Co to jest rdzeń nagrzewnicy w samochodzie? 5 zaskakujących oznak złego rdzenia grzejnika!

Chcesz dowiedzieć się, czym jest rdzeń nagrzewnicy w samochodzie? Nie martw się; dotarłeś we właściwe miejsce. Rdzeń grzewczy to niewielka chłodnica, która najpierw wykorzystuje podgrzany płyn chłodzący z silnika, aby ogrzać wnętrze samochodu. Węże w układzie chłodzenia przepuszczają płyn chłodzący przez rdzeń nagrzewnicy i silnik oraz dużą chłodnicę płynu chłodzącego za maską.

Uszkodzony rdzeń grzewczy jest typową przyczyną zawilgocenia w otworach przedniej stopy, pary z systemu wentylacyjnego i znacznego zaparowania wewnętrznej szyby.

Innym objawem awarii jest przyjemny zapach płynu chłodzącego. Cena naprawy zależy głównie od robocizny, bez względu na to, czy szybko wyjmiesz rdzeń z kabiny, czy z obszaru silnika. Jednym z elementów rdzenia nagrzewnicy jest silnik dmuchawy, który wdmuchuje do kabiny ciepłe powietrze. Posiada również rurki lub rurki grzewcze do transportu gorącego chłodziwa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Zasada działania rdzenia nagrzewnicy w samochodzie

Działanie rdzenia nagrzewnicy jest proste, ponieważ opiera się tylko na kilku działających częściach. Działa na silniku spalinowym, który wykorzystuje kombinację wody i płynu niezamarzającego do chłodzenia części mechanicznych. W rezultacie podgrzany płyn chłodzący zwiększa się, aby utrzymać ciepło wewnątrz samochodu podczas chłodzenia. Tak działa system.

Termostat reguluje utratę ciepła po rozgrzaniu silnika. Zawory regulują temperaturę powietrza docierającego do kabiny pojazdu, regulując ilość płynu chłodzącego wpływającego do rdzenia nagrzewnicy. Mechanizm umożliwia kierowcom zdalne sterowanie nawiewem lub drzwiami w niektórych typach silników, zwykle za pomocą klamki lub obrotowego pokrętła. Zawory lub drzwi są sterowane przez rezystory i siłowniki elektromagnetyczne w bardziej złożonych systemach — pomaga to w dostarczaniu powietrza o temperaturze preferowanej przez daną osobę. Czytając zasady działania dowiesz się czym jest rdzeń nagrzewnicy w samochodzie.

Oznaki złego rdzenia grzałki

Te same problemy, które powodują awarie chłodzenia, mogą również wpływać na wydajność rdzenia nagrzewnicy. Na przykład z powodu niewystarczającego przepływu chłodziwa przeszkody lub przerwy w chłodnicy mogą spowodować przegrzanie silnika. Ponadto gorący płyn może w wielu okolicznościach wydostać się z rdzenia nagrzewnicy z powodu zablokowania lub nieprawidłowego działania elementów sterujących.

Otwory po obu stronach szybko spuszczają płyn chłodzący, powodując spalanie samochodu i awarię termostatu. Ponadto chłodziwa zawierają składniki kwasowe, które znacząco przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń i wycieków w obu obwodach regulacji temperatury. Nie można zaprzeczyć, że konieczne jest szybkie rozwiązanie problemów z rdzeniem nagrzewnicy, aby uniknąć eskalacji i uszkodzenia silnika. Regularne oczyszczanie i badanie pomagają wcześnie wykryć problemy.

#1. Mgła na przedniej szybie

Jeśli zauważysz lepką powłokę tworzącą mgliste obszary na każdej szybie samochodowej, może to oznaczać tylko jedno: wyciek z rdzenia grzejnego. Spray chłodzący miesza się z ciepłym, wilgotnym powietrzem wtłaczanym do pojazdu, wysycha i osadza się na zimnych szybach niczym lepka mgła. Oto 4 powody mgły przedniej szyby.

#2. Niesprawna grzałka

Za każdym razem, gdy grzejnik całkowicie przestaje działać z powodu zablokowania chłodzenia. Prawdopodobnie nie zostanie naruszony w sieci, jeśli tak się stanie, ale rdzeń grzałki będzie miał trudności z pracą.

#3. Otwory nawiewają zimne powietrze

Gorące powietrze może wydostać się przez pęknięcia i szczeliny w kabinie, zmniejszając ogólną temperaturę powietrza, które wchodzi. Sprawdź podłogę, na której zaparkowałeś, pod kątem wycieku chłodziwa. Wilgotna podłoga wózka może również wskazywać na wadliwy rdzeń nagrzewnicy. Uszkodzony wyłącznik ciśnieniowy lub drzwi mieszające, które są odpowiedzialne za mieszanie ciepłego powietrza grzewczego z chłodnym powietrzem zewnętrznym, mogą również powodować chłodniejsze powietrze z nagrzewnicy.

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, co powoduje, że nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze i dlaczego moja nagrzewnica samochodowa wydmuchuje zimne powietrze.

#4. Niezwykły przyjemny zapach

Cukierkowe powietrze wypływające z zaworów grzewczych wskazuje na przerwę w rdzeniu nagrzewnicy. Ponadto pachniesz płynem chłodzącym o owocowym zapachu. Wskazuje to na uszkodzenie rdzenia nagrzewnicy i awarię układu chłodzenia pojazdu.

#5. Poziom płynu chłodzącego jest zawsze niski

Przepalony rdzeń nagrzewnicy może prowadzić do regularnego uzupełniania chłodziwa przez klientów. Przyczyną problemu mogą być pęknięcia lub wycieki w układzie chłodzenia samochodu. W tych scenariuszach będzie to miało wpływ na system chłodzenia.

Co się stanie, jeśli rdzeń nagrzewnicy ulegnie awarii? Czy dozwolone jest podróżowanie z tak wadliwym rdzeniem grzejnika?

Nieszczelność układu chłodzenia pojazdu, przepalona nagrzewnica lub wada są przyczyną awarii rdzenia nagrzewnicy; musisz się tym zająć od razu. Nie chciałbyś przeoczyć czegoś, co mogłoby zagrozić Twojemu silnikowi. Zimą nie nadaje się do jazdy samochodem z uszkodzonym rdzeniem nagrzewnicy; jeśli okaże się, że jest uszkodzony, napraw go jak najszybciej, aby cieszyć się ciepłym napędem.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, czym jest rdzeń nagrzewnicy w samochodzie. Ten artykuł pomaga zrozumieć rdzeń nagrzewnicy, powyżej omówiliśmy wszystkie powiązane rzeczy dotyczące rdzenia nagrzewnicy. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!