Co to jest piec do sauny? 4 różne piece do sauny, które musisz znać!

Czy kiedykolwiek czułeś się komfortowo z ciepłem emitowanym w saunie SPA i zauważyłeś, że jest piec, więc zastanawiałeś się: czym jest piec do sauny? Piec do sauny wydziela określony poziom suchego ciepła, które oczyszcza z potu i łagodzi bóle. Ciepło wytwarzane przez piec do sauny zapewnia również głęboki relaks, a wraz z nim więcej korzyści zdrowotnych.

Siedzenie w saunie w mniej niż godzinę może już pomóc Ci osiągnąć cele fitness. Różne typy pieców do sauny mają różne funkcje i działają tylko z konkretną sauną; może konwekcja lub promieniowanie.

Co to jest piec do sauny? 4 różne piece do sauny

Niezbędne jest, aby wiedzieć, że kiedy wyjeżdżasz na relaks w suchym upale, do każdego rodzaju sauny stosowane są określone typy pieców. W saunach typu konwekcyjnego mogą być stosowane grzejniki elektryczne, gazowe lub opalane drewnem, natomiast grzejniki dalekiej podczerwieni (FIR) są stosowane do typu radiacyjnego. Każdy rodzaj pieca do sauny może oferować inne wrażenia, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnicach między piecami do sauny!

Rodzaje pieców do sauny

Wiesz już, że sauny saunowe dzielą się na dwa rodzaje: konwekcyjne i radiacyjne. Ale piece do sauny stosowane w tych typach nie są takie same i oferują różne doznania dla osób, które chcą się zrelaksować. Oto cztery różne typy, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć, czym jest piec do sauny.

#1. Piec opalany drewnem

Tradycyjny piec do sauny, który jest używany od tego czasu, to piec opalany drewnem. Ten rodzaj pieca do sauny nie wymaga prądu, dzięki czemu sauna może funkcjonować bez użycia prądu elektrycznego. Rozgrzanie opalanego drewnem pieca do sauny może zająć trochę więcej czasu i wymagać dodatkowej pracy, aby rozpalić ogień, ale jest on o wiele bardziej wydajny niż jakikolwiek inny piec do sauny, ponieważ można go używać wszędzie.

Ten piec do sauny nie wymaga żadnych elementów grzewczych, które w końcu mogą się zużyć i wymagać wymiany. Jest to również przystępne cenowo, gdzie można kupić kawałki drewna poza domem lub miejscem, bez konieczności płacenia za drogie rachunki za prąd. A najlepsze w piecach do sauny opalanych drewnem jest to, że wytwarzają przyjemny zapach i wytwarzają wyższe ciepło przy minimalnej wilgotności, co czyni je idealnymi do relaksu.

#2. Piec do sauny gazowej

Posiadanie pieca do sauny gazowej jest idealnym wyborem, ponieważ znacznie poprawia czyjeś doznania w saunie. Podobnie jak piec opalany drewnem, piec gazowy nie zużywa energii elektrycznej, a korzystanie z gazu jest znacznie mniej kosztowne niż płacenie rachunków za prąd. Dodatkowo, temperaturę pieca do sauny gazowej można łatwo kontrolować, podobnie jak piec elektryczny do sauny, który zostanie omówiony później.

Do działania pieców do saun gazowych wykorzystywane są różne rodzaje gazu, takie jak gaz ziemny, LPG i propan. Ten piec do sauny potrzebuje od 30 do 60 minut, aby ogrzać pomieszczenie do odpowiedniej temperatury. Nawet jeśli piecyki do sauny gazowej mają wyższy koszt początkowy, koszty operacyjne, naprawy i inne są niższe niż w przypadku pieców elektrycznych. Co ważniejsze, dla osób, które wolą ogrzewać sauny gazem zamiast energią elektryczną, inwestycja w ten piec do sauny jest bardzo korzystnym wyborem, ponieważ emituje bardziej miękkie i bardziej komfortowe ciepło niż piec elektryczny.

Wybierając piec do sauny gazowej do sauny, zawsze bądź ostrożny podczas obchodzenia się z nim, ponieważ gaz jest łatwopalny. Co więcej, skonsultuj się z profesjonalistą, który poradzi sobie z instalacją tego typu pieca do sauny. Pamiętaj, że nie wszystkie piece do sauny gazowej są bezpieczne w użyciu, gdy są mokre, więc lepiej przeczytaj instrukcję lub pozwól komuś profesjonalistowi zmniejszyć ryzyko. Na koniec upewnij się, że zawsze wentylujesz saunę, aby zapewnić bezpieczniejsze środowisko, ponieważ zamknięte przestrzenie mogą powodować wybuchy łatwopalnych gazów. Jeśli używasz propanu do swojego pieca do sauny gazowej, sprawdź, jak bezpiecznie używać pieca propanowego w pomieszczeniach, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa.

#3. Elektryczny piec do sauny

Najpopularniejszym typem pieca prawie wszędzie używanym jest elektryczny piec do sauny. Ze względu na zaawansowaną technologię wbudowaną w ten typ pieca do sauny, jest to typ, który większość ludzi zna. Być może jest to najbardziej kosztowny typ pieca do sauny stosowany w saunach konwekcyjnych, ale nadal jest najwygodniejszy w użyciu, ponieważ można go automatycznie przygotować. Elektryczny piec do sauny jest również bezpieczny, jeśli zainstalujesz go prawidłowo. I nie wymaga paliwa, takiego jak drewno czy gaz, aby go zasilić.

W tym elektrycznym piecu do sauny prąd elektryczny przepływa przez elementy oporowe, gdzie opór powoduje zamianę energii w energię cieplną. Kiedy staje się energią cieplną, elementy nagrzewają się i są przenoszone bezpośrednio przez kontakt fizyczny na ułożone na nich kamienie. A kiedy te kamienie w końcu magazynują ciepło, podgrzewają otaczające je powietrze, dzięki czemu sauna działa wydajnie.

#4. Piec na podczerwień do sauny

Piec do sauny dalekiej podczerwieni (FIR) jest jedynym typem stosowanym w saunie radiacyjnej. Ten typ pieca do sauny zawiera panele do sauny na podczerwień, które emitują światło w zakresie dalekiej podczerwieni, wytwarzając ciepło, które nagrzewa ciało bez ogrzewania powietrza otaczającego pomieszczenie. Sauna na podczerwień niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych, takich jak skuteczna poprawa krążenia krwi i rozluźnienie mięśni. Piec do sauny FIR nie tylko poprawia samopoczucie fizyczne, ale może być również skuteczny w leczeniu chorób przewlekłych, takich jak nadciśnienie, zastoinowa niewydolność serca i zapalenie stawów.

To okładka!

I to są cztery typy, które są niezbędne, aby wiedzieć, czym jest piec do sauny. Sauny przestaną działać, jeśli nie będą używane piece do sauny, ponieważ odgrywają one kluczową rolę w dostarczaniu ciepła, łagodzeniu bólu i stresu w organizmie oraz wpływają korzystnie na ogólny stan zdrowia. Ponadto każdy rodzaj pieca do sauny oferuje różne doznania, więc wybieraj mądrze. Aby uzyskać więcej artykułów na temat grzejników, oto jak podłączyć podgrzewacz ciepłej wody 220 V?