Co to jest materac piankowy z pamięcią kształtu: 4 korzyści

Jeśli chcesz wiedzieć, do czego nadaje się materac piankowy z pamięcią kształtu, ma cztery cechy, które sprawiają, że jest korzystny w porównaniu z innymi łóżkami piankowymi. Pod koniec tego czytania powinieneś łatwo określić, czy materac piankowy z pamięcią kształtu spełnia wszystkie Twoje potrzeby i pragnienia. Zachęcamy również do zapoznania się z działaniem materacy piankowych z pamięcią kształtu.

Czemu? Poniżej o wiele łatwiej zrozumiesz cztery zalety tego materiału, jeśli poznasz sekret jego unikalnej właściwości zwanej lepkosprężystością.

Co to jest materac piankowy z pamięcią kształtu: 4 korzyści

Do czego służy materac piankowy z pamięcią kształtu i czy jest dla Ciebie?

Spersonalizowany komfort

Najważniejszą zaletą materaca piankowego z pamięcią kształtu w porównaniu z innymi rodzajami łóżek jest to, że wyjątkowo dopasowuje się do każdego użytkownika. Twoja pozycja do spania i masa ciała będą dyktować reakcję pianki z pamięcią kształtu, aby zapewnić idealną pozycję do spania. Materac piankowy z pamięcią kształtu jest dobry dla spersonalizowanego komfortu, ponieważ dopasowuje się do ciała.

Ta cecha pianki z pamięcią kształtu nazywana jest lepkosprężystością i pozwala tonąć w zależności od wagi. Pianka z pamięcią kształtu jest również wrażliwa na temperaturę, co oznacza, że ​​ciepło ciała ją zmiękcza. Dzięki temu uzyskasz idealną miękkość, a materiał po wyjściu z łóżka zachowa swój pierwotny kształt, a więc „elastyczny” w wiskoelastycznym.

Uśmierzanie bólu

Formowalność pianki z pamięcią kształtu sprawia, że ​​jest ona dobra dla osób doświadczających bólu ciała. Zła postawa lub pozycja podczas snu powoduje zbyt duży nacisk na niektóre obszary ciała. Nazywane są punktami nacisku, które otrzymują najwięcej stresu i wagi i ostatecznie prowadzą do dyskomfortu i bólu.

Jeśli położysz się na piance z pamięcią kształtu, jej właściwości konturowe amortyzują i rozprowadzają nacisk na te stawy. Właśnie dlatego pianka z pamięcią kształtu jest jednym z najlepszych materacy do spania na boku, ponieważ może łagodzić ucisk i ból barku i bioder. Jeśli chcesz również celować w określone obszary ciała, możesz wybrać strefowe łóżka piankowe z pamięcią kształtu.

Zredukowane przesyłanie ruchu

Łóżko piankowe z pamięcią kształtu jest dobre dla osób, które dzielą łóżko. W przeciwieństwie do innych rodzajów materacy, w których kładzie się nacisk na ruch, pianka z pamięcią kształtu absorbuje ruch i sprawia, że ​​jest on mniej zauważalny. Dlatego Ty lub Twój partner możecie wstać lub obrócić się w łóżku bez przeszkadzania drugiej osobie.

Jeśli łatwo się obudzisz, skorzystaj z materaca piankowego z pamięcią kształtu ze swoim partnerem. Oboje możecie nawet rozważyć zakup łóżka z regulacją, jeśli zależy wam na spersonalizowanym komforcie z każdej strony. Pianka z pamięcią kształtu stanowi idealny materac regulowany, ponieważ jest wystarczająco wytrzymała, aby wytrzymać i podążać za ruchem regulowanej podstawy.

Ludzie z alergiami

Jeśli chcesz mieć hipoalergiczne łóżko, dobrym rozwiązaniem będzie pianka z pamięcią kształtu. Dzieje się tak, ponieważ pianka z pamięcią kształtu jest materiałem gęstym, więc w łóżku jest mniej podatne na gromadzenie się alergenów. Alergeny, takie jak kurz, roztocza i pleśń, będą trudne do rozwoju w materacu piankowym z pamięcią kształtu.

Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do naturalnej pianki lateksowej, syntetyczny skład pianki z pamięcią kształtu może być również niekompatybilny z określonymi osobami. Dlatego zawsze sprawdzaj materiały użyte przez producenta, aby upewnić się, że użytkownik łóżka nie będzie z nimi reagował. Przydatną wskazówką jest sprawdzenie, czy materac piankowy z pamięcią kształtu posiada certyfikat CertiPUR-US, ponieważ gwarantuje to, że pianka spełniła normy dotyczące zawartości i emisji.

Czy pianka zapamiętująca kształt nadaje się do spania?

 • Pianka z pamięcią jest dobra do spania, ponieważ utrzymuje ciało w jednej linii, gdy dopasowuje się do temperatury i wagi ciała
 • Pianka z pamięcią jest dobra do spania, ponieważ amortyzacja zmniejsza nacisk i zapewnia lepszą jakość snu
 • Pianka zapamiętująca jest dobra do spania, ponieważ zapewnia nieprzerwane działanie, nawet jeśli dzielisz łóżko, ponieważ ogranicza przenoszenie ruchu
 • Pianka z pamięcią jest dobra do spania, ponieważ jest mniej podatna na rozwój alergenów, które mogą zakłócać komfort w nocy
 • Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, który materac jest najlepszy do spania, możesz przeczytać o czynnikach, które warto wziąć pod uwagę w naszym osobnym artykule.

  Czy materac z pianki memory jest dobry na plecy?

  Właściwy materac do pleców powinien zapewniać odpowiednie podparcie i twardość dla Twojej sylwetki i pozycji do spania. Dlatego pianka z pamięcią jest korzystna dla pleców, a nawet może zapobiegać bólom pleców. Dzięki temu materiałowi nie zatoniesz się zbyt głęboko, więc Twój kręgosłup pozostanie neutralny, ale nadal będzie formował się na dolnej części pleców, aby zmniejszyć nacisk.

  Dlaczego pianka zapamiętująca kształt jest droga?

  Różni producenci oferują różne łóżka piankowe z pamięcią kształtu, więc nie wszystkie z nich będą drogie. Jednak niektóre materace piankowe z pamięcią kształtu są drogie, ponieważ producent zastosował piankę o dużej gęstości. Pianka o wysokiej gęstości oznacza, że ​​łóżko będzie zawierać więcej materiału piankowego niż tańsze materace piankowe o niskiej gęstości.

  Ponadto drogie materace piankowe z pamięcią kształtu są produkowane z myślą o jakości. Producent przestrzegał norm i posiadał certyfikaty potwierdzające trwałość i niezawodność swoich łóżek. Aby dowiedzieć się więcej, oto najlepsze rodzaje materacy piankowych z pamięcią kształtu.

  Wniosek

  I to wszystko! Podsumowując, do czego nadaje się materac piankowy z pamięcią kształtu, ma cztery główne zalety. Pianka z pamięcią kształtu przyniesie korzyści osobom, które chcą spersonalizowanego komfortu, ulgi w bólu, zmniejszonego przenoszenia ruchu i niskiego ryzyka alergenów. Te cechy sprawiają, że łóżka piankowe z pamięcią kształtu są dobre na sen, a nawet na ból pleców.

  Jednak zainwestuj w wysokiej jakości piankę z pamięcią kształtu, aby mieć pewność, że odniesiesz te korzyści. Lepiej kupić coś, co będzie dobrze działać, niż niezbyt tani materiał.