Co to jest poduszka na oczy? 3 najlepsze powody, dla których warto to mieć!

Widziałem okrągłe, długie i za duże poduszki, ale co z poduszkami na oczy; co to jest poduszka na oczy?

Poduszki na oczy są również nazywane poduszkami snów, które mają sens, ponieważ komfort, jaki przynoszą, sprawi, że po śnie udasz się do krainy snów.

Co to jest poduszka na oczy? 3 najlepsze powody

Poduszki nie należą do twoich typowych, ponieważ są małe i mają kształt maski lub wyglądają jak prostokątne woreczki wykonane z jedwabiu lub bawełny, wypełnione ziołami, które pomogą Ci się zrelaksować podczas snu.

Wyobraź sobie, że unosiłeś się w zapachu lawendy; czy to nie jest relaksujące? To tak, jakby wszystkie zmartwienia i stres odpłynęły z powodu poduszki na oczy.

Dlatego wiele osób używa poduszek pod oczy, aby zasnąć, również w aromaterapii.

Czym jest poduszka na oczy

Co to jest poduszka na oczy?

Poduszki na oczy to prostokątne woreczki wykonane z bawełnianego jedwabiu, a może ze starej koszuli, jeśli zrobiłeś to sam, wypełnione ziołami, które zwykle pachną, aby pomóc Ci się zrelaksować.

Do spania używam poduszeczki na oczy, ponieważ wyłączenie światła nie wystarczy, aby zasnąć.

Uważam, że noszenie poduszki na oczy jest relaksujące, ponieważ chroni moje oczy przed światłem, a jej delikatny ciężar na moich oczach sprawia, że ​​zasypiam.

Widzisz, lekki nacisk na twoje oczy jest korzystny dla twojego ciała.

Jeden z dwunastu nerwów czaszkowych, czyli nerw błędny w naszym mózgu, który przemieszcza się w dół do karku, do klatki piersiowej i serca oraz do brzucha i przewodu pokarmowego, odgrywa kluczową rolę w naszym ciele.

Tak więc lekkie uciskanie oka pomaga obniżyć tętno, znane jako odruch oczno-sercowy.

Dodając do tego to, w jaki sposób może stymulować nasz nerw błędny, który jest głównym komunikatorem naszego układu odpoczynku i trawienia.

Reguluje nasze trawienie i tętno podczas snu. Sprawia, że ​​nasze ciała odprężają się i pełnią swoje normalne funkcje.

Wreszcie, nasz system zaprzyjaźniania się jest również aktywowany, pomagając nam łączyć się i docierać do innych.

Następujące nerwy pobudzane są masażami brzucha lub poduszkami pod oczy, których ciężar wywiera nacisk na nasze oczy.

Jak działa poduszka na oczy?

Jak więc prosta prostokątna torebka może zdziałać takie cuda? Cóż, czytaj dalej, aby być pod wrażeniem tego, jak to działa!

Miękka torebka wypełniona nasionami lnu lub pachnącym ziołem, umieszczona w górnej części oka, wywiera wystarczający nacisk na gałkę oczną, aby pomóc jej się zrelaksować, a to, co powiedziałem wcześniej, pobudza nerwy, aby pomóc Twojemu ciału cieszyć się odpoczynkiem, na jaki zasługujesz.

Niektórzy ludzie nawet schładzają poduszki na oczy, ponieważ zapewnia to uczucie chłodu, które pomaga zasnąć.

Dlatego osoby z migreną, lękiem lub zwykłym bólem głowy używają poduszek pod oczy, aby odprężyć się i zrelaksować ciało po trudach dnia.

Jak korzystać z poduszek pod oczy?

Teraz, gdy już wiesz, jak działają te fantastyczne poduszki, chcesz dowiedzieć się, jak je najlepiej wykorzystać, ucząc się, jak z nich korzystać.

Możesz używać poduszki na oczy tak, jak jest. Ściśnij go, aby wypuścić zapach i umieść go na oczach.

Upewnij się, że jesteś w wygodnej pozycji do spania, abyś mógł lepiej spać.

Jeśli odczuwasz bóle głowy lub stres, chcesz, aby Twoja poduszka pod oczy była ciepła.

Włóż poduszkę pod oczy do kuchenki mikrofalowej na minutę i użyj jej. Upewnij się, że nie jest za gorąco, w przeciwnym razie będzie to niewygodne.

I oczywiście możesz zamrozić poduszkę, lekarstwo na zmęczenie oczu lub ból głowy, lub chcesz, aby ten fajny efekt sprawił, że zasypiasz.

Korzyści z używania poduszki na oczy

Oczywiście, zanim kupimy produkt, chciałbyś poznać jego zalety, jeśli jest to, czego potrzebujesz. Oto lista rzeczy, które poduszka na oczy może zrobić dla twojego ciała:

# 1. Służy jako akupresura

Siemię lniane i zioła w poduszce pod oczy zapewnią odpowiednią siłę nacisku na oczy, aby pobudzić nerwy, sprawiając, że Twoje ciało będzie bardziej zrelaksowane i wypoczęte.

Polecam użyć ramki w kształcie oka, ponieważ z pewnością zapewni ona najlepsze wsparcie.

# 2. Osłona oczu

Kiedy śpimy, wyłączamy światła i śpimy w ciemności, a noszenie maski na oczy pomoże Ci odpocząć w spokoju, blokując rażące promienie i bodźce wizualne, które Cię obudzą.

Jeśli zawsze znajdujesz się przed komputerem lub telefonem komórkowym, założę się, że oczy zwykle swędzą lub irytują, ale na szczęście maska ​​na oczy pomoże złagodzić problemy.

# 3. Ulga

Akupresura pomaga zmniejszyć napięcie mięśni na czole, skroniach, szyi i ramionach z powodu nasion lnu.

Ponownie, nacisk z poduszki na oczy wyśle ​​sygnały neurologiczne do mózgu, aby pomóc ciału zrelaksować się i złagodzić ból.

Wniosek

Nigdy nie myślałem, że poduszki na oczy mogą coś takiego! Co to jest poduszka na oczy? To magiczna, prostokątna poduszka umieszczona na twoich oczach, która pomoże Ci się zrelaksować i zasnąć.

Więc dlaczego się wahasz? Chwyć swój własny i wyrównaj swoją rutynę, zanim będziesz cieszyć się odpoczynkiem piękności!