Co to jest podgrzewacz monitora? Kompletny przewodnik, który musisz przeczytać!

Chcesz wiedzieć, co to jest grzejnik monitora? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Nagrzewnica monitora to rozbudowany system ogrzewania domu, który jest zasilany olejem i działa w oparciu o unoszenie się ciepłego powietrza.

Monitor często znajduje się z tyłu lub na niskim poziomie domu, nie dlatego, że jest nieatrakcyjny; w rzeczywistości monitor jest atrakcyjnym elementem.

Co to jest podgrzewacz monitora? Kompletny przewodnik

Ma wygląd gigantycznego grzejnika, ale na górze znajduje się panel z precyzyjnymi ustawieniami ogrzewania, zegarem i przyciskiem włączania/wyłączania. Właściciele mogą również dostroić ten grzejnik do różnych sytuacji o różnych porach dnia i nocy za pomocą funkcji. Nagrzewnice monitorowe powinny być umieszczone przy ścianie zewnętrznej, z rurą z tyłu, która wciąga powietrze zewnętrzne do spalania. Ogrzewa powietrze wchodzące przez wąż. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Co to jest podgrzewacz monitora?

Czym więc jest grzejnik monitora? Podgrzewacze monitorów produkowane przez Monitor Products, Corporation wykorzystują technikę grawitacyjną do kontrolowania źródła paliwa, unikając konieczności stosowania systemu pompowania. Takie naścienne grzejniki, przeznaczone do wykorzystania K1, obiecują, że do ogrzania przestrzeni o powierzchni 2000 m2 będą zużywać prawie jeden galon paliwa każdego dnia, co czyni je niezwykle opłacalnymi w eksploatacji. Gazy, takie jak wycieki tlenku węgla lub niezamierzone wybuchy, które mogą się zdarzyć przy użyciu propanu lub grzejników gazowych, nie są już zmartwieniem.

Zasada działania podgrzewacza monitora

Automatyczne ustawienia temperatury na grzejnikach monitora umożliwiają użytkownikom ustawienie temperatury przez określony czas. Właściciele mogą dążyć do różnych ilości ciepła w ciągu dnia, korzystając z czterech różnych opcji, eliminując potrzebę zmiany sterowania przed nocą lub nawet przed wyruszeniem do pracy.

System ogrzewania z wentylatorem zapewnia ciągły strumień ciepłego, wilgotnego powietrza w ciągu dnia, aby ogrzewać przestrzeń życiową, nawet bez zmian, jakie mają inne rodzaje ciepła. Posiada zamknięty mechanizm spalania, który redukuje zapachy nafty, jednocześnie poprawiając wydajność. Monitor wyprowadza powietrze zewnętrzne i układy wyciągowe na zewnątrz w celu spalenia. Jego wentylator i ustawienia temperatury są zasilane energią elektryczną. Grzejniki monitorowe montowane na ścianach zewnętrznych wymagają uproszczonych kominów z 2 rur połączonych w jedną. Jego rura zewnętrzna wciąga powietrze do nagrzewnicy na zewnątrz, podczas gdy rura wewnętrzna odprowadza powietrze na zewnątrz.

Konstrukcja tej rury pozwoliła na ogrzanie atmosfery wchodzącej przez rurę wydechową. Konfiguracja palnika zajmuje około 2 godzin & potrzebuje tylko jednej osoby. Do zbudowania czołgu potrzeba dwóch osób, więc ukończenie wymaga dodatkowych trzech godzin.

Nagrzewnica monitorowa ma system rezerwowy dostarczany przez zbiorniki Rvs i falowniki, które mogą obsługiwać nagrzewnicę przez prawie 5 1⁄2 godzin, jeśli zabraknie prądu. Załóżmy, że zasilanie jest wyłączone, grzejnik przełącza się na akumulator zapasowy i działa normalnie. Ta technologia nie jest kompatybilna ze starszymi modelami. Nagrzewnice monitorów dostarczają ciepło wytworzone bez polegania na kanałach, aby dotrzeć do zamierzonego miejsca. Komin wydaje się odpowiadać za prawie 45 procent rozpraszania ciepła w starszych urządzeniach.

Ogrzewacze monitorów obiecują być w 92 procentach niezawodne i zapobiegać utracie ciepła. Ten grzejnik wytwarza 42 000 BTU & ogrzewa powierzchnię 2400 stóp kwadratowych. Używając 23 000 BTU, monitor 2200 ogrzewa powierzchnię 1300 stóp kwadratowych. Każdy korzysta z zewnętrznego zbiornika paliwa o pojemności 220 galonów.

Pomimo konstrukcji obudowy, grzejnik monitora może ogrzać do 2500 stóp kwadratowych powierzchni. Wykorzystuje kanały wewnątrz dachu, wejść i klatki schodowej, aby wprowadzić gorące powietrze do budynku, w którym spoczywa, więc wykorzystuje ciepło, aby wspiąć się na kolejny poziom budynku. W każdym razie możesz przeczytać o tym, dlaczego mój grzejnik się nie włącza.

Koszt ogrzewania monitora

Model podgrzewacza monitora 2200 kosztuje około 1400 USD, a model podgrzewacza monitora 2400 kosztuje nieco poniżej 3000 USD. Całkowite ceny pojemnika na benzynę i zestawu rur wynoszą odpowiednio około 2200 USD i 2700 USD. Do zasilania grzejników stosuje się olej naftowy, który jest znacznie tańszy od gazu, elektryczności i innych olejów opałowych. Drewno liściaste jest jedyną formą paliwa, która jest nieco mniej kosztowna niż grzejnik monitora, ale jest brudna, zajmuje całe pomieszczenie i wymaga częstej konserwacji.

Podgrzewacze monitora wykorzystują olej ze zbiornika i mogą być pozostawione bez nadzoru przez tygodnie lub miesiące. Takie grzejniki należą do najbezpieczniejszych metod ogrzewania domu. Nie stwarzają takiego samego zagrożenia pożarowego jak piece opalane drewnem i nie wytwarzają takiej samej ilości tlenku węgla jak gaz.

Oto, ile kosztuje uruchomienie grzejnika 1500w.

Zużycie paliwa przez grzałkę monitorującą

Zużywa 0,320 galona benzyny na godzinę na najwyższym poziomie, ale tylko 0,26 galona na godzinę tylko na wysokim-średnim poziomie. Zużywa 0,17 galona benzyny na godzinę, głównie na niskim i średnim poziomie, i tylko 0,11 galona na godzinę tylko na niskim płomieniu. Oczekuje się, że zużycie paliwa będzie znacznie niższe niż w przypadku standardowych nagrzewnic olejowych lub ciepła elektrycznego ze względu na wydajność nagrzewnicy. Oszczędności na paliwie szybko pokrywają cenę nagrzewnicy. Możesz porównać wydajność paliwa nagrzewnicy, ale nie tylko oceny.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się, co to jest grzałka monitora, mamy nadzieję, że łatwo zrozumiesz zasadę działania, jej tło i wszystkie powiązane rzeczy, które musisz wiedzieć. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!