Co to jest materac ciasny? Najlepszy ogólny przewodnik

Odpowiedzią na pytanie, czym jest ciasny materac wierzchni, jest to, że jest to materac bez górnej wyściółki. Sama nazwa oznacza, że ​​materac będzie wyglądał na napięty i sprawiał wrażenie sztywniejszego w porównaniu z tradycyjnym materacem. Można nawet uznać to za przeciwieństwo materaca z poduszką.

W tym artykule omówimy bardziej szczegółowo to łóżko, aby dowiedzieć się więcej, jeśli jest ono odpowiednie dla Ciebie. Podobnie jak w przypadku twardych poduszek, niektórzy użytkownicy skorzystają bardziej na spaniu na twardym materacu. Więc bez zbędnych ceregieli, oto wszystko, co musisz wiedzieć o materacach ciasnych.

Co to jest materac ciasny? Najlepszy ogólny przewodnik

Co to jest ciasny materac górny: wszystko, co musisz wiedzieć

Szybka definicja ciasnego materaca pochodzi od samej nazwy, ciasny top. Materac wygląda na zauważalnie ciaśniejszy i jest twardszy niż inne łóżka, ponieważ nie ma na wierzchu warstwy wyściełającej. Niektórzy producenci określają również materac ze szczelną górą jako „twardy materac”.

Aby wyjaśnić, ciasne materace mają również różne odczucia. Chociaż są one twardsze niż inne łóżka, nadal znajdziesz kilka plusher produktów. Dlatego ci, którzy chcą skorzystać z oferty materacy szczelnych podtrzymujących, zawsze mogą czuć się komfortowo.

Możesz spodziewać się miękkich i twardych odmian materacy, które są dostępne w różnych grubościach. Ale co z tak zwanym pluszowym obcisłym topem? Ten materac jest grubszy i ma bardziej miękką warstwę, ale w przeciwieństwie do poszewki na poduszkę, jego poduszka znajduje się tuż nad zwojami.

Obcisły top vs bluzka poduszka vs bluzka Euro

Kupując ciasny materac, zobaczysz również inne rodzaje, takie jak poduszka i Euro-top. Czym różnią się od łóżka ciasnego? Jak wspomniano wcześniej, ciasne materace są mocniejsze. Na przykład materace z poduszkami mają wierzchnią warstwę podobną do poduszki, dzięki czemu są prawdopodobnie najbardziej miękkim łóżkiem na rynku.

Materac Euro-top prawdopodobnie będzie również wydawał się amortyzowany ze względu na swoją górną warstwę. Jedyna różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do poszewki z oddzieloną górą poduszki, ta warstwa jest częścią ogólnej struktury materaca Euro-top i nie można jej usunąć. W przypadku łóżek z ciasnym topem wierzchnia warstwa amortyzująca zniknęła i została zastąpiona przez rozciągnięty w całości materiał.

Czy ciasne materace górne są dobre?

Nie zniechęcaj się twardszym dotykiem i wyglądem ciasnych materacy. Jeśli śpisz na plecach, najlepiej skorzystasz z tego typu łóżka. Kiedy leżysz na plecach, nie ryzykujesz żadnych nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa. Nawet ciężkie obszary ciała, takie jak biodra, nie opadną zbyt głęboko, co może powodować ból ciała po przebudzeniu.

Ciasny materac jest odpowiedni dla Ciebie, ponieważ Twoje mięśnie będą rozluźnione w porównaniu do bardziej miękkiego materaca, który dodaje napięcia. Ale osoby śpiące na plecach to nie jedyne osoby, które dobrze skorzystają z ciasnego łóżka. Jeśli jesteś cięższą osobą, ciasny materac będzie wystarczająco mocny, aby zmniejszyć nacisk.

Czy możesz obrócić ciasny materac górny?

Przerzucanie materaca to powszechna praktyka w celu przedłużenia żywotności i struktury łóżka. Używając od czasu do czasu drugiej strony, rozprowadzisz zużycie na całym materacu, aby zapobiec wgnieceniom i zwiotczeniu. Nie możesz jednak obrócić materaca, jeśli jest to materac typu tight top, ponieważ jest jednostronny.

Oznacza to, że Twój materac ma wyznaczoną ścianę do spania, a drugą jako podstawę. Obracając go, użyjesz strony, która nie będzie wygodna, a druga strona może się zdeformować, ponieważ stanie się dolną częścią. Zamiast tego możesz obrócić ciasny materac, aby ciśnienie rozłożyło się równomiernie.

Czy materac z poszewką na poduszkę jest lepszy?

Najlepszy materac dla każdej osoby jest subiektywny; ktoś może uważać za lepszą poduszkę, ale inny woli ciasne łóżko. Jeśli śpisz na boku, skorzystasz bardziej z poszewki na poduszkę niż z ciasnego materaca. W ten sposób zapewnisz odciążenie bioder i ramion, które wymagają amortyzacji w tej pozycji.

Jeśli dzielisz łóżko ze współmałżonkiem, chcesz również pominąć ciasny materac, ponieważ ma on większy transfer ruchu. Podstawa wykorzystująca system cewek jest dość sprężysta, więc możesz to odczuć, gdy twój partner wejdzie i wstanie z łóżka. Ogólnie rzecz biorąc, właściwy materac jednostronny różni się w zależności od osoby, więc kupując go, weź pod uwagę swoje nawyki i pozycję do spania.

Jaka jest najlepsza twardość materaca?

Teraz, gdy już wiesz, jak niektóre materace różnią się w dotyku, pytanie, które może przyjść na myśl, to idealna twardość dla Ciebie. Niestety nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ komfort również jest różny dla każdej osoby. Zamiast tego uzyskaj twardość materaca, która odpowiada Twoim nawykom, pozycji do spania i typowi ciała.

Szybki przegląd dotychczasowej dyskusji jest taki, że twardy materac jest najlepszy dla osób ciężkich lub tych, którzy śpią na plecach, aby zapobiec zapadnięciu się i zachować neutralny kręgosłup. Wręcz przeciwnie, zdobądź coś miękkiego, jeśli śpisz na boku i jeśli jesteś dość drobny, ponieważ miękkość zmniejsza nacisk na stawy.

Wniosek

Oprócz materaca z poduszką można również natknąć się na jego odpowiednik, materac obcisły. Co to jest ciasny materac wierzchni? Jest to ciaśniejsze i mocniejsze w dotyku łóżko od samej nazwy, ponieważ nie ma warstwy amortyzującej na wierzchu.