Co to jest rocznicowy taniec na weselu

Odpowiedź na to, czym jest taniec rocznicowy na weselu, odnosi się do tańca podczas uroczystości dla pozostałych par małżeńskich. Poniżej porozmawiamy również więcej o oczekiwaniach związanych z tym ślubnym zwyczajem, w tym o czasie jego trwania i sposobie jego wykonania.

A propos zwyczajów, zachęcamy do przeglądania naszego bloga, aby dowiedzieć się więcej o typowych inkluzjach w programie ślubnym. Na przykład, czy wiesz, co to jest kolejka przyjęć na weselu?

Co to jest rocznicowy taniec na weselu

Pamiętaj, że ślub to nie tylko wymiana przysięgi małżeńskiej między parą, ale także inne praktyki odbywające się na weselu.

Co to jest taniec rocznicowy ślubu?

Taniec rocznicowy wykonywany na weselu nawiązuje do czasu, w którym obchodzone są pary małżeńskie na twoim weselu. W zależności od gospodarza istnieje wiele sposobów na wykonanie tańca w rocznicę ślubu, innych niż tańce małżeńskie.

Jak zrobić taniec rocznicowy na weselu?

Gospodarz może poprosić ich o wyjazd w grupach według wieku małżeństwa. Ostatecznie para najdłużej pozostająca w związku małżeńskim pozostanie i otrzyma brawa; następnie mogą zostać poproszeni o poradę nowożeńcom.

Możesz również zrobić to w odwrotnej kolejności, zaczynając od nowożeńców, a następnie wywołuj pary według lat, w których byli małżeństwem. Ten styl będzie również brał pod uwagę najstarsze małżeństwa, zakładając, że są również starzy i nie potrafią tańczyć przez długi czas.

Czy chcesz udostępnić playlistę do tańca z okazji rocznicy? Następnie przeczytaj, jak zrobić własny wesele jako DJ.

Modyfikacje tradycyjnego tańca rocznicowego

W dzisiejszych czasach coraz więcej ślubów łamie lub modyfikuje tradycje weselne, a ta swoboda powinna dotyczyć również tańca rocznicowego. Na przykład, możesz mieć wszystkie pary na parkiecie, ponieważ niektórzy ludzie są ze sobą od lat bez ślubu.

Jeśli również tradycyjne rzucanie bukietem jest dla samotnych pań nieco niewygodne, panna młoda może podarować swój bukiet parze, która jest ze sobą najdłużej.

Na koniec, dlaczego nie pominąć eliminacji podczas jubileuszowego tańca? Możesz zatrzymać wszystkie pary na parkiecie, aby reprezentować pięć lat małżeństwa dla nowożeńców.

Jak długo trwa taniec rocznicowy?

Taniec rocznicowy to zwykle tylko dwie piosenki. Ale oczywiście może to potrwać dłużej, w zależności od liczby par małżeńskich na twoim weselu lub tego, jak gospodarz chce, aby odbył się taniec rocznicowy.

Co to jest rocznicowa piosenka na weselu?

Piosenki grane podczas jubileuszowego tańca zostaną wybrane przez nowożeńców. Mogą to być instrumentalne lub romantyczne piosenki liryczne, które mówią o wzajemnym potwierdzeniu miłości przez parę.

Rozważ poproszenie znajomych i rodziny o polecane przez nich piosenki. Dlaczego nie zaskoczyć małżonków i zagrać niektóre z ich jubileuszowych piosenek?

Możesz także dodać znaczące piosenki do siebie i swojego partnera, aby taniec rocznicowy był bardziej inspirujący, gdy tańczą do nich pary małżeńskie. Ale oczywiście nie musisz ograniczać się do ballad i wolnych piosenek, ponieważ inne optymistyczne piosenki miłosne mogą pomóc wszystkim w tańcu i energii.

Jaka jest kolejność tańców na weselu?

  • Pierwszy taniec

Pierwszy taniec na weselu odbywa się po uroczystym wejściu nowożeńców. „Pierwszy taniec” można zmodyfikować zgodnie z preferencjami pary, ponieważ niektórzy wykorzystują tę okazję, aby zaprezentować swoją choreografię lub uskrzydlić ją i docenić bycie nowożeńców z drugą połówką.

  • Taniec rodzica

Taniec rodzicielski, podobnie jak ojciec-córka i matka-syn, zwykle następuje po pierwszym tańcu. Można to jednak zrobić również w dowolnym momencie podczas przyjęcia.

  • Czas imprezy

Po tańcu rodziców na parkiecie zajmie wesele, prowadzone przez druhnę honorową i drużbę. Niektóre programy również pomijają to i zamiast tego mają wszystkich gości weselnych na parkiecie.

  • Taniec rocznicowy

Taniec rocznicowy następuje po tańcu imprezowym, a na parkiet zapraszane są pary małżeńskie lub te, które są razem od dłuższego czasu. DJ lub gospodarz poprowadzi taniec rocznicowy albo przez tradycyjną eliminację, albo po prostu tańcząc wszystkie pary bez eliminacji.

  • Taniec po podrzuceniu bukietu, podrzuceniu podwiązki i krojeniu ciasta

Po niektórych innych częściach wesela, takich jak podrzucanie bukietu, podrzucanie podwiązek i krojenie ciasta, nastąpi taniec. „Zwycięzcy” bukietu i podrzucenia podwiązki mogą tańczyć, ale nie ma reguły, kto może w tym czasie dołączyć do parkietu.

  • Taniec pieniędzy

Taniec z pieniędzmi polega na tym, że goście wręczają parom pieniądze. Jest na to wiele sposobów, ale nie wszystkie wesela mają taki.

  • Ostatni taniec

Ostatni taniec na weselu, od samej nazwy, jest ostatnim tańcem. Może być optymistyczny lub powolny, w zależności od tego, jak chcesz zakończyć wydarzenie.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, czym jest taniec rocznicowy na weselu, czyli na parkiecie tańczą pary małżeńskie.

Tradycyjnie odbywa się to jako eliminacja, więc para poślubiła najdłuższe szczątki. Następnie otrzymają brawa, bukiet ślubny, a nawet mikrofon, aby udzielić rady nowożeńcom.

Mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.