Co to jest pralka parowa? 4 przydatne korzyści!

Co to jest myjka parowa? Jest to specyficzna maszyna, która do czyszczenia tkanin i ubrań zużywa więcej pary niż wody. Podczas gdy niektórzy zapomnieli już o parze jako skutecznym narzędziu do czyszczenia, niektórzy nadal zdają sobie sprawę z jej pozytywnych skutków w czyszczeniu tkanin.

Para może być delikatna i redukować zmarszczki oraz sprawiać, że ubrania stają się jeszcze bardziej miękkie. Do tej pory wielu producentów wyprodukowało kilka modeli pralek znanych do użytku domowego.

Co to jest pralka parowa? 4 przydatne korzyści!

Pralka parowa jest korzystna w tym sensie, że zużywa mniej energii i wymaga mniej wody w porównaniu z tradycyjną pralką. Ponadto do wytwarzania dużej ilości pary wymaga tylko niewielkiej ilości wody. Dlatego myjka parowa może zużywać tylko mniej energii podczas całego cyklu czyszczenia.

Metody parowania do cyklu prania

Pralka parowa stosuje inne różne metody, ponieważ dodaje parę do cyklu prania. Niektórzy używają również wody do nacierania, aby wytworzyć parę. Niektóre modele wytwarzają parę również w oddzielnych komorach, ale za pomocą specjalistycznego narzędzia, które wytwarza parę. Teraz to specjalistyczne narzędzie wystrzeliwuje parę z rurki i bezpośrednio przez dyszę. Para uwalnia się przez wannę na pranie. Określ myjkę parową i typy, które są najskuteczniejsze. Lepiej zbadać te modele, które odpowiadają Twoim konkretnym potrzebom.

Fazy mycia pralki parowej

Myjka parowa działa w trzech cyklach, tak samo jak myjka nieparowa, z tą różnicą, że używa pary w celu uzyskania lepszych rezultatów. Oto fazy, w których przechodzi myjka parowa.

  • Etap prania wstępnego

    Na tym etapie woda wypełni balię. Zmieszana woda i para całkowicie nasycają ubrania.

  • Etap prania

    Ta faza polega na dodawaniu detergentu lub automatycznym spuszczaniu go do balii. Para podkreślona w procesie podnosi temperaturę w pralce. W ten sposób zwiększa moc czyszczenia. Dodana para również lepiej rozpuszcza detergent i zapewnia efektywne pranie.

  • Etap po praniu

    Myjka parowa poddawana jest również procesowi mycia końcowego. Para podnosi jej temperaturę w środku, co pomaga w sterylizacji tkanin. Proces ten obejmuje parę, która dodatkowo redukuje zmarszczki, jednocześnie zmiękczając tkaniny. Dobrze, wiele modeli pralek parowych jest już okrągłych, aby zredukować alergeny w tkaninach i odzieży. Para podnosi temperaturę prania i rozbija alergeny. Wiadomo, że maszyny są bardzo skuteczne w redukcji alergenów.

Wiele korzyści do zaoferowania

Myjka parowa zaczyna zdobywać popularność. Dzieje się tak, ponieważ wykorzystuje parę do zwiększenia zdolności odkażania i wydajności czyszczenia. Z drugiej strony zwykła pralka w dużej mierze zależy od ruchu i wody do czyszczenia. Poniżej przedstawiamy wiele różnorodnych korzyści oferowanych przez myjkę parową.

#1. Mniej zmarszczek

Niesamowite jest wiedzieć, że myjka parowa ma właściwości zapobiegające powstawaniu zagnieceń. Udowodniono, że jest łagodny dla materiałów tekstylnych, ponieważ jego cykl parowy wymaga jedynie mniejszego mieszania. Para zmiękczy ubrania po ustawieniu ich w normalnym cyklu prania. Standardowa pralka ładowana od przodu wiruje z prędkością około 1000 obr./min, co usuwa wilgoć z prania, a tym samym skraca czas suszenia. W rezultacie na ubraniu pojawia się więcej zmarszczek. Ale dzięki myjce parowej nie pozostawia żadnych zagnieceń i pozostawia Cię z minimalnym prasowaniem. Możesz również zainteresować się, dlaczego potrzebujesz podkładki wyżymaczki.

#2. Więcej możliwości czyszczenia

Gorąca woda pomaga usunąć plamy i zabrudzenia. Ustaw go na 130 stopni Fahrenheita. Ta gorąca jakoś nie wystarcza na niektóre plamy. Ale generator pary w myjce parowej może nagrzać 212 stopni Fahrenheita. To ustawienie myjki parowej może skutecznie rozkładać detergenty. Ciepło pozwala włóknom w tkaninie lepiej wchłonąć i uwolnić więcej plam. W ten sposób czystsze ubrania wychodzą po użyciu myjki parowej. Proponuję przeczytać o tym, dlaczego moja pralka pachnie i jak temu zapobiegać i czyścić.

#3. Urządzenia sanitarne

Tradycyjne maszyny nie mogą osiągnąć temperatury wody 171 stopni Fahrenheita. Wtedy nie jest możliwe osiągnięcie warunków sanitarnych. Dlatego myjka parowa jest bardzo przydatna dla rodzin cierpiących na alergie. Może skutecznie zabijać alergeny.

#4. Większa wydajność

Myjka parowa zużywa mniej wody w porównaniu z konwencjonalną myjką z obecnością pary. Może zużyć do dziewięciu galonów mniej niż tradycyjna myjka. Ponadto myjka parowa zużywa mniej energii niż maszyna ładowana od przodu lub ładowana od góry. Dzieje się tak, ponieważ para rozprężałaby się w wannie, zużywając mniej energii na podgrzanie wody. Pomocne może być przeczytanie, jak korzystać z pralki.

Płuczka parowa w cenionej cenie

Warto wziąć pod uwagę pralkę parową, zwłaszcza jej przystępna cena, co czyni ją doskonałym wyborem dla Ciebie i Twojej rodziny cierpiącej na alergie. Ponadto cykl prania poprawia jakość prania i czyszczenia odzieży. Dobrym pomysłem może być również wiedzieć, ile powinienem sprzedać swoją pralkę i suszarkę.

To okładka!

Wiesz już, co to jest myjka parowa. Udowodniono, że skutecznie poprawia czystość odzieży. Para usuwa drobnoustroje i znacznie lepiej rozpuszcza detergent. Jego wiele cennych korzyści jest wartych wydanych na to pieniędzy.

Myjka parowa będzie doskonałym wyborem na idealne i zdezynfekowane ubrania z powodów pielęgnacyjnych lub alergicznych. Na pewno będzie to tańsze dla wszystkich. Wiele energooszczędnych pralek parowych pojawi się, aby podjąć łatwiejszą decyzję!