Co to jest poduszka konturowa? Najlepszy ogólny przewodnik

Odpowiedzią na pytanie, czym jest poduszka konturowa, jest po prostu poduszka z pianki memory o wyjątkowym kształcie. Sama nazwa kontur oznacza, że ​​poduszka ma ergonomiczne zaokrąglenia, zapewniające optymalny komfort i wsparcie. Poduszki konturowe wykorzystują cały blok w porównaniu do poszarpanych poduszek z pianki memory, które wykorzystują mniejsze kawałki materiału.

Możesz oczekiwać, że pod względem rozmiarów będzie mieć regularne wymiary, takie jak poduszka do łóżka. Spanie na poduszce konturowej jest bardziej odpowiednie dla określonych pozycji w porównaniu z typową poduszką z wypoziomowaną powierzchnią. Dowiedz się więcej o tym produkcie poniżej.

Co to jest poduszka konturowa? Najlepszy ogólny przewodnik

Co to są poduszki konturowe?

Poduszki konturowe można zaliczyć do rodzaju poduszek z pianki z pamięcią kształtu. Jednak te poduszki wykorzystują solidne pianki z pamięcią kształtu, a nie rozdrobnioną odmianę. Producenci zmieniają kształt pojedynczego bloku pianki memory, stąd nazwa poduszka konturowa.

Ze względu na swój niepowtarzalny kształt poduszka konturowa zyskuje popularność wśród śpiochów. Możesz go nawet znaleźć w zwykłych rozmiarach poduszek, takich jak standardowa, król i królowa. Ponadto na rynku dostępne są różne poduszki konturowe, dzięki czemu możesz znaleźć idealny kształt swoich nawyków związanych ze snem.

Jak wygląda poduszka konturowa? Chociaż na rynku dostępne są różne kształty, znajomy wygląd tej poduszki obejmuje górny i dolny grzbiet. W ten sposób zagięcie na środku może otulić Twoją głowę, a zagięcie na dole będzie wspierać szyję, aby zapewnić wyrównanie kręgosłupa.

Zapewnia właściwą pozycję do spania

Być może najbardziej znaczącą korzyścią, jaką można uzyskać śpiąc na poduszce konturowej, jest zapewnienie neutralnej pozycji kręgosłupa. Pamiętaj, że jeśli śpimy ze złą postawą i odchyleniami kręgosłupa, ryzykujemy obudzenie się z bólem i ogólnym dyskomfortem. Aby upewnić się, że szyja jest wyrównana z resztą ciała i jesteś dobrze podparty, musisz wypełnić lukę między nią a materacem.

Ogólny kształt i krzywe poduszki konturowej dopasowują się do Twojej głowy, dzięki czemu Twoja pozycja pozostaje naturalna przez całą noc. A ponieważ wykorzystuje piankę memory, dostosuje się wyjątkowo do użytkownika. To jest doskonałe, niezależnie od tego, czy cierpisz na chroniczny ból, czy nie.

Łagodzi presję

Złagodzenie bólu, które uzyskasz dzięki poduszce konturowej, zmniejszy również nacisk w różnych punktach ciała. W szczególności celuje w szyję i plecy podczas leżenia. Ze względu na swój kształt poduszka konturowa wspiera naturalne kształty ciała, poprawiając jakość snu.

Istnieją również różne rodzaje poduszek konturowych i nie musisz ograniczać się do tych, na których możesz położyć głowę. Niektóre mają krzywe, które sprawiają, że idealnie nadają się do umieszczenia między nogami. W ten sposób możesz zmniejszyć nacisk na biodra i zachęcić do neutralnego kręgosłupa podczas snu na boku.

Kto powinien używać poduszki konturowej

Ogólnie rzecz biorąc, osoby śpiące na plecach i na boku mogą korzystać z poduszek konturowych i dobrze z tego korzystać. Musisz jednak unikać tej poduszki, jeśli śpisz na brzuchu. Jakie jest tego wytłumaczenie?

Podkłady tylne i boczne

Spanie na plecach jest dobrze zalecane przez pracowników służby zdrowia, ponieważ jest zbliżone do naturalnej pozycji ciała. Jednak użycie poduszki bez podparcia szyi sprawia, że ​​nie znajduje się ona na tym samym poziomie co reszta ciała. Dlatego użyj mniejszego grzbietu poduszki, aby wypełnić lukę pod szyją i miej krawędź blisko ramienia.

Z drugiej strony śpiący na boku mogą wykorzystać wyższą kalenicę do wypełnienia szczeliny szyjnej. Pamiętaj, że spanie na boku też jest dobre, szczególnie w przypadku szczególnych schorzeń i problemów zdrowotnych. Jednak nadal musisz podpierać szyję, aby nie odchylała się od kręgosłupa.

Dlaczego osoby śpiące na brzuchu nie mogą używać poduszek konturowych?

Spanie na brzuchu nie jest przede wszystkim idealną pozycją, ponieważ szyja jest za bardzo odchylona. Dlatego spanie z wysoką poduszką na poddaszu, taką jak poduszka konturowa, dodatkowo sprzyja niewspółosiowości kręgosłupa. Zamiast tego użyj płaskiej poduszki lub żadnej poduszki na głowę i połóż poduszkę na okolicy miednicy, aby podeprzeć.

Jak znaleźć najlepszą poduszkę konturową dla siebie?

Oprócz uwzględnienia pozycji do spania, kolejnym ważnym czynnikiem przy zakupie poduszki konturowej są materiały. Na początek wybierz ten, który wykorzystuje wysokiej jakości piankę z pamięcią kształtu, aby zagwarantować dobre wsparcie i odciążenie. Pamiętaj, że inwestowanie w produkty premium jest bardziej opłacalne na dłuższą metę, ponieważ będą one również trwać dłużej.

Kolejnym istotnym materiałem w poduszce konturowej jest jej poszewka. Pianka z pamięcią jest znana z pochłaniania ciepła, więc chcesz temu zaradzić, stosując oddychającą poszewkę na poduszkę. Możesz również znaleźć materiał, który jest łatwy do czyszczenia i konserwacji, ponieważ będziesz go prać częściej niż samą poduszkę konturową.

Wniosek

Koniecznie zapoznaj się z różnymi rodzajami poduszek. Na przykład, czym jest poduszka konturowa? To poduszka z zakrzywioną powierzchnią z samej nazwy, zwykle wykonana z bloku pianki z pamięcią kształtu.

To może być idealna poduszka dla Ciebie, jeśli śpisz na plecach lub boku. Ergonomiczny kształt podtrzymuje szyję i zapewnia wyprostowanie kręgosłupa podczas snu. Najlepiej jednak pominąć tę poduszkę, jeśli śpisz na brzuchu, gdzie płaska poduszka jest bardziej odpowiednia.