czynników. Na przykład pora roku, liczba gości, miejsce i inne elementy pakietu wymagają przygotowania w dowolnym miejscu od 6 000 do 8 000 USD.

Jak działają wyskakujące wesela?

Musisz tylko przybyć na większość ślubów pop-up, ponieważ nie wymaga to zbytniego planowania. Sprzedawcy będą odpowiedzialni za wszystko, co się z tym wiąże, lub Twój koordynator ślubu zajmie się wszystkimi przygotowaniami.

Jednak nadal musisz wykonać wszystkie niezbędne formalności, takie jak ubieganie się o pozwolenie na zawarcie małżeństwa, podobnie jak w przypadku innych ślubów. Upewnij się, że twój urzędnik jest również przygotowany do zapewnienia, że ​​twoje małżeństwo będzie legalne.

Czy wesele jest dla Ciebie?

Ślub pop-up jest idealny dla spontanicznych par lub po prostu nie chcą spędzać wielu miesięcy na planowaniu swojego ślubu. Być może planujesz zaprosić tylko kilka osób i uważasz, że nie potrzebujesz ślubu na imprezę.

Innym powodem, dla którego możesz polubić ślub pop-up, jest to, że masz ograniczony budżet. Ceremonia nie potrwa wiele godzin i nie wynajmujesz wydarzenia związanego z ceremonią.

Co robisz po wyskakującym ślubie?

Nie ma żadnych zasad dotyczących tego, co musisz zrobić po ślubie pop-up. Niektóre pary decydują się na przyjęcie później, ale można również zorganizować kolację lub zwiedzić okolicę z gośćmi.

Ponieważ jeszcze zrobiłeś mały ślub, nie musisz rozbijać banku na to, co zrobić po ceremonii. Wesele typu pop-up zazwyczaj ma maksymalnie 15 osób, więc dlaczego nie zabrać ich do ulubionej restauracji lub nie urządzić pikniku?

Oto, co zrobić zamiast wesela, aby uzyskać więcej alternatyw.

Co to jest mikro ślub?

Mikro wesele nazywa się tak, ponieważ jest to kameralne wesele. Lista gości składa się tylko z najbliższej rodziny i przyjaciół, ale nadal będziesz mieć miejsce na ślub, w przeciwieństwie do wesela wyskakującego.

Co to jest ucieczka?

Ucieczka to legalne małżeństwo, o ile przestrzegasz zasad i przepisów właściwych dla twojego stanu. Ale w przeciwieństwie do ślubu pop-up, nikt nie wie o twoim planie ślubu.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, czym jest ślub pop-up, czyli mały ślub, który odbywa się w przestrzeni, która nie jest wynajęta specjalnie na ten ślub.

Ceremonia jest krótka, dzięki czemu ten ślub jest idealny dla spontanicznych par z ograniczonym budżetem. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to zdecydować, czy ślub pop jest dla Ciebie; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.