Co to jest podgrzewacz pomocniczy? Przewodnik, który trzeba przeczytać!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co to jest nagrzewnica postojowa? Nie musisz się już dziwić, że trafiłeś we właściwe miejsce. W większości przypadków nadmiar ciepła z silnika spalinowego jest wykorzystywany do ogrzania samochodu.

Dodatkowe podgrzewacze zapewniają dodatkowe ogrzewanie przedziałów pasażerskich samochodów, a jednocześnie polegają na cieple silnika. Szczególnie w okresie zimowym pojazd bardzo szybko się nagrzewa, zwłaszcza silniki wysokoprężne. Ten nowy mechanizm HVAC został stworzony, aby rozgrzać silnik wydajniej i szybciej.

Co to jest podgrzewacz pomocniczy? Przewodnik

Podgrzewacze pomocnicze wykorzystują benzynę pojazdu do szybszego podgrzewania płynu chłodzącego, co z kolei powoduje szybsze nagrzewanie silnika. Wszystko po to, aby pasażerowie mogli cieszyć się większym komfortem podczas mrozów na dworze. To tylko przegląd; czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Zasada działania podgrzewacza pomocniczego

Czym więc jest ogrzewanie postojowe? Zadaniem dodatkowej nagrzewnicy jest szybkie rozgrzanie silnika lub płynu chłodzącego, gdy na zewnątrz jest chłodno. W rezultacie, gdy tylko wsiądziesz do samochodu, zacznie się on nagrzewać. Nagrzewnicę pomocniczą można uruchomić za pomocą pilota, dzięki czemu nie trzeba uruchamiać silnika. Podgrzewacze pomocnicze mogą pracować w tandemie lub niezależnie. Te autonomiczne działają bez potrzeby uruchamiania silnika, podczas gdy równoległe działają przy każdym uruchomieniu silnika, jak już wcześniej wspomniałem.

Dodatkowa metoda ogrzewania jest najczęściej spotykana w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi, znanymi z tego, że trudno je ogrzać na zimno. Te równoległe procesy uaktualniania z silnikiem & ustają niezależnie, gdy płyn chłodzący osiągnie zadowalającą temperaturę roboczą. Ten płyn niezamarzający może zostać podgrzany w ciągu 5 minut przy użyciu samodzielnych metod ogrzewania o podobnych błędach.

Do zasilania ogrzewania postojowego wykorzystywana jest benzyna pojazdu. Pompa podłączona do systemu pobiera gaz ze zbiornika & wlewa go na elektryczną świecę zapłonową, która zapala się po uruchomieniu silnika. Żarowa świeca zapłonowa zapala zewnętrzną kombinację powietrza i paliwa w obudowie. Jego chłodziwo przepływa w zamkniętym środowisku z zewnątrz pojemnika, wspomagane przez pompę grzewczą, przez silnik. Jeśli podobne, centralne ogrzewanie jest samowystarczalne, płyn chłodzący z jednostki klimatyzacyjnej jest cyrkulowany razem z chłodnicą, aby ogrzać atmosferę.

Czy konieczne jest posiadanie dodatkowej nagrzewnicy w pojeździe?

Jeśli jesteś osobą wygodną, ​​która chce wsiąść do ciepłego samochodu z przezroczystymi szybami na zimno, dodatkowe ogrzewanie jest atrakcyjną opcją. Dodatkowy system ogrzewania jest korzystny dla silnika, ponieważ silnik nie byłby narażony na silne mrozy, gdy umożliwisz systemowi podgrzewanie płynu chłodzącego, gdy włącza się autonomicznie, co byłoby szkodliwe przez cały czas, powodując niewielkie zużycie.

Zależy to głównie od tego, gdzie mieszkasz. Warto mieć takie systemy grzewcze budowane w okresie zimowym są długie, a pora zimna trwa kilka miesięcy. Jeśli jednak mieszkasz w miejscu, w którym zima nie występuje, a temperatury są przyjemne przez dziesięć miesięcy w roku, podgrzewacz pomocniczy nie będzie pomocny. Podgrzewacze pomocnicze wykorzystują benzynę samochodu do szybszego podgrzewania płynu chłodzącego, a tym samym szybszego podgrzewania silnika. Ma to na celu zapewnienie większej przyjemności podróżnym, gdy na zewnątrz robi się zimno.

Jakie są niebezpieczeństwa związane z używaniem podgrzewacza pomocniczego?

Jedynym niebezpieczeństwem, jakie stwarza taka technologia, jest stabilność. Nie stwierdzono istotnych zagrożeń związanych z montażem ogrzewania postojowego w pojeździe. Ta procedura nagrzewania, do wykonywania której to urządzenie zostało zaprojektowane, odbywa się w bezpiecznym i odizolowanym środowisku. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że zainstalowanie tego sprzętu skraca żywotność baterii o około 18 miesięcy. Jednak to niewielki koszt za relaks.

Zalety podgrzewacza pomocniczego

Ta nagrzewnica zwiększa komfort pasażerów i kierowcy oraz minimalizuje zużycie silnika. I nie trzeba czekać, bo sama maszyna jest ciepła. Lód i śnieg z Twojego pojazdu wyparują w ciągu sekundy. Bramy mrożące nie są już rzeczą. Wykorzystanie jest niewielkie. Można go umieścić na prawie każdym pojeździe. Nie powoduje zanieczyszczenia.

Problemy z podgrzewaczem pomocniczym

Jeśli chodzi o niezawodność systemu, żarowy bezpiecznik może z czasem zmniejszyć ogólną skuteczność, w wyniku czego zamiast czystego gazu pojawi się biały dym, co wskazuje, że taka wtyczka nie zapala się prawidłowo. Recyrkulacyjna pompa chłodziwa, system kodowania i pilot mogą mieć problemy. To urządzenie może się zepsuć i zapisać raport, jeśli gadżet ulegnie awarii od 2 do 6 razy. Nie ma możliwości samodzielnego uruchomienia grzałki. Należy skontaktować się z centrum konserwacji i rozwiązywania problemów firmy. W takim przypadku grzałka może się zatkać.

Cena podgrzewacza pomocniczego

Jeśli chcesz umieścić w pojeździe ogrzewanie postojowe, przygotuj się na znaczne wydatki, ponieważ są one dość niedrogie. Cena waha się od około 1500 dolarów do ponad 3000 dolarów. Nie obejmuje robocizny, która wynosi od 500 do 850 USD za godzinę.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, czym jest ogrzewanie postojowe. Nagrzewnice pomocnicze zapewniają dodatkowe ciepło dla przedziałów podróżnych w samochodach bez polegania na cieple wytwarzanym przez silnik. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.

Przeczytaj powiązane artykuły; wiem, jak rozgrzać ogrzewanie samochodu i dlaczego mój samochód nie działa.