Co to jest przyjęcie weselne: czego się spodziewać

Odpowiedź na to, czym jest przyjęcie w domu weselnym, jest to, że są to osoby, które są ważne dla panny młodej, ale nie można ich zaliczyć do przyjęcia weselnego. Porozmawiamy więcej o części domu i porównaniu z przyjęciem weselnym.

Zapraszam również do przeglądania naszego bloga, aby dowiedzieć się więcej o ślubach. Na przykład możesz chcieć wiedzieć, kto musi uczestniczyć w próbie ślubnej.

Co to jest przyjęcie weselne: czego się spodziewać

Przeczytaj, jak przeprowadzić próbę ślubu, aby lepiej ćwiczyć.

Co to jest przyjęcie domowe na weselu?

Przyjęcie w domu weselnym odnosi się do przyjaciół i rodziny panny młodej, których nie może zmieścić na swoim przyjęciu weselnym. Ci ludzie są zgrupowani jako przyjęcie domowe, a sama tradycja jest powszechna wśród południowych narzeczonych.

Dobrym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia domowego, zwłaszcza gdy masz wiele osób, które chcesz uhonorować na swoim weselu, ale masz już skompletowane druhny. Ponadto, jeśli masz duże wesele, możesz sprawić, że te kobiety, które są dla ciebie ważne, poczują się bardziej zaangażowane w przyjęcie w domu.

Przyjęcie ślubne a przyjęcie w domu weselnym

Przyjęcie weselne składa się z druhny i ​​druhen, co oznacza, że ​​biorą udział w planowaniu ślubu, a nawet w części samej ceremonii. Wręcz przeciwnie, weselnicy mogą wybrać, czy chcą być uwzględnieni w planowaniu wesela, ale nie są uznawani za uczestników uroczystości.

Jednak zarówno wesele, jak i przyjęcie w domu weselnym mogą być zaangażowane w takie działania, jak wieczór panieński, wieczór panieński i sesje zdjęciowe podczas wesela. I choć przyjęcie w domu weselnym nie jest częścią ceremonii, tak jak wesele, panna młoda może zlecić im określone zadania.

Na przykład możesz poprosić ich, aby przywitali się z gośćmi, rozpowszechnili programy i wykonali inne zajęcia na wesele. A jeśli chodzi o aranżacje, powszechne jest również wspólne organizowanie przyjęcia w domu weselnym, podobnie jak w przypadku przyjęcia weselnego.

Co robi przyjęcie w domu weselnym?

Przyjęcie w domu weselnym jest podobne do weselników. Mogą mieć zadania i obowiązki w dniu ślubu, aby zapewnić płynny przebieg programu.

Na przykład niektórzy członkowie przyjęcia w domu weselnym mogą prowadzić i witać gości po przybyciu, dostarczać księgę gości do stołów, aby każdy mógł pisać, rozdawać programy weselne, czytać i prowadzić ceremonię, podawać desery i ciasto lub nawet po prostu asystuj pannie młodej obok jej druhen i druhny.

I choć nie jest to obowiązkowe, to typowe dla domu weselnego jest zaangażowanie w wydarzenia poprzedzające uroczystość. Na przykład mogą dołączyć do przyjęcia weselnego, aby zaplanować wieczór panieński, wieczór panieński i inne zajęcia dla panny młodej.

Wtedy, podczas samej ceremonii, przyjęcie domowe nie będzie stać przy ołtarzu z panną młodą jak wesele. Zamiast tego usiądą za rodziną, zwykle w drugim lub pierwszym rzędzie.

Jak zaprosić kogoś na przyjęcie w domu weselnym?

Podobnie jak w przypadku poproszenia kogoś o udział w weselu, możesz zachować się tak formalnie lub swobodnie, jak chcesz, zapraszając ludzi na przyjęcie w domu weselnym. Możesz się z nimi spotkać osobiście lub zatelefonować o coś bardziej intymnego.

Upewnij się, że odpowiednio wyjaśnisz również ich role i obowiązki. Możesz nawet porozmawiać o tym, co powinni ubrać i czy chcesz, aby dołączyli do twojego przyjęcia weselnego na zajęcia przedślubne.

Co nosi przyjęcie w domu weselnym?

Panna młoda decyduje, co powinna ubrać jej przyjęcie w domu weselnym. Zazwyczaj będą nosić sukienki w tym samym kolorze co druhny lub w dowolnym kolorze z palety ślubnej.

Najlepiej byłoby, gdyby skoordynowali swoje stroje, aby wyróżniały się na tle innych gości. Panna młoda może również podarować im dodatki, takie jak staniki lub spinki do włosów, aby wyglądały bardziej ujednolicone.

Czy na przyjęciu w domu weselnym będą kwiaty? W przeciwieństwie do tradycyjnych bukietów druhny, na przyjęciu domowym będzie tylko jeden kwiatek lub noszony jest stanik.

Czy House Party przygotowuje się z druhnami?

Domowe przyjęcie może przygotować się z druhnami rano w dniu ślubu. Obie strony mogą dołączyć do panny młodej podczas przygotowań, a także mogą towarzyszyć pannie młodej i być jej obecnym, aby upewnić się, że będzie się czuła i wyglądała najlepiej w dniu ślubu.

Czy przyjęcie w domu weselnym powinno otrzymać prezent?

Możesz dać członkom swojego domu prezent podobny do przyjęcia weselnego. Prezenty można nawet dołączyć, gdy zaprosisz członków w ramach przyjęcia w domu weselnym.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, co to jest przyjęcie w domu weselnym, którego członkami są bliska rodzina i przyjaciele panny młodej, których nie mogła włączyć do swojego przyjęcia weselnego.

zazwyczaj są to ważne dla niej kobiety, które mogą brać udział w zajęciach, takich jak wieczór panieński, a nawet podczas samego ślubu jako opiekunowie. Domowe przyjęcie to doskonały pomysł na duże wesela, aby para mogła mieć dla siebie ważne osoby, które czuły się włączone w ten wyjątkowy dzień.