Co to jest pomarańczowa pleśń? (I jak go łatwo usunąć)

Rodzaj śluzowatej pleśni, która często rośnie w ogrodach i lasach, nazywa się pomarańczową pleśnią. Ta informacja jest odpowiedzią na pytanie „co to jest pomarańczowa pleśń”.

Mamy nadzieję, że to Cię podekscytowało, ponieważ to tylko przebłysk tego, o czym jest ten artykuł. Czytając dalej ten post, dowiesz się więcej o pomarańczowych pleśniach i jak je odróżnić.

Co to jest pomarańczowa pleśń? (I jak go łatwo usunąć)

Dowiesz się również, czy pomarańczowa pleśń jest niebezpieczna i poznasz ogólny proces ich usuwania. Przygotuj się więc mentalnie na ładunek faktów, które otrzymasz.

Zanim przejdziesz dalej, możesz kliknąć link, jeśli chcesz również wiedzieć, czym jest żółta pleśń.

Definiowanie pomarańczowych pleśni

Tak jak to, o czym przeczytałeś na początku tego posta, pomarańczowa pleśń jest jednym z gatunków śluzowatych pleśni. Te śluzowate pleśnie różnią się kolorem i przypominają gąbkę.

Wracając, naukowa nazwa pomarańczowej pleśni to fuligo septica. Ze względu na swój wygląd nazywane są też psimi wymiocinami lub śluzem jajecznicy.

Pleśnie pomarańczowe również potrzebują do rozwoju wysokiego poziomu wilgotności, tlenu i wilgoci. Dlatego często widuje się je w ogrodach i ściółkach.

Wiatr wdmuchuje zarodniki pleśni na określoną powierzchnię, a następnie te zarodniki tworzą skupiska zwane plamami. Jeśli kiedykolwiek plama zostanie rozerwana, mogą się ponownie złożyć.

Inną cechą, jaką mają, jest to, że powoli wkradają się na określoną powierzchnię. Przez jeden dzień pomarańczowe pleśnie mogą poruszać się tylko o kilka stóp.

Wiesz już, czym są pomarańczowe pleśnie. Nadszedł czas, aby nauczyć się je rozróżniać.

Jak odróżnić pomarańczową pleśń?

Etap początkowy

Pierwszą rzeczą, którą musisz obserwować, aby sklasyfikować pomarańczową pleśń, jest jej powierzchnia i tekstura. Pamiętaj, że zewnętrzny wygląd pomarańczowej pleśni jest futrzany.

Jak sama nazwa wskazuje, pomarańczowe pleśnie mają kolor pomarańczowy. Jednak nie ograniczają się do tego odcienia — różnią się kolorem żółtym, czerwonawym lub różowawym.

Czynnik, który jest dość powszechny w śluzowcach, zauważysz również, że pomarańczowe pleśnie są gąbczaste. Ta gąbczasta cecha nie pozwala im zachować kształtu po dotknięciu.

Dojrzały etap

Nie ma nic do zapamiętania, jeśli chodzi o cechy dojrzałej pomarańczowej pleśni. Musisz tylko ocenić dwie rzeczy: wilgotność i wygląd.

Dojrzała pomarańczowa pleśń jest już sucha. Z drugiej strony, aby uzyskać wygląd, sprawdź, czy jest chrupiący — twardy na powierzchni, ale nadal łamliwy.

Pamiętaj, że podczas sprawdzania musisz używać rękawiczek i wszelkich materiałów z krawędziami. Nie używaj gołych rąk!

Czy pomarańczowa pleśń jest niebezpieczna?

Niedługo odpowiemy na jedno z najbardziej intrygujących pytań. Czy pomarańczowe pleśnie są szkodliwe dla ludzi i roślin?

Do ludzi

Według Water Mold Fire Restoration pomarańczowa pleśń nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia ludzi. Mimo to nie powinieneś ignorować jego ryzyka.

Pomarańczowa pleśń może nadal powodować reakcje alergiczne. Wdychanie i kontakt fizyczny mogą prowadzić do dolegliwości, takich jak wysypki skórne i astma.

Do roślin

Pomarańczowa pleśń nie szkodzi bezpośrednio roślinie, w której kwitła. Chronią je przed niszczącym działaniem innych organizmów.

Jednak ta pleśń nadal może im szkodzić. Ponieważ pomarańczowa pleśń również musi przetrwać, pobiera wodę z roślin, powodując ich wysychanie i obumieranie.

Aby uniknąć takich niefortunnych niebezpieczeństw związanych z pomarańczową pleśnią, pomoże ci ostatnia część tego postu.

Jak usunąć pomarańczową pleśń?

Krok 1. Znajdź obszar, w którym występuje pomarańczowa pleśń

Sprawdzenie każdego obszaru zapewni, że nie pozostanie po nim żadna pleśń. Postawienie znaku od końca do końca lokalizacji znacznie ułatwi kolejny krok.

Krok 2. Odetnij obszar, w którym występuje pomarańczowa pleśń

Po zlokalizowaniu obszarów pokrytych pleśnią musisz je uszczelnić. W ten sposób zmniejszy się wilgoć, jaką dostaje pleśń, i zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenianiu się.

Krok 3. Pozbądź się pomarańczowej pleśni

Zabicie pomarańczowej pleśni można wykonać poprzez zamgławianie i spryskiwanie. Wyrzuć całą zniszczoną pleśń, aby uniknąć szkód.

Krok 4. Oczyść i osusz obszar

Usunięcie pomarańczowej pleśni nie zakończy się po prostu ich zabiciem. Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to wyczyścić obszar i wysuszyć go, jak to możliwe.

Mamy nadzieję, że te proste kroki pomogą Ci usunąć pomarańczową pleśń w Twojej okolicy. Niemniej jednak zdecydowanie zalecamy skorzystanie z profesjonalnej pomocy w tym zakresie.

Zapraszam do odwiedzenia tego artykułu, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać bezpłatną inspekcję formy.

Wniosek

Masz dostęp do informacji, czym jest pomarańczowa pleśń i jak je odróżnić. Dowiedziałeś się również, czy pomarańczowa pleśń jest niebezpieczna i jak je usunąć.

Biorąc pod uwagę wszystkie przekazane Ci fakty i dane, oczekujemy, że uwolnisz się od nieprzyjemnego widoku i otoczenia spowodowanego przez pomarańczową pleśń.