Co to jest rozgrzewacz salamandry? Jego 2 różne rodzaje!

Chcesz wiedzieć, co to jest grzejnik salamandra? Dobrze, trafiłeś we właściwe miejsce. Grzejnik salamandra to grzejnik wymuszony lub konwekcyjny o dużej mocy. Grzejniki salamandrowe były używane głównie do ogrzewania rozległych, otwartych przestrzeni, takich jak balkony, place budowy i fabryki.

Podgrzewacze Salamandry mają źródło ciepła o wysokiej energii wewnątrz uchylonej rury, w tym płomień propanowy lub naftowy lub element o dużym napięciu.

Co to jest rozgrzewacz salamandry? Jego 2 różne rodzaje!

Zimne powietrze jest przetłaczane przez źródło ciepła przez wentylator umieszczony na jednym końcu rury. To natychmiast ogrzewa powietrze, dając ciepło konwekcyjne w przestrzeni zewnętrznej. W średniowiecznej legendzie mówiono, że piec salamandrowy, zatytułowany zaraz po płazach, mógł żyć w ogniu. Nafta była używana w pierwszych ogrzewaczach salamandrowych w połowie lat pięćdziesiątych, a nafta jest nadal używana w kilku ogrzewaczach salamandrowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Różne rodzaje grzałek Salamandra

Grzejniki Salamander są podzielone na trzy kategorie, przy czym obecnie omawiane są dwie najbardziej rozpowszechnione odmiany. Grzejniki gazowe salamandra i elektryczne grzejniki salamandra to dwie dostępne odmiany, a to pomaga również dowiedzieć się więcej o tym, czym jest grzejnik salamandra.

#1. Elektryczny grzejnik salamandry

Elektryczny ogrzewacz salamandry działa w taki sam sposób jak ogrzewacz pomieszczeń. Ciepło jest wytwarzane przez element elektryczny, podczas gdy powietrze jest wypychane na zewnątrz przez wentylator. Aby działał, należy go również podłączyć do gniazdka elektrycznego!

#2. Grzałka gazowa salamandra

Urządzenie z bezpośrednim wywiewem, nagrzewnica gazowa salamandra. Źródłem paliwa jest propan i gaz ziemny. Powietrze jest wypychane na zewnątrz przez wentylator, a komin musi odprowadzać ciepło z urządzenia.

Zasada działania Grzejników Salamander

Grzejniki Salamander wykorzystują dmuchawę do cyrkulacji chłodniejszego powietrza przez źródło ciepła, w tym cewkę elektryczną lub płomień, w celu wygenerowania ciepła. Takie grzejniki wytwarzają dzięki temu mechanizmowi szybkie ogrzewanie konwekcyjne. Korzystając z wymuszonego ogrzewania naftą lub propanem, najpierw musisz napełnić zbiornik. Zapali się źródło ciepła, a po włączeniu dmuchawa włączy się. Następnie ustaw termostat na ulubione ustawienie i ciesz się szybkim, intensywnym ciepłem.

Elektryczne grzejniki salamandry są podobne do grzejników gazowych, dlatego nie ma potrzeby uzupełniania zbiornika paliwa. Niektóre wersje grzałek Salamandra pozwalają na swobodną zmianę prędkości dmuchawy lub źródła ciepła, inne zawierają termostaty. Chociaż jedno jest pewne: grzejniki salamandrowe szybko wydmuchują gorące powietrze, zyskując przydomek pieca torpedowego. Oto wszystko o grzejnikach salamandrowych!

Zalety elektrycznych grzejników salamandrowych

Grzejniki z bezpośrednim ogniem są ogólnie uważane za mniej bezpieczne dla zamkniętych przestrzeni ze względu na bezpośrednią interakcję powietrza ze spalaniem wewnątrz urządzenia. Następnie do przestrzeni roboczej dostarczane są niebezpieczne produkty uboczne, takie jak toksyczne opary. Niektóre grzejniki salamandry wykorzystują paliwo, które może powodować wdychanie dymu i niedobór tlenu.

Na szczęście elektryczne grzejniki salamandry służą do zmniejszenia problemów zdrowotnych związanych z jednostkami spalającymi paliwo, przy jednoczesnym zachowaniu tego samego stopnia obciążenia cieplnego, zarządzania i efektywności. Toksyczne opary są usuwane, gdy powietrze jest wtłaczane bardziej niż sekwencja cewki elektrycznej, a nagrzewnice mogą być wtedy bezpiecznie używane w ograniczonych i zamkniętych miejscach.

Elektryczne grzejniki salamandry wytwarzają bezzapachowe, pozbawione oparów ogrzane powietrze, które można precyzyjnie regulować za pomocą wbudowanych termostatów. Cewki te szybko się nagrzewają, co pozwala na znacznie szybsze wytwarzanie ciepła i cyrkulację ciepłego powietrza. Automatyczne zapobieganie przegrzaniu to standardowa funkcja bezpieczeństwa wielu urządzeń elektrycznych, która pomaga im dłużej działać. Wiele z nich można również wykorzystać w funkcji wentylatora, aby w razie potrzeby rozproszyć zimne powietrze.

Wady grzałki Salamander

Jeśli chodzi o salamandry elektryczne, zawodowcy znacznie przewyższają liczebnie negatywy. Należy jednak zająć się istotnymi wadami, jeśli chodzi o ich wpływ na obszar i inne osoby, które z niego korzystają. Jak już wspomniano, urządzenia te stały się dość gorące. Chociaż emitowane przez nie powietrze nie stanowi zagrożenia dla zdrowia w ograniczonych przestrzeniach, utrzymanie rzeczy z dala od drogi ma kluczowe znaczenie dla aspektów bezpieczeństwa. Ponadto w miejscach o słabej wentylacji wydzielane przez nie intensywne ciepło może powodować znaczny ból.

Salamandry można na ogół bezpiecznie zostawić w spokoju, ale jeśli zostaną pozostawione na materiałach w pobliżu materiałów palnych, ryzyko pożaru dramatycznie wzrasta. Kiedy próbujesz przenieść salamandrę, ważne jest również, aby wyłączyć przedmiot i pozwolić mu dokładnie ostygnąć przed kontynuowaniem.

Zabezpieczenia dotyczące podgrzewacza salamandry

Istnieje wiele potencjalnych zagrożeń związanych z używaniem grzejnika salamandra. Jednym z najważniejszych elementów, które należy sprawdzić przy zakupie, są środki ostrożności. Automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa, który natychmiast wyłącza grzejnik, jeśli coś straci płomień lub elektryczność, jest jedną z cech bezpieczeństwa, które powinien mieć grzejnik salamandry. Inną pomocną funkcją bezpieczeństwa jest duży wyłącznik odcinający ciepło, który wyłącza grzałkę, gdy przekroczy określoną temperaturę maksymalną.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, czym jest piec salamandra. Ten grzejnik jest przeznaczony do dużych przestrzeni, takich jak garaże, fabryki i lokalizacje przemysłowe; jeśli zamierzasz zainstalować grzejnik salamandrowy w swoim miejscu pracy lub garażu, ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!

Ponadto najlepiej wiedzieć, gdzie powiesić grzejnik garażowy i jaki jest najlepszy grzejnik garażowy, jaki można znaleźć na rynku!