Co to jest samooczyszczający się podgrzewacz wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Czy wiesz, co to jest samoczyszczący podgrzewacz wody? Jeśli jeszcze nie, to nie martw się. Trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Samoczyszczące podgrzewacze wody to takie podgrzewacze, które automatycznie usuwają wszelkie osady znajdujące się na dnie podgrzewacza.

Obieg wody służy do usuwania osadów w samoczyszczących podgrzewaczach wody, minimalizując potrzebę czyszczenia systemu. Nie wyeliminuje akumulacji osadów, ale pozbędzie się ich ogromnej masy. Modele samoczyszczące są dostępne zarówno w wersji elektrycznej, jak i gazowej.

Co to jest samooczyszczający się podgrzewacz wody? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Osad u podstawy zbiornika w podgrzewaczach wody należy regularnie spuszczać. Nawet gdy osad się wyczerpie, gromadzi się i pozostawia w zbiornikach mniej miejsca na wodę. Gdy osad zakrywa źródło ciepła elektrycznego podgrzewacza wody, z czasem traci on na wydajności. Poniżej szczegółowo omówiliśmy, czym są samoczyszczące podgrzewacze wody, jak działają i jakie są ich zalety. Zacznijmy.

Samoczyszczący podgrzewacz wody

Zastanawiasz się, co to jest samoczyszczący podgrzewacz wody? Cóż, nie zastanawiaj się więcej w tym akapicie; otrzymasz odpowiedź. Podgrzewacze wody, które same się czyszczą, nazywane są samoczyszczącymi podgrzewaczami wody. Zarówno gazowe, jak i elektryczne podgrzewacze wody mogą być dostępne jako samoczyszczące podgrzewacze wody. System samooczyszczania ma na celu zatrzymanie cyrkulacji wody i osadów, aby uniknąć gromadzenia się na podstawie lub elemencie elektrycznym.

Nawet jeśli podgrzewacz wody staje się przestarzały, ten samoczyszczący się wir chroni część, eliminuje wycieki i dostarcza pełny zbiornik gorącej wody. Pamiętaj, że te samoczyszczące podgrzewacze wody są lepsze niż niesamoczyszczące podgrzewacze wody, ale nie są idealne.

Jak działa samoczyszczący podgrzewacz wody?

Woda zawiera zanieczyszczenia, które mogą ominąć system filtrowania w zbiorniku podgrzewacza wody. Zdolność grzałki do odpowiedniego podwyższenia temperatury jest zagrożona przez wzrost osadów. Powłoki osadowe kryją element grzejny u podstawy grzałki. Pomiędzy wodą a źródłem ciepła tworzy się warstwa izolacyjna. W konsekwencji podgrzewacze potrzebują dużo więcej czasu na podgrzanie wody, a nawet jeśli mogą, temperatura wody nie jest odpowiednia. Woda wpływa do samoczyszczącego podgrzewacza wody i jest przenoszona do dna zbiornika głównie przez rurę zanurzeniową, jak to jest w zwyczaju. Jednak nasadka na końcu rurki zanurzanej obraca wodę, gdy wpływa, i podgrzewa ją, gdy opada na dno. Ostatecznie, gdy zastosujesz gorącą wodę, osad wraz z gorącą wodą spływa przez wyjście podgrzanej wody.

Problem osadów

Zanieczyszczenia w wodzie, zazwyczaj węglan wapnia, powodują tworzenie się osadów. Poruszanie osadu z dala od elementu grzejnego i dna zbiornika zapobiega korozji elementu i gromadzeniu się kamienia. Chociaż w przypadku najdoskonalszych grzejników samoczyszczących, granulki osadu często osadzają się na dnie, ponieważ są cięższe od wody. Nagromadzenie osadów powoduje, że pojemnik nagrzewa się na dnie, powodując wyciek z podgrzewacza wody. Mimo że samoczyszczący podgrzewacz wody nie usuwa całego szlamu z podstawy zbiornika, pomaga ograniczyć gromadzenie się wody i przedłużyć żywotność elementu grzejnego i zbiornika. Oto sposoby usuwania osadu z podgrzewacza wody i zapobiegania jego gromadzeniu się.

Wady samoczyszczącego podgrzewacza wody

Chociaż samoczyszczący podgrzewacz wody jest początkowo znacznie droższy, możesz z czasem zrekompensować swoją inwestycję ze względu na zwiększoną żywotność i wydajność urządzenia. Osad, który usuwa samoczyszczący podgrzewacz wody, nie dostaje się do podgrzewanej wody; niemniej jednak usuwa pozostałości. Możesz uniknąć spożywania osadu, popijając z kranu z zimną wodą. Twój samoczyszczący się zbiornik ciepłej wody w końcu będzie gromadził muł, zmniejszając wydajność i możliwości przechowywania.

Jeśli Twój podgrzewacz wody ma otwór odpływowy w podstawie, opróżnienie części wody z dna przedłuży żywotność każdego systemu ciepłej wody, nawet modelu samoczyszczącego. Samoczyszczący podgrzewacz wody nie musi być czyszczony tak często jak tradycyjny podgrzewacz wody, ale należy go czyścić tylko raz na trzy lata. To tak samo, jak spłukiwanie zwykłego modelu. Jeśli Twoja zdrowa woda jest bogata w minerały, być może będziesz musiała częściej ją myć. Natychmiast wyłącz grzejnik i pozwól elementom na kilka godzin osiąść przed opróżnieniem i spłukaniem, aby ograniczyć niebezpieczeństwo pożaru.

Żywotność samooczyszczającego się podgrzewacza wody

Przewidywana żywotność samoczyszczącego podgrzewacza wody wynosi od 8 do 12 lat. Średnia długość życia podgrzewacza wody bez funkcji samooczyszczania wynosi od 6 do 12 lat. Podczas gdy wahania żywotności są niewielkie, samooczyszczające urządzenie zapewnia ogromną łatwość. Ma to ogromny wpływ, zwłaszcza jeśli nie będziesz regularnie czyścić systemu ciepłej wody. Przy regularnej pielęgnacji samoczyszczące urządzenie może wytrzymać nawet 15 lat. Wiedz, kiedy wymienić podgrzewacz wody.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu wszyscy lepiej zrozumiecie, czym jest samoczyszczący podgrzewacz wody. Pamiętaj, że samoczyszczący podgrzewacz wody automatycznie czyści osady na dnie i zwiększa efektywność działania w porównaniu do podgrzewacza niesamooczyszczającego. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!