Co to jest rurka zanurzeniowa w podgrzewaczu wody? Ekscytujące rzeczy do poznania!

Pytanie jest interesujące i zacznijmy rozumieć, czym jest rurka zanurzeniowa w podgrzewaczu wody. Standardowa rurka zanurzeniowa łączy się z wejściem wody lodowej podgrzewacza i sięga do ośmiu cali od dna zbiornika.

To była długa plastikowa rurka, która zabiera wodę z lodem i wodę z lodem; wysyła go do podstawy zbiornika na wodę, gdzie woda jest podgrzewana przez grill gazowy lub inne urządzenie termiczne. Wydaje się, że ta rura zanurzeniowa jest odpowiedzialna za zapobieganie łączeniu się lodowatej wody z wcześniej podgrzaną wodą.

Co to jest rurka zanurzeniowa w podgrzewaczu wody? Ekscytujące rzeczy do poznania!

Za każdym razem, gdy włączasz podgrzewany zawór wody prysznica, ciśnienie w rurach wymusza przepływ lodowatej wody przez rurkę zanurzeniową. Siła ta jednocześnie wypycha ciepłą wodę ze zbiornika do przyjaznego kranu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak działa rurka zanurzeniowa?

Rurka zanurzeniowa wydaje się być plastikową rurką, która łączy się z wlotem zimnej wody w zbiorniku ciepłej wody i biegnie w kierunku dna zbiornika. Gdy zimna woda dociera do zbiornika podgrzewacza wody, spływa rurką zanurzeniową na dno, skąd trafia bezpośrednio do palnika. Pozwala to również na szybkie nagrzanie zimnej wody i zapobiega mieszaniu się wody lodowej z ciepłą wodą na powierzchni zbiornika. Pomoże Ci to dowiedzieć się, czym jest rurka zanurzeniowa w podgrzewaczu wody.

Jakie są problemy z rurką zanurzeniową?

Rurka zanurzeniowa systemu gorącej wody może ulec awarii z różnych powodów. Po pierwsze, rurka zanurzeniowa może pęknąć lub pęknąć, umożliwiając wypłynięcie zimnej wody, zanim ktokolwiek dotrze do dna zbiornika. Dzięki temu nadmiar ciepła w domu zostanie schłodzony. Ponadto może się zepsuć, jeśli rurka zanurzeniowa dobiegnie końca. Drobne, białe części rurki mogą się oddzielić i utknąć w wirnikach kranu, gdy to nastąpi.

Jeśli z jakiegoś powodu woda w domu nie staje się tak ciepła jak wcześniej lub jeśli białe kawałki plastiku utknęły w kranach, zadzwoń do ekspertów, aby ocenili podgrzewacz wody i, jeśli to konieczne, napraw rurkę zanurzeniową. Dodatkowo, zaplanuj coroczną konserwację podgrzewacza wody, aby często oceniać rurkę zanurzeniową, aby przeprowadzić wszelkie niezbędne czynności konserwacyjne, gdy staną się problemem w dalszej części drogi.

Jaka jest żywotność rurki zanurzeniowej?

Twój podgrzewacz wody ma dziesięcioletnią żywotność. Grantor wyjeżdża za kilka dni. Jak wspomniano wcześniej, rurka zanurzeniowa zainstalowana w tych grzejnikach powinna działać dobrze przez cały okres użytkowania grzejnika.

Z drugiej strony, rurka zanurzeniowa dawałaby oczywiste wskazówki, gdy jej czas się skończy. Zamiast zwykłego prysznica na parze, dostaniesz mniej wylewów podgrzanej wody, a nawet letniej wody. Istniała również możliwość, że coś jest wewnątrz grzałki, powodując uszkodzenie rurki zanurzeniowej. Rurka zanurzeniowa w zbiorniku pękła, co spowodowało ten problem.

Rury wyprodukowane w latach 1995 i 2000 stały się znane ze swojej kruchości, ponieważ składały się z niskiej jakości plastiku polietylenowego. Sprawdź kod produktu na maszynie, aby zobaczyć, czy wydaje się, że ma rurkę zanurzeniową z którejkolwiek z tej epoki.

Jeśli masz gadżet z lat 90., prawdopodobnie lepiej go ulepszyć. Takie rurki zanurzeniowe często pękają lub rozkładają się, w wyniku czego powstają maleńkie białawe fragmenty plastiku, które blokują rury. Rurki zanurzeniowe mogą służyć jako ofiarne słupy anodowe, do celów lirycznych i teatralnych. Zasysają wszelkie zanieczyszczenia z wody i zabezpieczają zbiornik grzewczy. W rezultacie rurki zanurzeniowe są ostatecznie poświęcone dla dobra całego systemu grzewczego. Żywotność rurki zanurzeniowej jest generalnie skrócona z powodu tego poświęcenia, które jest podatne na korozję.

Jak wymienić rurkę zanurzeniową?

Ilekroć rurka zanurzeniowa sprawia ci problemy, możesz ją po prostu zastąpić. Zawsze możesz skontaktować się z hydraulikiem; jednak wymiana uszkodzonej rurki zanurzeniowej nie jest trudna. Najpierw wyłącz podgrzewacz wody. Odłącz to od domowej instalacji elektrycznej. Ma to na celu uniknięcie porażenia prądem podczas pracy na uszkodzonej rurze. Następnie należy wyłączyć dopływ wody lodowej.

Ponieważ rurki zanurzeniowe transportują wodę lodową na dno zbiornika, wyłączenie dopływu zimnej wody spowoduje, że rurki zanurzeniowe przestaną działać. Nie zapomnij również o wyłączeniu głównego dopływu wody do grzejnika. Możesz teraz kontynuować po unieruchomieniu grzejnika oraz jego rurki zanurzeniowej. Następnie wymień rurkę zanurzeniową w zbiorniku podgrzewacza. Podłącz ponownie przewód doprowadzający wodę do grzejnika i uzupełnij zbiornik podczas odkręcania kranu z podgrzewaną wodą w łazience. Pozwoli to na ucieczkę powietrza uwięzionego w systemie grzewczym.

Po usunięciu powietrza, po kilku chwilach włącz zbiornik podgrzewacza wody. Na koniec sprawdź, czy zamienna rurka zanurzeniowa działa prawidłowo. Zamienna rurka zanurzeniowa prawdopodobnie kosztuje 15 USD, a zainstalowanie jej przez eksperta może kosztować około 120 USD.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, czym jest rurka zanurzeniowa w podgrzewaczu wody. Rurka zanurzeniowa może przenosić wchodzącą wodę lodową na dno podgrzewacza. Bez potrzeby korzystania z rurki zanurzeniowej, zimna woda wchodząca do grzejników może spróbować zmieszać się z kilkoma ogrzaną wodą na szczycie zbiornika przed dotarciem do wyjścia. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami.

Możesz również przeczytać o tym, jak odpowietrzyć podgrzewacz wody i jak naprawić gazowy podgrzewacz wody.