Co to jest nagrzewnica jednostkowa? 3 najlepsze opcje!

Zastanawiasz się, co to jest nagrzewnica jednostkowa? Nie martw się, a to miejsce pomoże ci zrozumieć wszystko na temat nagrzewnicy. Grzejnik jednostkowy jest samodzielnym urządzeniem, które ogrzewa określoną powierzchnię i może być zasilane różnymi źródłami energii.

Ciepła woda, gotowanie na parze, olej opałowy lub gaz ziemny to potencjalne źródła energii. Wymiennik ciepła, w którym wentylator wypycha powietrze z ogrzewanej przestrzeni, jest często częścią systemu.

W szklarniach często stosuje się nagrzewnice jednostkowe jako nagrzewnice z wymuszonym obiegiem powietrza. Palnik dostarcza ciepło w postaci gorącej cieczy, a wszystkie te grzałki są zwykle umieszczone powyżej. Palenisko jest zawarte w niektórych grzejnikach jednostkowych. Takie grzejniki były niezbędne do ochrony warzyw przed zimą, a jednocześnie do utrzymywania ciepła, które sprzyja wzrostowi i rozwojowi roślin. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Rodzaje grzejników używanych przez sadzarki

Ponieważ chroni gatunki roślin przed zimnem, grzejnik szklarniowy może być przydatny zimą. Grzejniki jednostkowe mogą w niektórych okolicznościach zapobiegać warzywom i roślinom przed różnymi grzybicami i pleśnią. Sadzarki komercyjne często wybierają jeden z trzech typów grzejników. Wymienione poniżej typy nagrzewnic jednostkowych pomogą Ci dowiedzieć się, czym jest nagrzewnica jednostkowa.

#1. Grzejniki z systemem wodnym

Jest to zwykle wykorzystywane w mini szklarniach, ponieważ są małe i przenośne. Nagrzewnice wodne wykorzystują gorącą wodę lub parę z palników szklarni do wytwarzania ciepła. Rura zasilająca do takich urządzeń może być podłączona po bokach, na dole iz przodu urządzenia.

#2. Grzałka agregatu skraplającego o wysokiej wydajności

Takie urządzenia, z wyjątkiem podgrzewaczy wodnych, nie muszą wykorzystywać całego ciepła spalania. W konsekwencji znaczna ilość ciepła pozostaje w spalinach, odzyskiwana poprzez wymianę ciepła w obrębie jednostki.

#3. Grzejnik z otworem wentylacyjnym

Grzejniki jednostkowe mogą być wentylowane poziomo lub pionowo. Zasilane grzejniki z otworami wentylacyjnymi, które często posiadają wymianę ciepła i zapewniają około 70% całkowitej wydajności cieplnej, doskonale nadają się do ustawień szklarni. Możesz również zapoznać się z listą kontrolną podgrzewacza wody.

Rodzaje przemysłowych grzejników jednostkowych

Grzejniki jednostkowe występują w różnych formach, wymiarach i rodzajach ze względu na ogromną różnorodność ustawień, w których funkcjonują. Wszyscy inni są stworzeni specjalnie do zastosowań niszowych. Kilka z nich można dostosować i wykorzystać na różne sposoby. Wiele nagrzewnic jednostek wykorzystuje dmuchawę, aby wytworzyć wysoki przepływ powietrza, który jest wystarczająco silny, aby równomiernie i skutecznie rozproszyć wytworzone ciepło w przestrzeni, w której jest umieszczone. Każdy rodzaj nagrzewnicy ma swoje własne ograniczenia, wady i zalety. Niemniej jednak integralny wentylator jest regularną funkcją, która wytwarza duży przepływ gorącego powietrza, podczas gdy zmienność jest po prostu sposobem wytwarzania ciepła. Wymienione poniżej typy grzejników przemysłowych pomogą Ci dowiedzieć się więcej na ich temat.

#1. Grzałka ciepłej wody

W tym systemie kocioł pierwotny wytwarza ciepłą wodę. Ciepła woda jest kierowana do jednego lub nawet niższego ciśnieniowego podgrzewacza wody gorącej, w zależności od regionu, który ma być podgrzany. W tym urządzeniu zastosowano pomieszczenia magazynowe, drzwi sklepów, przemysł, stadiony piłkarskie lub fabryki. Są one zazwyczaj dość niezawodne i wytwarzają bardzo mało hałasu podczas pracy. Termostaty elektroniczne są przeznaczone do zarządzania przepływem wody w tego rodzaju nagrzewnicach jednostkowych. Ten sam termostat może sterować kilkoma obiegowymi systemami ciepłej wody. W połączeniu z tacami ociekowymi i drenażem, które mogą być również używane do chłodzenia obszarów lub operacji, system ma kilka zalet. Po wyłączeniu kotła pierwotnego można pozostawić wentylator włączony, aby wykorzystać cyrkulację i chłodzenie w takim systemie.

#2. Grzałka elektryczna

Podstawowe jednostki średnio dużych budynków komercyjnych zaczynają się od 4 kW i rosną, w tym kompatybilność z aplikacjami wielo- i jednokablowymi. Szerokość tego grzejnika jednostkowego zaczyna się już od ponad 14 cali & idzie bezpośrednio do czterech stóp, a czasami nawet dalej. Inne mają kształt kwadratu, podczas gdy inne mają wygląd zgnieciony. Działają poprzez zamianę prądu elektrycznego na ciepło. Ten jest osiągany przez przepuszczanie powietrza przez zbiór podgrzewanych oporników elektrycznych. Rezystory te nagrzewają się, w wyniku czego powstaje źródło ciepła dla obszaru, w którym się znajdują.

#3. Grzałka zasilana parą

Podczas gdy kilka kotłów zostało zaprojektowanych do wytwarzania przegotowanej wody, wiele z nich idzie o krok dalej i podgrzewa wodę do punktu, w którym wytwarzana jest para. Podobnie jak wspomniane wcześniej nagrzewnice (LPHW), podgrzewacze zasilane parą wykorzystują dmuchawę i wężownicę do cyrkulacji powietrza w obszarze docelowym. Z drugiej strony układ wężownicy jest znacznie, znacznie większą konfiguracją. Jej wężownicą jest nie tylko przenoszenie gorącego powietrza, ale także modyfikowanie stanu cieczy. W porównaniu z nagrzewnicą LPHW taka zmiana stanu i kondensacja pary wewnątrz wężownic wytwarzają lepsze ciepło. Podłączenie do sieci wodociągowej, która naprawdę może wytrzymać ciśnienie do dziesięciu barów lub więcej, jest wymagane dla wyjść nagrzewnicy wodnej.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, czym jest nagrzewnica jednostkowa. Nagrzewnice te są używane głównie do celów przemysłowych i komercyjnych, takich jak duże jednostki fabryczne i planetarne. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Jeśli szukasz innych źródeł, przeczytaj te artykuły: dlaczego mój grzejnik się nie włącza i jak ogrzać pomieszczenie bez grzejnika.