Co to jest nagrzewnica indukcyjna? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Co to jest nagrzewnica indukcyjna? Jest wykorzystywany do gotowania komercyjnego i domowego oraz w większości zastosowań, takich jak lutowanie, podgrzewanie do spawania, obróbka cieplna, spasowanie, topienie, lutowanie twarde, uszczelnianie, utwardzanie oraz badania i rozwój. Ma konstrukcję, która jest samoistna i bezpieczna w procesie.

Nie wymaga zewnętrznego źródła ciepła i szczególnych środków ostrożności. Dodatkowo nie zużywa tlenu z otoczenia i nie emituje oparów.

Co to jest nagrzewnica indukcyjna? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Ogrzewanie indukcyjne klasyfikuje się jako całkowicie elektryczne, co czyni je procesem deterministycznym. Ciepło przenosi się do garnka i w dół do szkła z powodu przewodzenia. To tak samo jak patelnia, która po odstawieniu oddaje ciepło w blacie. Ogrzewanie zatrzymuje się po wyjęciu garnka. Aby dowiedzieć się więcej o tym, czym jest to urządzenie, czytaj dalej.

A co z ogrzewaniem indukcyjnym?

Ogrzewanie indukcyjne pozostaje cennym procesem w przypadku materiałów elektrycznych, przewodzących i grzewczych, takich jak metal. Zmienia właściwości fizyczne bez materiału, który styka się z cewką indukcyjną. Krążące prądy elektryczne indukują ciepło w materiale przewodzącym. Umieszcza się prawidłowo w polu magnetycznym. Metale przechodzą proces ogrzewania, najpierw kontynuując wysokie temperatury. Przechodzi przez prasowanie i młotkowanie, czyli kucie indukcyjne. W takim przypadku nagrzewnica indukcyjna jest przydatna do ogrzewania. Wiele procesów przemysłowych wymaga od producentów, ponieważ zmieniają one metale wykorzystywane w nagrzewaniu indukcyjnym. Metale są dobrymi przewodnikami, które mogą stać się twarde lub miękkie. Wiążą się również z materiałami, takimi jak ogrzewanie indukcyjne.

Materiał umieszcza zasilacze w procesie nagrzewania indukcyjnego na odległym początku. Następnie materiał zanurza się w gazach i cieczach i pozostaje nieruchomo w próżni, ale nie występują szczątkowe emisje spalania. Ogrzewanie metali nie wiąże się z dymem i płomieniami. W ten sposób proces zapewnia regulowaną, ulepszoną i stałą szybkość wymiany ciepła w systemie. Powoduje to zmniejszenie strat ciepła. Ogrzewanie indukcyjne ma kluczowe znaczenie w unikaniu bezpośredniego płomienia, osiąganiu wysokiej jakości i lepszych wyników oraz osiąganiu trwałości.

Jakie są elementy nagrzewnicy indukcyjnej

Zwykła nagrzewnica indukcyjna jest dostarczana z indukcyjną cewką roboczą, oscylatorem elektrycznym, elektromagnesem i zasilaczem. Źródło zasilania dostarcza prąd przemienny z powrotem do cewki roboczej.

Jak działa nagrzewnica indukcyjna?

Materiał pozycjonuje się i nagrzewa przez cewkę. Cewka robocza schładza się wodą i nie ma kontaktu z nagrzanym materiałem. Zasilacz pomaga przekształcić moc bezpośrednią w prąd przemienny. Oscylator elektroniczny emituje prąd przemienny o wysokiej częstotliwości do elektromagnesu. Cewka otrzymuje zmienne pole magnetyczne. Pole magnetyczne tworzy przewodnik lub wnika w materiał w celu nagrzania. Prąd elektryczny to prąd wirowy wytwarzany przez przewodnik. Następnie ogrzewa przewodnik z cyrkulacją i przepływem prądów wirowych oraz z oporem materiału. Ten proces nazywacie ogrzewaniem Joule’a. Metale ferromagnetyczne, takie jak żelazo, nagrzewają się ze stratami w histerezie magnetycznej.

Początkowa wysoka częstotliwość prądu elektrycznego różni się w zależności od rodzaju nagrzewanego materiału, głębokości nagrzewania, rodzaju połączenia między przewodem a cewką oraz wielkości obiektu. Podgrzewane materiały obejmują materiały nieprzewodzące, półprzewodniki i metale. Plastik i szkło nie są przewodnikami. Indukcja jest niezbędna, gdy podgrzewasz materiał o niskiej przewodności lub bez. Po pierwsze, indukcja jest pierwszą wykorzystywaną do podgrzewania innego przewodnika, takiego jak grafit, ponieważ przenosi ciepło na materiał nieprzewodzący.

Ogrzewanie indukcyjne spełnia swoje zadanie w wielu procesach, pomocne przy potrzebie płytkiej temperatury. Nadaje się również do temperatur około 3000 stopni Celsjusza. To zależy od specyfikacji i procedur. Proces ogrzewania może trwać miesiące lub tylko ułamek sekundy.

Jakie są czynniki wpływające na ogrzewanie indukcyjne

Jest to rezystywność, od której zależy szybkość nagrzewania się metalu. Emituje więcej ciepła przy niskiej rezystancji i wyższej rezystywności podczas przepływu prądu. Ale przy niskiej rezystywności powoduje, że metal emituje mniej ciepła. Metale żelazne mają wyższą rezystywność i są najbardziej odpowiednie do nagrzewania indukcyjnego. Ciepło indukcyjne powoduje wzrost temperatury aluminium i miedzi tylko w wolniejszym tempie. Rozgrzany metal generuje prąd początkowy cewki, kilka zwojów w pętli i częstotliwość w zasilaczu.

Obejmuje to również sprzężenie między materiałem a cewką oraz oporność elektryczną materiału. Prawidłowe pozycjonowanie i podłączenie systemu sprawiają, że indukcja jest lepiej kontrolowana i płynniejsza. Nagrzewnica indukcyjna nie nagrzewa się podczas procesu i po nim. Więc już wiesz, czym jest nagrzewnica indukcyjna.

Jakie są jego zastosowania?

Ogrzewanie indukcyjne jest pomocne w gospodarstwach domowych, jak na kuchence. Ma kilka zastosowań przemysłowych i indukcyjnych, takich jak badania i projektowanie, spawanie części, suszenie obiektów, kucie, uszczelnianie, topienie i lutowanie. Możesz również przeczytać o tym, jak czyścić grzejnik na listwie przypodłogowej.

To okładka!

Teraz nauczyłeś się, co to jest nagrzewnica indukcyjna. Przydaje się w Twoim domu, szczególnie w przypadku kuchenek. Ma również imponujące zastosowania w wielu gałęziach przemysłu. Zawiera podstawowe elementy, takie jak cewka indukcyjna, oscylator elektryczny, elektromagnes i zasilacz. Ponadto ma zalety, które można zaoferować w momencie, gdy właściwie go wykorzystasz. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem dlaczego mój grzejnik się nie włącza i jak ogrzać pomieszczenie bez grzejnika.