Co to jest podkładka zabezpieczająca? 4 niesamowite typy!

Czy wiesz, co to jest podkładka zabezpieczająca? To jest właściwe miejsce, aby o tym wiedzieć, więc zacznij czytać ten artykuł. Wydaje się, że celem podkładek zabezpieczających lub podkładek odpornych na wibracje jest zapobieganie przesuwaniu się łącznika śrubowego.

Za każdym razem, gdy w połączeniu występuje ruch, podkładki zabezpieczające zapobiegają skręcaniu lub otwieraniu pod określonym ciśnieniem, podczas gdy podkładki odporne na wibracje zachowują znacznie bardziej stabilne obciążenie. Wiele podkładek zabezpieczających ma zęby zwiększające odporność, podczas gdy inne mają haczyki ułatwiające optymistyczne blokowanie.

Co to jest podkładka zabezpieczająca? 4 niesamowite typy!

Podkładki zabezpieczające działają poprzez zatrzymanie obracania się śruby mocującej. Z takich powodów powszechnie wykorzystuje się zatem orzechy. Nakrętka może zapobiec ześlizgiwaniu się śruby, umieszczając ją tylko na jej końcu. Orzechy mają tę wadę, że są podatne na zakłócenia. Nakrętka może stracić, jeśli zostanie poddana wstrząsom. Kiedy nakrętka unosi się zbyt mocno, śruba może nie być w stanie utrzymać się w otworze produktu.

Z drugiej strony rygiel nie wyjdzie, jeśli użyjesz podkładki zabezpieczającej. Śruba byłaby zablokowana w otworze przedmiotu obrabianego wywierconym przez podkładkę zabezpieczającą. Jest o wiele więcej do odkrycia, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Podstawy podkładki zabezpieczającej

Podkładki zabezpieczające były często stosowane w wielu miejscach, w których istnieje ryzyko poślizgu łącznika z powodu wibracji. Branża transportowa jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych użytkowników podkładek zabezpieczających. Podkładki zabezpieczające można znaleźć w sprzęcie domowym, w tym w klimatyzatorach i pralkach. Aluminium, stale stopowe, K-Monel, cynk, mieszanka brązu fosforowego lub stal węglowa stanowią większość podkładek zabezpieczających. Ten materiał użyty do budowy podkładki zabezpieczającej ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania jej zużywaniu się i utracie przyczepności.

Ze względu na ruch i obciążenie podkładka zabezpieczająca chroni nakrętki lub śruby przed skręcaniem, przesuwaniem się lub luzowaniem. Jego głównym założeniem jest utrzymanie nakrętek lub śrub na swoim miejscu. Różne podkładki zabezpieczające spełniają ten cel w nieco inny sposób. Oba końce określonych podkładek zabezpieczających wgryzają się w materiał i nakrętkę, służąc wielu celom. Podkładka zabezpieczająca wydaje się być podkładką, która zapewnia napięcie, które pomaga śrubom nie przesuwać się, nie luzować ani nie wychodzić z ich zamocowanej pozycji. Podkładki zabezpieczające nie mają gładkiej powierzchni. Mają półskręcony kształt, który delikatnie się unosi. Ilekroć wkładane są podkładki zabezpieczające, ich konstrukcja pozwala im wytwarzać napięcie.

Co to jest podkładka zabezpieczająca?

Podkładki występują w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów. Każdy rodzaj myjki spełnia wyjątkową funkcję. Celem podkładek zabezpieczających jest zapobieganie wypadaniu nakrętek lub śrub. Podkładki zabezpieczające występują w różnych kształtach i rozmiarach. Każdy z nich jest tworzony z myślą o konkretnym zastosowaniu. Wiele podkładek zabezpieczających ma nieregularne końce i symuluje pierścienie. A niektóre mają kształt gwiazdy z takim pierścieniem zębów na zewnątrz. Poniższe typy podkładek zabezpieczających pomogą Ci dowiedzieć się, czym jest podkładka zabezpieczająca.

#1. Podkładki zabezpieczające z zębami zewnętrznymi

Te podkładki mają zęby na zewnętrznej stronie pierścienia lub są odpowiednie do stosowania z dużymi punktami mocowania. Podkładki zabezpieczające z zębami od wewnątrz i na zewnątrz załogi są znane jako wewnętrzne-zewnętrzne podkładki zabezpieczające. Dzięki dużym punktom mocowania zapewnia większą ochronę.

#2. Dzielona podkładka zabezpieczająca

Ta dzielona podkładka zabezpieczająca (typu śrubowego) ma nieregularne końce i przypomina pierścień. Wiele pierścieni wgryza się w ten, aby ograniczyć obracanie się nasadki. Podkładki zabezpieczające z zębami wewnętrznymi zawierają zęby na wewnętrznej stronie pierścienia, które dobrze współpracują z małymi punktami mocowania. Podkładka spiralna może się spłaszczyć i być zwykłą podkładką przy zbyt dużym naprężeniu, tracąc swoją funkcję blokującą. Nie należy używać podkładek zabezpieczających do mocowania śruby i nakrętek zbyt małych dla otworu w dołączonej części. Nie należy go używać do dokręcania zbyt długiej śruby i nakrętek.

#3. Podkładka piramidalna blokująca

Podkładki w kształcie piramidy były stosowane do zadań wymagających dużych sił i momentów dokręcania. Podkładki zabezpieczające o kącie zagłębienia 81 i 10 stopni są stosowane do łączników z łbem stożkowym okrągłym i owalnym. Możesz również chcieć dowiedzieć się, jaki jest cel podkładki zabezpieczającej.

#4. Podkładka zabezpieczająca kopułę

Podkładki zabezpieczające w stylu kopuły rozkładają ładunek na dużej powierzchni i wydają się idealne do przechowywania delikatnych i delikatnych elementów, które wymagają dużego naprężenia.

Który zamek jest lepszy, czy płaska podkładka?

Blokada lub rozmieszczenie płaskiej podkładki/nakrętki na śrubie może wpływać na skuteczność działania nakrętki lub śruby w zależności od tego, co osiągasz. Podkładki płaskie mogą być stosowane zarówno na śrubie, jak i na krawędzi nakrętki łącznika, a nawet po obu stronach. Podkładki płaskie zwiększają powierzchnię nakrętki, co pomaga rozłożyć nacisk jej dokręcania. Mogą być również używane jako podkładki, gdy śruba jest zbyt długa. Na krawędzi nakrętki zastosowano podkładki zabezpieczające, co czyni je wyjątkowymi. Podkładki zabezpieczające były zwykle używane w różnych zastosowaniach, w których ruch może spowodować poluzowanie nakrętki.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się, czym jest podkładka zabezpieczająca. Podkładka zabezpieczająca to system ochrony przed wszelkimi wibracjami i ruchami. Omówiliśmy również różne rodzaje podkładek zabezpieczających, dzięki czemu możesz wybrać dowolną z nich, która Twoim zdaniem jest najlepsza. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jaka jest pralka ładowana od góry o największej pojemności i jak ją odłączyć. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.